امروز، شنبه، ۲۳ تیر ۱۴۰۳

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سروستان پیشتاز در توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی

مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان با ارائه گزارشی از عملکرد این بنیاد، نهاد بنیاد مسکن را اولین نهاد عمومی دانست  که بر اساس فرمان تاریخی ۲۱ فروردین ماه سال ۱۳۵۸ رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به منظور تامین مسکن محرومین به ویژه روستاییان در چارچوب سیاست ها و برنامه های دولت و در جهت تحقق توسعه پایدار تشکیل شد.
علی اکبر مهرزاد تشخیص، تعیین و رفع نیازمندیهای مسکن مقاوم، تهیه زمین مورد نیاز طرح ها و پروژه های مسکن شهری و روستایی عمران و آبادانی روستاها را از کارکردهای بنیاد مسکن دراین شهرستان دانست.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان اضافه کرد: این عملیات  شامل تهیه و اجرای طرحهای هادی و تثبیت مالکیت و اراضی، تهیه و اجرای طرح های لازم برای بازسازی و نوسازی مناطق مسکونی آسیب دید از حوادث غیر مترقبه می شود که  از جمله مهمترین حوزه های فعالیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد. 
وی با ارائه گزارش مختصر عملکرد حوزه عمران روستایی در این شهرستان گفت:  بازنگری طرح هادی پایه بنیاد  مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان سروستان از جمله شاخص های توسعه در این شهرستان است، این طرح ها در روستاهای شیری - رکن آباد - تل پوکه - دولت آباد  اجرایی شده است.
مهندس مهرزاد همچنین از اجرای طرح هادی بهسازی روستاها شامل کف سازی بتنی - آسفالت  تک لبه کانیوا محوطه سازی پارک و تسطیح و ریگلاژ در ۱۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان  خبر داد و گفت: طرح های  مشارکتی نیز به تعداد ۱ روستا با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان در این شهرستان به سرانجام رسید.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان در ادامه از  واگذاری زمین روستایی به متقاضیان واجد شرایط به تعداد ۴۰ قطعه و پیگیری صدور سند ۲۸۰ هکتار از اراضی تحت تملک بنیاد مسکن در ۱۷ روستا خبر داد و گفت: صدور سند ۳۳/۵ هکتار از این اراضی در ۷ روستا و صدور اسناد شهری و روستایی به تعداد ۲۳۰ جلد از دیگر کارکردهای بنیاد مسکن است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما