امروز، شنبه، ۲۳ تیر ۱۴۰۳

شهر راز تیم جدید فوتبال شیراز

محمد صادق درنیانی- تماشا
فوتبال شیراز روزی روزگاری قطب بی چون و چرای فوتبال و فوتسال کشور بود و با داشتن دو تیم در لیگ برتر فوتبال، دو تیم در لیگ برتر فوتسال، دو تیم در لیگ یک فوتبال و دو تیم در لیگ یک فوتسال به همراه حدود پنجاه تیم دیگر در سطوح مختلف و رده های سنی متفاوت فوتبال و فوتسال مردان و زنان کشور یک سر و گردن از تمامی 
استان ها بالاتر بود.
اما آنچه در گذشته وجود داشت از دست رفت و فصل قبل دو نماینده لیگ دسته یک فوتبال فارس با فروش امتیاز تیم قشقایی به چادرملو اردکان تبدیل به یک سهمیه گردید که تیم فجر شهید سپاسی نیز با وجود مدعی بودن اما نتوانست طعم شیرین صعود به لیگ برتر را بچشد.
اگر سال قبل یکی از سهمیه های فوتبال فارس به فروش رفت خوشبختانه امروز افرادی علاقمند به ورزش و به خصوص فوتبال شیراز توانستند با خرید امتیاز سیرجانی ها باز هم فوتبال شیراز را صاحب دو نماینده در لیگ کنند.
خوشبختانه باشگاه شهر راز شیراز توانست با خرید امتیاز آرمان‌گهر سیرجان وارد لیگ دسته اول فوتبال ایران گردد و با حضور نفرات خوبی که در حال جمع شدن در این تیم هستند می توان به آینده تیم شهر راز شیراز بسیار خوشبین بود. 
تیم فوتبال آرمان گهر سیرجان در فصل گذشته لیگ یک فوتبال در جایگاه سیزدهم جدول این رقابت‌ها قرار گرفت و سهمیه دسته اولی خود را حفظ کرد، به دلیل مشکلات مالی تصمیم به فروش امتیاز تیمش گرفت که باشگاه تازه تأسیس 
شهر راز شیراز با خرید این امتیاز فعالیت خود را لیگ یک فوتبال ایران آغاز کرد.
ستار زارع، بازیکن شیرازی پیشین تیم ملی فوتبال ایران که تجربه بازی در تیم‌های برق شیراز، شاهین بوشهر و راه‌آهن تهران را در کارنامه دارد و در حال حاضر یکی از مؤسسان باشگاه شهر راز محسوب می‌شود، به‌عنوان سرمربی این تیم لیگ یکی انتخاب شد.
این باشگاه که مالکیت آن را محمد رهنورد بر عهده دارد، در فصل جدید مهرداد شکاری، مربی سابق مقاومت، پیام مخابرات شیراز، برق و قشقایی شیراز را نیز به‌عنوان مدیر فنی در کنار خود می‌بیند و علاوه بر آن، اسماعیل زارع و حسین غلامی به عنوان کمک مربی در کنار ستار زارع خواهند بود. اسماعیل زارع مربی سابق فجرسپاسی شیراز و ایرانجوان بوشهر است و حسین غلامی بازیکن سابق برق شیراز و مربی سابق تیم‌های البدر بندرلنگه، قشقایی شیراز و فجرسپاسی شیراز بوده است.
امیرحسین جوانی نیز که سوابقی همچون مدیر روابط عمومی و سرپرستی تیم فجر شهید سپاسی شیراز را در کارنامه کاری خود دارد نیز مدیر این تیم خواهد بود و به احتمال زیاد رسول فلاح مدیرعامل سابق برق شیراز و فجر شهید سپاسی شیراز به‌عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب خواهد شد.
مدیران باشگاه شهر راز شیراز برای لباس خود رنگ نارنجی را انتخاب کرده اند، تاکنون چند بازیکن از جمله بابا محمدی(بازیکن سابق خیبر خرم آباد)، پیمان نامور(هافبک سابق مس شهربابک) را هم به خدمت گرفته است.
محمدرضا فیروززاده هافبک فصل قبل مس شهربابک که در بین برترین هافبک دفاعی لیگ یک قرار گرفته بود نیز با امضای قراردادی به تیم شهر راز شیراز ملحق شد. محمد قنبری مدافع فصل قبل صنعت نفت آبادان که سابقه بازی در تیم‌های شهرداری تبریز، فجرشهید سپاسی شیراز را در کارنامه دارد نیز به جمع شاگردان ستار زارع اضافه شد.
کمال الدین نیک خوی مدافع چپ خیبر خرم‌آباد نیز که سابقه بازی در تیم‌های شاهین شهرداری بوشهر، ماشین سازی تبریز، شهرداری ماهشهر، سایپا تهران و آرمان‌گهر سیرجان در کارنامه وی دیده می شود با امضای قراردادی به شهر راز شیراز پیوست.
باشگاه شهر راز شیراز امروز (یکشنبه) و فردا (دوشنبه) جلسات تست گیری پیش‌فصل خود را برگزار خواهد کرد تا اگر بازیکنی مدنظر کادر فنی قرار بگیرند فرصت حضور در تمرینات پیش فصل را که هفته آینده آغاز می گردد، داشته باشند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما