امروز، دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

عملیات اجرایی ۳۲.۵ کیلومتر راه و بزرگراه در فارس آغاز شد

عملیات اجرایی عملیات اجرایی ۳۲.۵ کیلومتر راه و بزرگراه در محورهای شیراز- کازرون- بوشهر و کازرون- کنارتخته چهارشنبه با هدف تسهیل تردد میان استان های فارس و بوشهر با حضور خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور آغاز شد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در این مراسم بیان کرد:‌ عملیات اجرایی محور جدید کازرون- کنارتخته به طول ۲۲ کیلومتر به عنوان بخشی از محور شیراز- کازرون-بوشهر و محور کنارتخته- دالکی به طول ۱۰.۵ کیلومتر به عنوان بخشی از محور ترانزیتی شیراز-بوشهر آغاز شد.
خیرا... خادمی افزود: این محورها در تسهیل سفر میان ۲ استان فارس و بوشهر و کاهش مسافت بسیار مؤثر هستند و با توجه به نبود کمربندی در شهر کازرون به عنوان کمربندی برای این شهر نقش مهمی در کاهش ترافیک در داخل شهر 
دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: قطعه اول این محور به طول ۲.۳ کیلومتر شامل تونل محرم و پرتال های ورودی و خروجی تونل در دست ساخت است و امروز عملیات اجرایی راه های طرفین تونل و یک دستگاه تقاطع در این محدوده آغاز 
شد.
خادمی حجم عملیات خاکی این محور را بیش از ۲ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: ۹۷ هزار متر مکعب اساس و زیر اساس، ۳۵ هزار متر مکعب بتن، ۹۳ هزار تن آسفالت و ۵۸۰ تن آرماتور از دیگر احجام اجرایی در این بخش از محور شیراز-کازرون-بوشهر است.
* کاهش فاصله استان‌های فارس و بوشهر
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از آغاز عملیات اجرایی بخشی از محور کنارتخته- دالکی به طول ۱۰.۵ کیلومتر خبر داد و گفت: این محور یکی از مسیرهای مهم ارتباطی میان استان های فارس و بوشهر است و تکمیل شدن آن علاوه بر کوتاه شدن ۱۰ کیلومتر از مسیر دسترسی این استان ها افزایش ایمنی و توسعه همه جانبه منطقه را به همراه دارد.
خادمی افزود: محور کنارتخته- دالکی ۲۱ کیلومتر است که بخشی از مسیر در گذشته به بهره برداری رسیده است و امروز عملیات اجرایی ۲ دستگاه تونل به طول های ۵۲۸ و ۷۰ متر، یک دستگاه پل بزرگ به طول ۱۸۰ متر و چهار کیلومتر محور دسترسی به فاریاب شامل دو دستگاه پل به طول های ۱۷۰ و ۱۳۲ متر بر روی رودخانه در این بخش از پروژه آغاز شد.
وی در خصوص احجام عملیات اجرایی در پروژه توضیح داد و گفت:‌ به منظور ساخت این بخش از مسیر یک میلیون متر مکعب خاکبرداری، ۳۵۰ هزار متر مکعب خاکریزی، ۵۷ هزار متر مکعب اساس و زیر اساس صورت می گیرد و ۵۴ هزار متر مکعب بتن، ۴۵ هزار تن آسفالت و ۳ هزار و ۱۰۰ تن آرماتور در آن بکار می رود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار مورد نیاز برای ساخت این ۲ پروژه را بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما