امروز، دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

اجرای ۲۷ پروژه سازه‌ای و ۷۷ پروژه غیر سازه‌ای شرکت آب منطقه‌ای فارس در دولت سیزدهم

 به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس، در طول دولت سیزدهم ۲۷ پروژه سازه‌ای و نیز ۷۷ پروژه و اقدام غیر سازه‌ای توسط شرکت آب منطقه‌ای فارس آغاز، پیشرفت فیزیکی قابل توجه و یا به بهره‌برداری رسید.
سیاوش بدری، ۲۱ خردادماه در حاشیه بازدید از پروژه‌های شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: از ابتدای شروع به‌کار دولت سیزدهم و در رأس آن شهید جمهور، آیت‌ا... رئیسی بلافاصله سفرهای استانی در اوایل شهریورماه ۱۴۰۰ شروع و استان فارس هفتمین مقصد هیأت دولت بود.
وی افزود: در سفر اول، شرکت آب منطقه‌ای ۸ مصوبه داشت که ۴ مصوبه همزمان با  سفر سال بعد اجرایی شد و بر همین اساس در جشنواره شهید رجایی در بخش اجرایی شدن مصوبات سفر دولت مورد تقدیر ویژه قرار گرفت.
 یکی از مهم‌ترین مصوبات سفر اول دولت به فارس، تصویب اجرای خط دوم تأمین آب شرب کلان‌شهر شیراز از سد درودزن بود 
بدری تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مصوبات، خط دوم تأمین آب شرب کلان‌شهر شیراز از سد درودزن بود که خوشبختانه با کار جهادی در سفر دوم هیأت دولت به فارس در مهرماه ۱۴۰۲ با دستان پر کفایت و سرشار برکت شهید جمهور به‌طور رسمی افتتاح شد.
به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس، خط دوم انتقال آب شرب از سد درودزن به شیراز به طول ۷۸ هزار متر، دارای تونل خط انتقال به طول ۴ هزار و ۴۴۰ متر، ایستگاه پمپاژ، تصفیه‌خانه با ظرفیت ۳۰۰۰ لیتر در ثانیه و ۳ مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی در مجموع ۶۰ هزار متر مکعب است.
 افتتاح خط دوم انتقال آب شرب شیراز با ظرفیت ۳۰۰۰ لیتر بر ثانیه و تأمین آب شرب یک میلیون نفر از شهروندان مناطق مختلف شهر شیراز
بدری با بیان اینکه امروز تأمین آب شرب کلان‌شهر شیراز، از آبخوان‌های آهکی اطراف شهر و بخشی از سد درودزن تأمین می‌شود، افزود: با افتتاح خط دوم انتقال آب شرب شیراز با ظرفیت ۳۰۰۰ لیتر بر ثانیه، یک میلیون نفر از شهروندان مناطق مختلف شهر شیراز از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
آبگیری اولیه سد هایقر، تأمین آب شرب نقاط جمعیتی از جمله شهر قیر، تکمیل و بهره‌برداری از خط آبرسانی به شهر ارسنجان، اجرای طرح اضطراری آبرسانی به ۳۰ روستای شرق مرودشت، آبرسانی به جنت‌شهر، شروع عملیات اجرایی آبرسانی به دبیران و شهر پیر و نیز شروع عملیات شیرین سازی آب دریا
رئیس هیأت مدیره شرکت آب منطقه‌ای فارس همچنین گفت: آبگیری اولیه سد هایقر واقع در شهرستان فیروزآباد در زمستان ۱۴۰۱، تأمین آب شرب نقاط جمعیتی از جمله شهر قیر واقع در شهرستان قیر و کارزین از سد سلمان فارسی با ظرفیت ۱۸۰ لیتر بر ثانیه، تکمیل و بهره‌برداری از خط آبرسانی به شهر ارسنجان، اجرای طرح اضطراری آبرسانی به ۳۰ روستای شرق مرودشت و اکراد شهرستان زرقان، آبرسانی به جنت شهر، شروع عملیات اجرایی آبرسانی به دبیران و شهر پیر و نیز شروع عملیات شیرین سازی آب دریا و انتقال آن برای تأمین آب شرب و صنعت استان از دیگر پروژه‌های سازه‌ای است که توسط شرکت آب منطقه‌ای انجام شده است.
 ۷۷ پروژه و اقدام سازه‌ای در استان شروع و یا در حال انجام است 
وی در ادامه به اقدامات غیر سازه‌ای شرکت آب منطقه‌ای در طول دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: ۷۷ پروژه و اقدام سازه‌ای در استان شروع و یا در حال انجام است.
بدری اظهار کرد: اجرای پروژه‌های طرح بسیار مهم احیا و تعادل بخشی به منظور به تعادل رساندن سفره‌های زیرزمینی و بهره‌برداری تا سقف مجاز آب تجدید پذیر استان شامل پروژه نصب کنتور جهت تحویل حجمی آب به بهره‌برداران و در راستای آن شروع مدیریت توامان مصرف آب و برق، پروژه به‌کارگیری گروه‌های گشت و بازرسی جهت ممانعت از تخلفات آبی، پروژه انسداد چاه‌های غیر مجاز که ۹۰ میلیون متر مکعب صرفه جویی صورت گرفت و پروژه فرهنگ‌سازی و آموزش مصرف بهینه آب که طرح داناب (نجات دانش‌آموزی آب) با تعامل دو طرفه با آموزش و پرورش استان که هر ساله در حال انجام و از جمله شرکت‌های حائز رتبه ۱۰۰ بین شرکت‌های آب منطقه‌ای است، هستند.
 آزادسازی ۱۱۸ هکتار بستر و حریم رودخانه‌های استان که هم اکنون نیز در حال انجام است 
رئیس هیأت مدیره شرکت آب منطقه‌ای فارس ادامه داد: آزادسازی ۱۱۸ هکتار بستر و حریم رودخانه‌های استان که هم اکنون نیز در حال انجام است و شناسایی تصرفات در بستر و حریم، مطالعات تعیین حد بستر و حریم به میزان ۵ هزار و ۴۷۰ کیلومتر و لایروبی رودخانه‌های استان از دیگر اقدامات غیر سازه‌ای است.
وی یادآور شد: اقدامات غیر سازه‌ای مطالعات جامع آب استان و الکترونیکی کردن فرآیندهای خدماتی ارائه شده، اجرای سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ اخذ سند مالکیت نیز از جمله این موارد است. 
بدری در پایان گفت: تعداد ۲۷ پروژه سازه‌ای و نیز ۷۷ پروژه و اقدام غیر سازه‌ای فقط در طول کمتر از ۳ سال دولت مردمی سیزدهم در شرکت آب منطقه‌ای فارس انجام شده و مدیران و کارشناسان این شرکت ضمن تسلیت به مردم عزیز استان جهت شهادت رئیس جمهور شهید و همراهان هر گونه تلاش به‌خصوص کار جهادی را با جدیت هر چه تمام‌تر به منظور پیشبرد اهداف عالیه شرکت انجام خواهد داد.
لازم به ذکر است؛ در طول دولت سیزدهم تعداد زیاد پروژه‌های عمرانی و غیر سازه‌ای که از قبل شروع شده بود با فعالیت جهادی  به نقطه پایان و در نتیجه افتتاح و بهره‌برداری و تعدادی نیز در حال انجام است. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما