امروز، سه شنبه، ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

همکاری صنایع فارس و بوشهر برای گذر از نقطه اوج مصرف برق تابستانی ستودنی است

 مهندس یدا... حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس با تقدیر از صنعتگران و صاحبان صنایع که در طرح مدیریت مصرف برق تابستانی شرکت کردند اظهار داشت: صنایع فارس پیشتاز  همراهی در مدیریت مصرف برای گذر از نقطه اوج مصرف برق تابستانی هستند، قطعا بدون این همراهی ها پیمودن راه تأمین و انتقال برق در فصول گرم میسر نیست.
مهندس حقیقی در نشست تقدیر از صنعتگران استان فارس که با حضور معاون برنامه ریزی و تحقیقات این شرکت  و مهندس چترسیماب مدیر دفتر خدمات مشترکین و مدیریت مصرف شرکت ترتیب یافت  با ارائه گزارشی از تأمین و انتقال برای برق تولیدات صنعتی و چرخش چرخ صنعت در فارس و جنوب کشور، در ادامه متوسط بار سالانه صنایع را حدود یک هزار و ۱۱۷ مگاوات برآورد کرد و گفت: اقدامات از سال ۱۳۹۸ در این عرصه سیر صعودی پیدا کرد و اکنون شرایط نسبتا مناسبی برای تأمین برق صنعتی در فارس فراهم است.
وی همچنین با ترسیم سیمای مصرف برق صنایع منطقه گفت: در استان فارس و جنوب کشور در مجموع ۵۳صنعت برزگ مستقر است که یک هزار و ۱۱۷ مگاوات برق مصرف می کنند، این صنایع شامل یک واحد آلومینیوم با مصرف برق۴۹۰  مگاوات، ۱۳ کارخانه سیمان با مصرف برق ۱۶۰ مگاوات، ۲ طرح تولید فولاد با مصرف برق ۲۱۵ مگااوات، و تعدادی صنعت بزرگ دیگر است.
به گفته مدیر عامل برق منطقه ای فارس در ادامه با بیان اینکه صنعت برق در کشور  سالانه با رشد میانگین بیش از ۵ درصدی مصرف  مواجه است ادامه داد: برای تأمین برق همواره برنامه‌ریزی‌های لازم، متناسب با وضعیت مالی و اقتصادی  انجام شده است. بسیاری از مشکلات و ناترازی‌های به وجود آمده در صنعت برق ریشه در مسائل، مشکلات و عملکرد گذشته دارد و دولت مردمی سیزدهم با درک این مشکلات و بررسی‌های دقیق، اقدام به رفع آن از طریق اجرای توسعه ظرفیت نیروگاهی به میزان ۳۵ هزار مگاوات، تعریف گسترده برنامه‌های تشویق‌محور مدیریت بار و تدوین برنامه‌های مدیریت بار با هماهنگی وزارتخانه صمت کرد.
مدیر عامل شرکت برق فارس و بوشهر همچنین با اشاره به اینکه در سال گذشته  مصرف برق بخش صنعت کشور ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت  یادآور شد:  در حالی که سال 1400  با خاموشی‌های ناخواسته مواجه بودیم، سال 1401  نه تنها هیچ خاموشی ناخواسته و بدون برنامه‌ای حادث نشد  بلکه برنامه‌های مدیریت بار نیز با هماهنگی وزارت صمت، به نحوی اجرا شد که حتی  در شهرک‌های صنعتی، اجرای بهینه سازی مصرف انرژی و همراهی صنایع و حفظ روند رو به رشد تولید محصولات صنعتی انجام گردید.
مهندس حقیقی با تقدیر از صنایع سیمان، فولاد، صنایع نفت و گاز و دیگر صنایع بزرگ در استان فارس و جنوب کشور خاطر نشان کرد: امسال هم امید است با تعامل و هم افزایی صنایع شاهد گذر موفق از تابستان پر مصرف باشیم، تعامل خوبی بین مجموعه شرکت های برق و صنایع استان شکل گرفته که بر اساس آن صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی می‌توانستند بدون محدودیت در روزهای دیگر به تولید بپردازند که این مهم با جابه‌جایی تعطیلات هفتگی برای شهرک‌ها قابل پوشش بود.
معاون برنامه ریزی و تحقیقات  شرکت برق منطقه ای فارس نیز در این نشست با تقدیر از صاحبان صنایع که در برنامه مصرف برق تابستانی نهای همکاری را داشتند خواستار بهره مندی از حداکثر ظرفیت های قانونی در این عرصه شد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما