امروز، شنبه، ۱۹ آذر ۱۴۰۱

جشنواره گل ماتادورها !

اسپانیا هفت - کاستاریکا صفر
دیدار اسپانیا و کاستاریکا در گروه ششم جام جهانی ۲۰۲۲ با برتری هفت بر صفر شاگردان لوییس انریکه به پایان رسید تا بدترین شکست جام تا غروب چهارشنبه به نام کاستاریکا ثبت گردد.
 در دیدار دوم گروه F جام جهانی قطر، دو تیم اسپانیا و کاستاریکا برابر هم به میدان رفتند که ماتادورها در این دیدار جشنواره گل به راه انداختند و هفت بار دروازه کاستاریکایی ها را گشودند.
دقیقه ۱۲، گاوی با پاس عمقی دقیقی اولمو را داخل محوطه جریمه صاحب توپ کرد و این بازیکن نیز با یک ضربه فنی گل نخست بازی را برای اسپانیا به ثمر رساند. حملات اسپانیا ادامه پیدا کرد  و جوردی آلبا با پاس رو به عقب آسنسیو را صاحب توپ کرد و این بازیکن خیلی زود گل دوم تیمش را در دقیقه ۲۱ به ثمر رساند.
دقیقه ۳۰، مدافعان کاستاریکا روی جوردی آلبا خطا کردند و داور بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد. ضربه پنالتی را فران تورس تبدیل به گل سوم 
بازی کرد.
بعد از این گل ماتادورها بازی را آرام‌تر دنبال کردند و مانع از حملات سریع تیم حریف شدند. داور برای این نیمه ۵ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد که سودی نداشت و اسپانیایی‌ها برنده به رختکن 
رفتند.
در نیمه دوم بازی با سوت داور اماراتی آغاز شد و مالکیت توپ همانند نیمه نخست در اختیار شاگردان لوییس انریکه بود. آسنسیو در دقیقه ۴۷ فرصت داشت که از پشت محوطه جریمه دروازه ناواس را باز کند اما ضربه او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
دفاع ضعیف کاستاریکا با فرصت طلبی فران تورس در دقیقه ۵۴ همراه شد تا شماره ۱۱ اسپانیا گل دوم خودش و گل چهارم تیمش را وارد دروازه ناواس کرد. بعد از این گل اسپانیا باز هم عقب ننشست.
در ادامه حرکت زیبایی بازیکنان اسپانیا با پاس به موراتا همراه شد که ناواس توپ مهاجم اسپانیا را دفاع کرد اما موراتا با تعقیب توپ و ارسال زیبا به داخل محوطه جریمه، توپ را برای گاوی مهیا کرد و او با ضربه والی و بیرون پا گل پنجم اسپانیا را به ثمر رساند. 
در ادامه بازیکنان کاستاریکا بازی را عصبی‌تر پیگیری کردند و حتی بازیکنان دو تیم در دقیقه ۷۹ درگیر شدند که داور اماراتی با تذکر به بازیکنان دو تیم، جو را آرام
 کرد. 
در دقیقه ۹۰، باز هم حملات اسپانیایی‌ها ادامه پیدا کرد تا این که کارلوس سولر که به عنوان بازیکن جانشین به زمین آمده بود، گل ششم اسپانیا را به 
ثمر برساند. 
داور برای این دیدار ۸ دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد که تلاش اسپانیا در این ۸ دقیقه باز هم ثمر داد و موراتا گل هفتم را وارد دروازه ناواس کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما