امروز، پنج شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

شمشیر سامورایی بر گردن ژرمن‌ها

سید حسین پرور-تماشا
آلمان یک- ژاپن دو
تیم ملی آلمان:مانوئل نویر، آنتونیو رودیگر، نیکو شلوتربرک، نیکولاس زوله، دیوید رائوم، جاشوا کیمیش، ایلکای گوندوگان (۶۷ لئون گورتزکا)، جمال موسیلا، توماس مولر (۶۷ جوناس هافمن)، سرژ گنابری ( ۹۰ یوسف موکوکو) و کای هاورتز
سرمربی: هانسی فلیک
تیم ملی ژاپن:شوئیچی گوندا، مایا یوشیدا، کو ایتاکورا، هیروکی ساکای، یوتو ناگاتومو  (۵۷ کائورو میتوما)، واتارو اندو، آئو تاناکا (۷۱  ریتسو دوآن) جونیا ایتو، دایچی کامادا و تاکفوسا کوبو (۴۶ تاکهیرو تومیاسو) و دایزن مائدا (۵۷ تاکوما آسانو ) 
سرمربی: هاجیمه موریاسو
تیم ملی فوتبال ژاپن بعد از عربستان که توانست آرژانتین پرستاره را شکست دهد، برابر تیم ملی آلمان که یکی از مدعیان قهرمانی در جام بیست و دوم است به پیروزی رسید تا شگفتی دوم جام را رقم بزند و این تیم هم برای آسیا آبروداری کند.
نخستین دیدار گروه E بیست و دومین دوره رقابتهای فوتبال جام جهانی که گروه مرگ لقب دارد، بین تیم های ژاپن و آلمان در ورزشگاه خلیفه دوحه برگزار شد که این دیدار با برتری ۲ بر یک نماینده آسیا به پایان رسید.
سامورایی های منظم که در ادوار گذشته هم 
نمایش های خوبی در جام جهانی داشتند در نیمه اول یک گل در دقیقه ۳۳ و توسط ایلکای گوندوگان از حریف خود دریافت کردند و در دقایق پایانی نیمه اول گل دوم را هم خوردند اما این گل به نشانه آفساید مردود اعلام شد تا نیمه اول با برتری یک بر صفر ژرمن ها
به پایان برسد.تیم آلمان در مجموع نیمه اول بهتر از ژاپنی ها بود.
در نیمه دوم اما شرایط نماینده آسیا متفاوت شد و این تیم با شهامت بیشتری به سمت دروازه آلمان حمله کرد و با وجود آنکه آلمان ها حملات خطرناکی را طراحی می کردند اما سامورایی های شجاع بعد از آنکه موفق شد در دقیقه ۷۵ توسط ریتسو دوآن به گل تساوی دست پیدا کنند، به ضد حملاتش ادامه دادند و در دقیقه ۸۳ توسط تاکوما آسانو به گل دوم دست پیدا کرد.
ژاپن دومین تیم آسیایی است که توانست در بیست و دومین دوره جام جهانی شگفتی رقم بزند و یکی از مدعیان قهرمانی را شکست دهد.پیش از این تیم ملی فوتبال عربستان در جدال با آرژانتین پرستاره به برتری ۲ بر یک دست پیدا کرد و اولین شگفتی بزرگ جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را رقم زد.
گل های دیدار:
آلمان 1 ژاپن 0: رائوم درون محوطه و گوشه چپ شش قدم صاحب توپ شد و توانست با عوض کردن پا دروازبان را جا بگذارد اما دروازه‌بان ژاپن او را سرنگون کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. گوندوگان پشت توپ قرار گرفت و با آرامش و تسلط توپ را به تور دروازه رساند.
آلمان ۱ - ژاپن ۱: حرکت خوب میتوما و پاس به مینامینو رسید و او توپ را به درون محوطه ارسال کرد ولی نویر توپ را قطع کرده و همین باعث شد توپ به دوآن مقابل دروازه خالی برسد و او توپ را به تور برساند.
آلمان ۱ - ژاپن ۲ دقیقه ۸۳: یک ضربه شروع مجدد بلند در جناح راست و پشت مدافعان به آسانو رسید و این بازیکن تعویضی با یک استارت سریع وارد محوطه شد و با یک ضربه دقیق توپ را وارد دروازه کرد.
بهترین بازیکن:
در کنار عملکرد فوق العاده بازیکنان تعویضی ژاپن و خط دفاعی این تیم، بدون شک ستاره تیم ژاپن دروازه‌بان آنها شوئیچی گوندا بود. واکنش های نجات بخش چه در زمانی که ژاپن از حریف عقب بود و چه در زمانی که آنها پیش افتاده بودند نقش بسزایی در کسب این سه امتیاز و پیروزی بزرگ داشت.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما