امروز، پنج شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۲

یک مسئول خبر داد: کاروانسرای تاریخی «میان کتل» کازرون به «بوتیک هتل» تبدیل می‌شود

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس برنامه‌ریزی برای تبدیل کاروانسرای تاریخی میان کتل کازرون به بوتیک هتل خبر داد. 
ابراهیم بختیاری چهارشنبه دوم آذر در حاشیه بازدید از کاروان‌سرای تاریخی میان کتل در شهرستان کازرون، گفت: پیشینه این کاروانسرای تاریخی به دوره صفوی بازمی‌گردد. این بنا یکی از آثار فاخر با معماری بسیار زیبا و منحصربه‌فرد در استان فارس است که به‌زودی با تغییر کاربری به اقامتگاه (بوتیک هتل) و یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری شهر کازرون و استان فارس تبدیل می‌شود. سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس افزود: طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده این کاروانسرا پس از اتمام مرمت تحت نظر کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان و تجهیز آن به‌طور حتم به یکی از پربازدیدترین اماکن تاریخی و گردشگری شهر کازرون تبدیل خواهد شد.
بختیاری افزود: در بازدید از این اثر ملی و بررسی اسناد و مدارک موجود مشاهده شد، این کاروانسرا مالک خصوصی دارد و سرمایه‌گذار این بنای تاریخی نه‌تنها تمام موارد و مسائل زیست‌محیطی را رعایت کرده بلکه با بهره‌برداری از این اثر بسیاری از مشکلات زیستی منطقه مرتفع و مطابق کدهای توسعه پایدار گردشگری نسبت به اشتغال و انتفاع جامعه محلی و روستایی اقدامات مؤثری انجام خواهد شد.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس اضافه کرد: در راستای سیاست‌های دولت و البته وزارت میراث فرهنگی و گردشگری انتظار واضح این اداره کل همکاری و مساعدت بیشتر تمام دستگاه‌های دولتی به‌ویژه اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان فارس با سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری است. بنابراین گزارش سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری فارس و هیأت همراه در این سفر از برخی اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرستان کازرون بازدید داشتند و با فعالان بخش گردشگری و سرمایه‌گذاری این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کردند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما