امروز، دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

آموزش‌وپرورش، مهد پرورش انسان‌هایی است که قرار است توسعه و پیشرفت را رقم بزنند

مهدی اسلامی- تماشا
وزیر اسبق آموزش و پرورش و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: قطعا جوان‌گرایی در مدیریت ها باید در دستور کار باشد اما این به معنی قطع ارتباط با پیشکسوتان نیست و باید همواره از این ظرفیت ارزشمند در فرآیند تعلیم و تربیت بهره مند شویم
دکتر حسین مظفر در گردهمایی طلایه داران مهر باحضور مدیران کل، معاونان و رؤسای آموزش و پرورش سراسر استان فارس پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا، اظهار کرد:از برنامه بسیار خوب آموزش و پرورش فارس تقدیر می کنیم و سالروز فتح خرمشهر را گرامی می داریم.
وزیر اسبق آموزش و پرورش افزود: امروز شایسته است اهداف مجاهدان و ایثارگران را مرور کنیم تا ببینیم در عرصه تعلیم و تربیت در چه مسیری باید حرکت کنیم.
مظفر تصریح کرد: چنان که رهبر انقلاب می فرمایند اگر مجاهدت های در راه خدا در طول تاریخ نبود امروز نه مسجدی، نه کلیسایی، نه کنیسه ای و نه انقلابی دیگر وجود نداشت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رمز موفقیت ما استقامت و پایداری است بنابراین آنچه باعث پایداری و پیروزی ما در برابر دشمن در دوران دفاع ۸ ساله شد همین استقامت ها بود، بنابراین اگر می خواهیم در دنیای امروز موفق شویم باید انسان های مقاوم تربیت کنیم.
وزیر اسبق آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در برابر دشمن باید استوار و آهنین باشیم و معلمان دانش آموزان را به گونه ای تربیت کنیم که همواره مقاوم باشند و از مرگ نهراسند.
وی گفت: مجاهدان عرصه تعلیم و تربیت همانند مجاهدان و مبارزان در راه خدا هستند بلکه در نزد خداوند از جایگاه بالاتری برخوردار هستند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد: در باب تعلیم و تربیت بین اندیشه‌های نظری و رفتارهای عملی فاصله است لذا برخی آموزش و پرورش را مصرفی می دانند و تلاش می کنند تا اعتبارات آن را کاهش دهند و آن را در جای دیگری هزینه کنند.
مظفر گفت: آموزش و پرورش دستگاه مصرفی نیست بلکه سرمایه ای است لذا آموزش و پرورش، مهد پرورش انسان هایی است که قرار است توسعه و پیشرفت را رقم بزنند.
* عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: دوره ابتدایی بسیار مهم و حائز اهمیت است لذا دبستان‌ها حساس‌ترین مقطع در نظام تعلیم و تربیت است 
وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: دوره ابتدایی بسیار مهم و حائز اهمیت است لذا دبستان ها حساس ترین مقطع در نظام تعلیم و تربیت است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد:  مراکز تربیت معلم نباید تعطیل می شد اما یک جریان فکری متاسفانه مبادرت به تعطیلی این مراکز حیاتی نظام تعلیم و تربیت کرد.
وی اضافه کرد: معلم باید متصل به نظام فکری مستقل باشد لذا نظام لیبرالی، دانش آموز لیبرال و نظام کمونیستی، دانش آموز کمونیست تربیت می کند بنابراین نظام اسلامی باید دانش آموزان مقید به شعائر اسلامی تربیت کند.
وزیر اسبق آموزش و پرورش بر تربیت متعادل دانش آموزان تأکید و ادامه داد: معلم باید استعدادها را به گونه ای تربیت کند که پرورش متوازن اتفاق بیفتد لذا معلم باید دانش آموز را در همه عرصه ها پرورش دهیم.
وی گفت: این معلم است که می تواند زمینه اوج گیری و یا انحطاط کودک را فراهم کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: قطعا جوان‌گرایی در مدیریت ها باید در دستور کار باشد اما این به معنی قطع ارتباط با پیشکسوتان نیست و باید همواره از این ظرفیت ارزشمند در فرآیند تعلیم و تربیت بهره مند شویم.
وی اضافه کرد: این اجتماع باشکوه نوعی بهره گیری از ظرفیت های ارزشمند حوزه تعلیم و تربیت است.
دکتر مظفر ادامه داد: فرصت خدمتگزاری را باید غنیمت بشماریم  و با تمام وجود از انقلاب و رهبر معظم انقلاب دفاع کنیم.
* استاندار فارس: برگزاری همایش طلایه‌داران مهر سبب ایجاد وحدت و یکدلی بین سلایق مختلف سیاسی شد
استاندار فارس گفت: پیشکسوتان تعلیم و تربیت باید همواره در کنار آموزش و پرورش باشند و راهکارهای رفع موانع و مشکلات را به آموزش و پرورش ارائه کنند.
 دکتر محمد هادی ایمانیه در این گردهمایی اظهار کرد: اگر امروز نظام جمهوری اسلامی، نقش محوریت در جهان را پیدا کردیم و هیچ معادله ای بدون نظر ایران در هیچ جای دنیا صورت نمی گیرد لذا این افتخار را مدیون  مجاهدت های شهدا و ایثارگران هستیم.
استاندار فارس افزود: در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد همدلی در جامعه، مثل همیشه آموزش و پرورش گوی سبقت را از سایر دستگاه‌ها ربود و با برگزاری چنین همایشی به ایجاد وحدت و یکدلی بین سلایق مختلف سیاسی پرداخت.
ایمانیه تصریح کرد: ایران تنها کشوری است که  قوانین حکومتش بر اساس احکام اسلامی و بر اساس قوانین اسلامی تدوین شده است لذا همه برای توسعه آن تلاش کند.
وی براهتمام همه جانبه برای توسعه و پیشرفت جامعه، ادامه داد: آئین اسلام منادی وحدت است البته بداخلاقی های سیاسی امری طبیعی که همواره در جامعه وجود داشته است.
* دکتر ایمانیه: پیشکسوتان باید همواره در کنار آموزش و پرورش باشند 
استاندار فارس خاطرنشان کرد: پیشکسوتان باید همواره در کنار آموزش و پرورش باشند و راهکارهای رفع موانع و مشکلات را به آموزش و پرورش گوشزد کنند.
وی اضافه کرد: متأسفانه در سال های اخیر پرورش را در اولویت قرار ندادیم لذا امروز باید تلاش کنیم تربیت و کیفیت بخشی را در اولویت قرار دهیم.
دکترایمانیه اذعان کرد: چنان که قرآن کریم تأکید فرموده است، احیای نفس و تربیت یک انسان  به مثابه نجات یک جامعه است.
وی افزود: امروز همه تلاش کنند فرزندانمان را که در معرض انواع هجمه ها قرار گرفته اند نجات دهند.
خاطر نشان می شود: گردهمایی طلایه داران مهر با حضور بیش از ۶۵۰ تن از مدیران کل، معاونان و روسای آموزش و پرورش سراسر استان از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در شیراز برگزار شد. 
* مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس: رمز موفقیت آموزش و پرورش فعلی در سایه همدلی و همراهی پیشکسوتان تعلیم و تربیت میسر است
مدیرکل آموزش و پرورش فارس، گفت: رمز موفقیت آموزش و پرورش در سایه همدلی و همراهی پیشکسوتان تعلیم و تربیت میسر است لذا 
ظرفیت های کم نظیری در بین مدیران و روسای ادوار مختلف آموزش و پرورش وجود دارد که می تواند چراغی فرا روی ما در مسیر توسعه و پیشرفت نظام تعلیم و تربیت باشد.
محمد خلیل عسکری در گردهمایی طلایه داران مهر که با حضور مدیران کل، معاونان و رؤسای آموزش و پرورش سراسر استان از انقلاب اسلامی تا کنون، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی و دانش آموز، از شش مدیر فقید آموزش و پرورش سراسر استان و یکصد معلم استان فارسی جان‌باخته در دوران کرونا تقدیر کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن تجلیل از همه دست اندر کاران این گردهمایی، افزود: افتخار داریم که این محفل نورانی و بی بدیل را  در استان فارس و در روز فتح خرمشهر  برگزار می کنیم.
 عسکری ادامه داد: هیچ توان و ظرفیتی بالاتر از ظرفیت پیشکسوتان تعلیم و تربیت نیست که بتوان در مسیر بهبود تعلیم و تربیت از آن بهره مند شد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به همه طیف ها و نگاه های سیاسی تعلق دارد بنابراین همه باید کمک کنند تا بتوانیم دانش آموزانی در تراز انقلاب و نظام اسلامی تربیت کنیم.
وی گفت: در هر کجا که می نگریم آثار  و خدمات ارزنده ای را شاهد هستیم که دستاورد تلاش ها و زحمات مدیران دوره های مختلف آموزش و پرورش  است.
عسکری تقاضا کرد پیشکسوتان تعلیم وترییت، ارتباط خود را آموزش و پرورش قطع نکنند و تجارب ارزنده خود را در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار دهند.
خاطر نشان می شود: گردهمایی طلایه داران مهر با حضور بیش از ۶۵۰ تن از مدیران کل، معاونان و رؤسای آموزش و پرورش سراسر استان از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در شیراز برگزار شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما