امروز، پنج شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

تشکیل قرارگاه آسیب‌های اجتماعی و هم‌افزایی بین دستگاه‌ها راه به نتیجه رسیدن در زمینه رفع آسیب‌های ا

نشست پیشگیری از آسیب های اجتماعی در فرمانداری شهرستان بیضا با حضور دوانی زاده معاون مدیر کل امور اجتماعی استانداری فارس، حدادنیا فرماندار بیضاء، مدیر کل، معاون امور اجتماعی و مدیر روابط عمومی بهزیستی فارس،رئیس بهزیستی شهرستان بیضا و جمعی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد. 
محمدرضا هوشیار مدیر کل بهزیستی فارس در این نشست ضمن گرامیداشت دهه ی کرامت و در آستانه سوم خرداد و بزرگداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای والامقام به معرفی فعالیت های بهزیستی فارس و تشریح خدمات معاونت های تخصصی بهزیستی پرداخت و گفت آسیب های اجتماعی موضوعی چند وجهی است و در حال حاضر با توجه به تنوع آسیب ها نیاز به هم افزایی بیشتر بین ارگان ها احساس می شود.
مدیر کل بهزیستی فارس با اشاره به اجرای طرح رصد آسیب های اجتماعی و تعیین تنوع و شدت آسیب ها در هر شهرستان، افزود: تشکیل قرارگاه آسیب های اجتماعی و تکیه بر محله محوری و هم افزایی بیشتر بین دستگاه ها راه به نتیجه رسیدن در زمینه رفع آسیب های اجتماعی است. 
محمودیان معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس نیز در این نشست گفت: عوامل متعدد محیطی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را در آسیب ها اثرگذار دانست و گفت: سال گذشته بیش از بیست هزار تماس در سطح استان با اورژانس اجتماعی بهزیستی برقرار شده و مشاورات و پیگیری ها در زمینه  انواع خشونت های خانگی،آسیب های اجتماعی و ... توسط مشاوران توانمند ۱۲۳  بهزیستی انجام گرفته است.
محمودیان برنامه ریزی های بلندمدت در زمینه آگاه‌سازی را مؤثر عنوان کرد و گفت نگاه ما از دید پیشگیرانه باید به دید ارتقایی تغییر کند، یعنی علاوه بر پیشگیری باید مقاوم سازی و آموزش های لازم هم در درازمدت انجام شوند. معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس تشکیل اورژانس اجتماعی در شهرستان را در کاهش آسیب ها مؤثر عنوان کرد و گفت تیم سیار اورژانس اجتماعی موارد خطرآفرین را شناسایی و در جهت رفع آن تلاش خواهند کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما