امروز، شنبه، ۲۳ تیر ۱۴۰۳

برگزاری اجلاسیه جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازاریان فارس در شیراز

به مناسبت میلاد باسعادت و سراسر نور حضرت علی(ع)، اجلاسیه جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازاریان استان فارس با حضور پرشور بازاریان، کسبه و اصناف استان در شیراز برگزار شد.
به گزارش «تماشا»، در این اجلاسیه که در سالن اجتماعات اتاق اصناف استان فارس برگزار شد، محمد خلیل ترابی دبیر جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازاریان استان فارس ضمن تبریک میلاد حضرت علی (ع) و توصیف ویژگی های معرفتی آن امام همام اظهار داشت: حقیقتا لازم است شکر و سپاس الهی را بجای آوریم چراکه شیعه حضرت علی (ع) هستیم و خدا این لطف و موهبت را در حق ما جاری ساخته است که از تعالیم والای آن امام جلیل القدر 
برای تعالی روحی و معنوی خود بهره گیریم.
او با بیان اینکه در مکتب شیعه انسان های بزرگی پا به عرصه وجود گذاشته اند، تصریح کرد: در این مکتب امام خمینی ها، مقام معظم رهبری ها و...پرورش پیدا کرده اند که هر کدام برای خود در دنیای پیرامون منشأ تحولات بزرگ بودند و این غنای مکتب نورانی شیعه را نشان می دهد.
ترابی در ادامه با اشاره به شرایط حساس کشور در مقطع کنونی اظهار داشت: آنچه مهم است این است که ما در مقطعی بسیار حساس هستیم و آنچه باعث موفقیت نظام ما می شود متکی بر رعایت شاخصه هایی است که همه باید رعایت کنیم تا کشور عزیزمان از گزند حوادث در امان بماند و در این راستا شاخصه نخست بصیرت و دشمن شناسی است.
دبیر جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازاریان استان فارس تأکید کرد: اگر انسان بصیرت داشته باشد می داند که چه بر این کشور گذشته و امروز در چه وضعیتی هستیم لذا باید قدر انقلاب را بدانیم و شکرگزار این نعمت باشیم و دومین شاخصه حفظ وحدت است که اگر با هم برادر و دوست باشیم 
می توانیم در دنیا و آخرت سرافراز باشیم.
او افزود: سومین شاخصه مهم در این راستا حضور به‌موقع در صحنه است. ما باید بدانیم دشمن حاضر نیست استقلال و عظمت ما را تحمل کند لذا به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق است. خون های پاک بسیاری برای حفظ وحدت ریخته شده است و نباید بگذاریم دشمن به این هدف خود برسد.
ترابی ادامه داد: در این عرصه یکی از صحنه های بسیار مهم صحنه انتخابات است. ما بیش از 30 انتخابات در 45 سال گذشته داشته ایم و امروز نیز هم خود باید پای صندوق بیاییم و هم دیگران را توصیه کنیم که مشارکت حداکثری داشته باشند.
این فعال عرصه بازار و اصناف شاخصه چهارم را  اطاعت از رهبری عنوان کرد و گفت: در هر حکومتی مردم از رهبر خود اطاعت کردند، توفیق یافتند لذا باید دشمن را ناامید کنیم.
او تصریح کرد: گرچه مشکلات هست اما 
نعمت ها نیز بسیار است لذا نباید این گونه فکر کنیم که اگر پای صندوق نرویم، کارها درست 
می شود. اگر انتخابات خوبی داشته باشیم خیلی از مشکلات حل خواهد شد.
ترابی در ادامه به اهمیت حضور پر قدرت اصناف و بازاریان در مجلس اشاره کرد و گفت: متأسفانه تا به حال اصناف نتوانسته اند یک نماینده در مجلس داشته باشند. ما اعتقاد داریم اصناف اگر به کمک دولت بیایند خیلی از مشکلات حل خواهد شد لذا باید سعی کنیم در هر دوره چند نماینده در مجلس داشته باشیم.
دبیر جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازاریان استان فارس تأکید کرد: مسائل اقتصادی باید با حضور صنعتگران و کسبه و تجار حل و فصل شود چرا که این قشر اطلاعات بسیار خوبی برای درج قوانین مترقی دارند و این به رونق اقتصاد کشور و حل مشکلات اقتصادی مردم کمک خواهد 
کرد.
ترابی در پایان با بیان اینکه انقلاب ما دشمنان بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: روز 11 اسفند با حضور پر قدرت در پای صندوق های رأی، بار دیگر علاوه بر اینکه ولایت پذیری خود را نشان خواهیم داد، دشمنان را نیز ناامید خواهیم کرد.
 صفرپور، استاد دانشگاه: مشارکت حداکثری در انتخابات یک اصل است
در ادامه صفرپور استاد دانشگاه و از فعالان عرصه اجتماعی نیز ضمن تبریک میلاد حضرت علی (ع) اظهار داشت: بر اساس قانون نظام اسلامی، اداره کشور مبتنی بر اراده مردم است و مسئولین از صدر تا ذیل با اراده مردم انتخاب می شوند.
او افزود: تاکنون در ایران اسلامی 38 انتخابات پشت سر گذاشته شده و این در حالی است که هیچ کشوری سالی یک انتخابات را ندارد.
صفرپور با بیان اینکه مردم هر جا احساس خطر کردند با حضور خود در صحنه آن خطر را مرتفع کردند مانند دفاع مقدس که با حضور همه اقشار همراه شد، افزود: انتخابات برای همه مهم است و انتخابات آتی نیز از اهمیت صد چندانی برخوردار است چراکه مقام معظم رهبری خیلی زودتر از موعد مقرر، بر اهمیت انتخاباتی پرشور، سالم و با مشارکت بالا و رقابتی سالم تأکید کردند و انتظار می رود بزرگان نیز بحث مشارکت در انتخابات را ترویج کنند.
او همچنین اظهار داشت: در بعد خارجی نیز باید گفت که با حضور قدرتمند ایران در عرصه 
بین الملل، یک مثلث قدرت در منطقه شکل گرفته است و انتخابات پرشور به این مسئله نیز کمک می کند.
این استاد دانشگاه در پایان نیز با اشاره به افول قدرت آمریکا در جهان نیز اظهار داشت: کار آمریکایی ها به جایی رسیده که از پس انصارا... نیز بر نمی آیند چراکه قدرتش رو به افول است.
 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فارس: شیعه کسی است که دقیقا پای خود را جای پای امام خود بگذارد
حجت الاسلام قانعی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس نیز در این همایش با اشاره به شاخصه ها و ملاک زندگی علوی اظهار داشت: طلب دائمی نور در مکتب حضرت علی (ع) یک اصل مهم است و شیعه کسی است که دقیقا پای خود را جای پای امام خود بگذارد.
او افزود: شخصیت های بزرگی مورد تمجید و تکریم اهل بیت(ع) قرار گرفتند به خاطر همین شاخصه ها 
و در عصر انقلاب نیز یک مکتب نورانی در همین راستا شکل گرفت و انسان های آخرالزمانی مانند شهید سلیمانی، ابومهدی مهندس و... در آن به وجود آمدند.
قانعی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو نیز گفت: طراحی و برنامه ریزی دشمن برای تضعیف نظام اسلامی همیشه بوده است که با تدابیر مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم یکی پی از دیگری توطئه ها خنثی شده است.
او ادامه داد: امروز ما در قله افتخار هستیم و این ایستادگی و بصیرت در وقایع پیش رو مانند انتخابات نیز خود را نشان خواهد داد لذا حضور پررنگ و پرشور مردم موجبات اتفاقات خوبی خواهد شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما