امروز، دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

پیگیر فرآیند واگذاری اماکن دولتی به پیش دبستانی‌ها هستیم

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، گفت: فرآیند واگذاری اماکن دولتی به پیش دبستانی ها تسهیل خواهد شد تا بخشی از دغدغه ها این حوزه رفع شود.
 دکتر مجتبی همتی فر در نشست شورای نظارت بر امور کودکستان های استان فارس، در باشگاه فرهنگیان شیراز، اظهار کرد: برنامه ریزی برای کودکستان ها بسیار حساس است لذا در این زمینه برنامه ریزی باید بسیار دقیق باشد.
معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک تصریح کرد: کمتر از یازده ماه در برای فرایند تعلیم و تربیت کودک سامانه ای طراحی شده که قطعا با توجه به حجم کار دارای ضعف هایی هم هست.
همتی فر ادامه داد: بر اساس آماری که در سامانه ثبت شده، ۲۶ هزار و ششصد کودکستان در سطح کشور فعالیت می کنند.
معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: گام اول ما نظارت است و ساماندهی مجوزها هنوز اتفاق نیفتاده لذا باید وضعیت پیش دبستانی های فعلی را با اساسنامه تطبیق دهیم.
هیچ کودکستان منتسب به سایر سازمان ها نداریم لذا همه مراکز پیش دبستانی و کودکستان ها زیرمجموعه سازمان ملی تعلیم و تربیت است.
وی اضافه کرد: برنامه های خود را در راستای سند تحول اجرا می کنیم  تا اهداف مندرج در سند تحول را محقق کنیم.
همتی فر گفت: همانطور که فضای آموزشی و تربیتی در کودکستان ها متفاوت است قوانین مربوطه نیز متفاوت است.
وی اضافه کرد: سیاست سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک بر این نیست که کودک را از خانواده جدا کند لذا تمرکز زیادی بر دوره اول پیش دبستانی نداریم ولی دنبال حذف آن هم نیستیم.
رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک اذعان کرد: برخی آئین نامه ها مصوب شده اما همچنان ابلاغ نشده است لذا پیگیر موضوع هستیم.
وی ادامه داد: فرآیند واگذاری اماکن دولتی به پیش دبستانی ها تسهیل خواهد شد تا بخشی از دغدغه ها این حوزه رفع شود لذا پیگیر این موضوع هستیم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما