امروز، سه شنبه، ۲ مرداد ۱۴۰۳

از بازگشت طلایی استقلال و پیر شدن مربی پرسپولیس تا تلاش برای تبانی!

در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال همچنان استقلال و پرسپولیس در کورس قهرمانی باقی ماندند و شاهد بازی های جذاب و هیجان انگیز و البته کلی حاشیه زرد هم بودیم. اتفاقات زشت و زیبای هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال را باهم مرور می کنیم؛
* تیم هفته: نساجی مازندران
نساجی مازندران بدون اغراق بهترین تیم هفته بود و توانست بهترین و درخشان ترین برد را هم به دست بیاورد. پیروزی 4 بر یک مقابل استقلال خوزستان آن هم در بازی 6 امتیازی در اهواز کار بزرگ قرمزپوشان قائمشهری بود.
ساکت الهامی هم مربی هفته شد چون این تیم بدون هیچ حرف و حدیثی پیروز شد و البته او قول داد که در دیدار با استقلال در هفته بیست و هشتم شرافتمدانه بازی کند!
* سوپرگل پوشکاشی در اصفهان
فریبرز گرامی بازیکن تیم ذوب آهن اصفهان یک سوپرگل دیدنی و سه امتیازی به تیم پیکان تهران زد. گلی که قطعا می تواند نامزد گل پوشکاش فیفا هم باشد. فیفا هر ساله به زیباترین گل سال جایزه ای 
می دهد و قطعا این گل گرامی! می تواند یکی از نامزدهای این جایزه ارزشمند باشد.
رضا عنایتی هم باید بدشانس ترین مربی بدانیم که ذوب آهن با یک سوپرگل برنده می شود و سومین باخت متوالی را به پیکان تحمیل می کند.
* بازگشت طلایی استقلال و ظهور یک گلزن
استقلال در این هفته 48 ساعت صدرجدول را از دست دادو هوادارانش خیلی برای بازی با فولاد خوزستان استرس داشتند اما در نهایت استقلال با یک گل سه امتیازی صدر را پس گرفت تا بازگشت طلایی داشته باشد. 
ایمان سلیمی گلزن این دیدار بود که باید بگوییم که یک گلزن دیگر در استقلال متولد شد.
* غایبان هفته
صالح حردانی، روزبه چشمی و مهدی هاشمی نسب سه غایب محروم هفته بودند که غیبت آنها در استقلال خیلی به چشم آمد بخصوص غیبت حردانی و چشمی خیلی به شرایط استقلال لطمه زد.
* حرف حق هفته
عبدا... ویسی مربی دوست داشتنی است که حرف های جالب و درستی می زند او بعد از باخت به استقلال خیلی شفاف گفت: برای فوتبال ما زشت است که مدام سر رنگ پیراهن دعوا می کنیم عربستان فوق ستاره های فوتبال جهان را آورده و در حال توسعه و پیشرفت فوتبالش است اما اینجا بحث ما بر سر این است که کدام تیم و کدام مربی چه رنگ پیراهنی سر بازی بپوشد! 
البته جواد نکونام سرمربی تیم استقلال هم بعد از بازی گفت: خنده‌دار است که من از لالیگا بیایم و درمورد این چیزها توضیح بدهم!
* تماس برای تبانی
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتا اعلام کرد برخی از مربیان لیگ برتر طی تماسی با پلیس فتا ادعا کردند که تماس هایی مبنی بر تبانی داشته اند و پلیس فتا، سازمان لیگ و حراست وزارت ورزش به این موضوع ورود کرده و در حال بررسی هستند!
* معضل سرپرستی!
استقلال امسال هرچقدر در زمینه فنی ثبات داشت و کم نوسان بود در زمینه مدیریتی برعکس بود و دچار نوسان شد. مدیریت باشگاه که تغییر کرد و مدیر تیم یا همان سرپرست سابق نیز سه بار در این فصل دست به دست شد. ابتدا علی سامره بود و بعد از او خواجه گیری جانشینش شد و با تغییر مالکیت باشگاه اعلام شد که آتیلا حجازی سرپرست تیم استقلال شده اما تا لحظه نوشتن این مطلب هنوز مجوز حضور روی نیمکت استقلال را در مسابقات به دست نیاورده است! به این ترتیب استقلال در پایان فصل هم درگیر مشکل سرپرستی تیم است آن هم در حالیکه 3 هفته دیگر لیگ برتر بیست و سوم به پایان می رسد!
* قسمت جدید سریال حرف‌های عجیب مورایس
مورایس حسابی حرف های عجیب و غریب می زند! او قبل از بازی با مس رفسنجان هم مدعی شد اینکه سپاهان قهرمان نشده چیزی را از دست نداده است! چون فصل گذشته قهرمان نبوده اما اگر پرسپولیس قهرمان نشود این تیم جام را از دست داده!
والا این قسمت جدید سریال حرف های عجیب مورایس را بهتر از هواداران تیم سپاهان  و کارشناسان حلاجی کنند! فقط یک سوال می پرسیم جناب مورایس شما با قرارداد سه ساله به باشگاه سپاهان آمده اید که حرف های حیرت انگیز بزنید یا برای این باشگاه جام و افتخار کسب کنید؟ سپاهان فعلا سه هفته است که روی خط تساوی گام بر میدارد و قطعا نه اول خواهد شد و نه دوم و برای حفظ رتبه سوم باید تلاش کند!
* طلب 20 میلیاردی هفته
مسعود شجاعی در نشست خبری پیش از مسابقه با پرسپولیس فاش کرد که زنوزی مالک باشگاه تراکتور 20 میلیارد تومان به او و اشکان دژاگه بدهکار است و این دو نزدیک به یکسال در تراکتور رایگان بازی کرده اند!
البته شجاعی گفت تراکتور را دوست دارد و به هواداران این تیم هم علاقمند است اما صحبت از سرمربیگری تراکتور به همین دلیل خیلی منطقی به نظر نمی رسد!
* تازه وارد هفته
مهدی آذربایجانی مدیرعامل جدید باشگاه سپاهان با مدرک تحصیلی دکترای سیاست گذاری عمومی از دانش علم و صنعت و دانش آموخته مهندس عمران در دانشگاه های صنعتی اصفهان و امیر کبیر تهران است که داور ملی کیوکوشین کاراته و سابقه هضویت در هیات رئیسه کیوکوشین ایران را دارد و در این رشته قهرمان آسیا هم بوده است.
باید دید این قهرمان سابق کاراته در آسیا چگونه باشگاه سپاهان را اداره خواهد کرد.  او چهره تازه وارد فوتبال محسوب می شود و به او خوشامد می گوییم.
* باشخصیت هفته
مسعود شجاعی سرمربی تیم هوادار را باید همچنان با شخصیت ترین مربی هفته نامید چون او بعد از باخت هم متانت و آرامش خود را حفظ کرد و با وجود ناراحتی در نشست خبری گفت خستگی به تن مان ماند  حق مان باخت نبود! ولی نه به زمین و زمان بد و بیراه گفت و نه از داوری انتقاد کرد خیلی صادقانه در مورد کارهای فنی که در طول هفته و قبل از بازی انجام داده بود حرف زد و در مورد بازی نظر فنی اش را گفت.
شجاعی هم مثل نوید کیا نویدبخش حضور یک مربی جدید و باشخصیت در فوتبال کشورمان است مربیانی که فرهنگی جدیدی را وارد فوتبال ما کرده اند.
* ملوانی که دیگر زبل نیست!
ملوان انزلی این هفته مقابل شمس آذر قزوین مثل بازی رفت بازنده شد تا سعید دقیقی 6 امتیاز از قوی سپید خزر بگیرد. ملوان فصل خوبی را با مهدی تارتار آغاز کرده و اکنون هم با 40 امتیاز در رده پنجم جدول لیگ ایستاده که رتبه بسیار مطلوبی برای این تیم محسوب می شود اما با توجه به نتایج نیم فصل اول هواداران از این تیم توقع شان بالا رفته بود و انتظار رتبه سوم و چهارمی را می کشیدند اما ملوان در نیم فصل دوم وبخصوص در این 5 هفته اخیر دیگر زبل نیست و 5 هفته است که بردی به دست نیاورده و فقط دو مساوی داشته است.
*  تماشاگران هفته
مسابقه هوادار و پرسپولیس قرار بود با تعداد معدودی تماشاگر برگزار شود اما این عده کمی بیش از از تعداد انگشت شمار شدند و حدود 400 یا 500 نفر موفق شدند! این بازی را از نزدیک و در ورزشگاه ببینند که باید به آنها تبریک گفت! البته این اشتیاق و میل دیدن فوتبال و علاقمندی نشانه مثبتی در فوتبال کشورمان محسوب می شود اما کاش زیرساخت هایش را هم فراهم کنیم تا تماشاگران بتوانند در بهترین شرایط در ورزشگاه حاضر شوند همه جای دنیا از حضور تماشاگر در ورزشگاه استقبال می کنند و آن را سرمایه اصلی فوتبال می دانند.
* گل گهر و رکورد منفی نبردن
گل گهرسیرجان این هفته مقابل تراکتور هم بازنده شد تا هفتمین هفته بدون برد خود را پشت سر بگذارد و به رده هفتم جدول لیگ سقوط کند. حیف است باشگاهی که امکانات و پول فراوان دارد و زمانی در کورس صدرنشینان قرار داشت اکنون تبدیل به یک تیم معمولی میان جدولی شده است.
تیمی که شاید با مربی ایرانی هم می توانست در همین جاهای جدول قرار بگیرد و مشخص نیست اوزونیدیس یونانی چه گلی به سر تیم زده که مربیانی ایرانی نمی توانستند چنین کاری بکنند!
* بزن بزن هفته!
شجاع خلیل زاده مدافع تراکتور با سامان فلاح مدافع تیم گل گهرسیرجان باهم درگیری شدند و بزن بزن کردند تا داور هر دو بازیکن را از زمین اخراج کند! 
حیف است که در چنین سطحی بازیکنان به جای فوتبال بازی کردند می خواهند با بزن بزن تعصب شان را به تیم نشان بدهند!
* تخفیف هفته
عبدا... ویسی را می توان خوشحال ترین مربی هفته نامید که توانست یک میلیارد و 950 میلیون تومان تخفیف بگیرد و جریمه 2 میلیارد تومانی او به دلیل مصاحبه غیرفنی تبدیل به 50 میلیون تومان شد.
البته کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعلام کرد مصاحبه غیرفنی و غیر مرتبط مصادق نشر اکاذیب خواهد بود و جرایم و تنبیه های سختی برایش در نظر گرفته شده است.
* پیر هفته
اوسمار ویرا سرمربی تیم پرسپولیس بعد از پیروزی مقابل تیم هوادار گفت این برد و مسابقه او را یکی دو سال پیر کرد و موهایش سفید شد! شاید حق با سرمربی برزیلی پرسپولیس است چون بازیکنانش در نیمه اول چند فرصت خوب گلزنی را از دست دادند ولی در نیمه دوم این هوادار بود که موقعیت های گلزنی اش را از دست داد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما