امروز، پنج شنبه، ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

سرشاخ پهلوانک‌های کشتی فرنگی شیراز در گرامیداشت زنده‌یاد بشکاری


فریدون رئیسی- سرویس ورزشی 
مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی باشگاه ها و دستجات آزاد شیراز گرامیداشت زنده یاد رامین بشکاری با حضور بیش از یکصد و هشتاد کشتی گیر از باشگاه های شیراز به میزبانی هیأت کشتی شیراز و باشگاه شهید تیمور فروغی در خانه کشتی شیراز برگزار گردید.
شاهین بشکاری مسئول برگزاری مسابقات و از پیشکسوتان کشتی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از آنجا که هدف هیأت کشتی شهرستان شیراز ایجاد انگیزه در بین آینده‌سازان می باشد که در این راستا با یک اقدام بسیار خوب و با استقبال کم نظیر جامعه کشتی شهرستان شیراز بعد از یک وقفه چند ساله که در امر برگزاری مسابقات پهلوانک ها در شیراز ایجاد شده بود این مسابقات با حضور بیش از ۱۸۰ 
کشتی گیر از ۱۳ باشگاه شیراز در 17 وزن برگزار گردید.
وی گفت: هدف ما  ایجاد  یک رقابت سالم بین این عزیزان به منظور بالا بردن انگیزه آنها برای فعالیت می‌باشد و از آنجا که هدف ما توسعه کشتی در بین این آینده سازان می باشد ضمن اهدای مدال و حکم به نفرات برتر این دوره از مسابقات به همه کشتی گیران شرکت کننده گواهی شرکت در مسابقات اهدا کردیم. بشکاری افزود: هر چند که تعداد زیاد کشتی‌گیران کار را سخت کرده بود اما همت و تلاش کمیته داوران و کمیته  برگزاری مسابقات هیأت کشتی شهرستان شیراز و همچنین همکاری مربیان و خانواده ها باعث شد تا  مسابقات بدون کوچک ترین مشکلی برگزار گردد.
وی بیان داشت: قضاوت مسابقات به عهده اردلان کاوه رئیس کمیته داوران هیأت کشتی شهرستان شیراز، کاظم ناصر، ولی یعقوب زاده، حسن بذرافکن، حمید بناء، شهرام مرجانی، محسن درکی، قاسم زارع، محمدرضا رضایی، حسن رضایی و زهرا صادقی، نیلوفر آزادی جدول نویس مهرزاد حسنی و سرپرست مسابقات عبدالرضا رستگار بودند.
* یک روز ماندگار در کشتی شیراز 
دیروز خانه کشتی  شیراز حال و هوای دیگری داشت حضور بیش از ۱۸۰ پهلوانک در رشته فرنگی که از باشگاه‌های مختلف در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده بودند یکتا حرکاتی زیبا از ورزش اول کشورمان را در حضور جمع کثیری از خانواده و مسئولین به نمایش بگذارند رسیدن سطح  کشتی فرنگی  فارس به  سطح جهانی و بین المللی و برخی مواقع فراتر از آن باعث شد تا همواره نگاه ویژه به کشتی فرنگی در شهر شیراز صورت گیرد. 
محمدمهدی کوثری رئیس هیأت کشتی شهرستان شیراز در کنار حمایت‌های خوب شاهین بشکاری از پیشکسوتان این ورزش زمینه‌ساز برگزاری مسابقاتی بودند که تضمین  کننده آینده کشتی استان فارس در کشور، آسیا و جهان خواهد بود. آنچه در این مسابقات قابل توجه بود تلاش و زحمات مربیان سازنده کشتی فرنگی بود که شاگردان خود را به خوبی آموزش داده تا  فنون زیبای کشتی اصیل ایرانی را در سالن به نمایش بگذارند. این آینده‌سازان نشان دادند که در سایه  توجه و  حمایت بیشتر می‌توانند در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند اما آنچه لازمه کار می باشد حمایت مسئولین از این عزیزان است که قطعا در سایه حمایت ها و توجهات آنها می‌توان آینده بسیار خوب و روشنی را برای کشتی فرنگی فارس در آسیا و جهان ترسیم کرد و قطعا با این روند جایگزینان خوبی برای قهرمانان امروز در تیم‌های ملی کشورمان خواهند بود. 
* نمره ممتاز برای هیأت کشتی شیراز
بدون شک برگزاری مسابقات کشتی فرنگی 
پهلوانک های شیراز می‌تواند نقطه عطفی در تاریخ کشتی این کلانشهر باشد. 
در راستای حمایت ها و برنامه ریزی های خوب مهندس بشکاری مدیر برگزاری مسابقات و هماهنگ  و هم دل کردن کارها باعث شد تا یکی از برنامه ریزی های خوبی در راستای اجرای مسابقات کشتی در سطح شهرستان شیراز انجام شود فراهم کردن بسترهای لازم برای برگزاری مسابقات ایده آل و مناسب و پشتیبانی کامل و در نظر گرفتن تمام   جوانب  به کار باعث شدند  این مسابقات بدون کوچک ترین مشکلی رقابت ها را برگزار شود. 
* تشویق خانواده‌ها برای حمایت از کشتی شیراز
یکی از اقدامات خوب و مؤثر مهندس بشکاری در جهت توسعه ورزش و حمایت خانواده ها از ورزش کشتی شیراز تشویق آنها در مسابقات پهلوانک  ها بود. وی که  اعتقاد خاصی به این مسئله دارد که کشتی با حضور خانواده ها می تواند به رشد و بالندگی دست پیدا کند لذا با اهدای هدایایی به قید قرعه به خانواده کشتی گیران ضمن قدرشناسی از آنها  می‌تواند در جهت ایجاد انگیزه جهت خانواده ها در حمایت از فرزندانشان بسیار مؤثر باشد.
* تقدیر جامعه کشتی شیراز از برگزارکنندگان مسابقه پهلوانک‌ها 
بعد از یک وقفه چند ساله که به علت ویروس کرونا در امر برگزاری مسابقات ورزشی در رده‌های سنی گوناگون ایجاد شده بود و اینکه طی ۶ سال گذشته نیز در رده  پهلوانک ها مسابقات کشتی در شیراز برگزار نگردیده بود به همت هیأت کشتی شهرستان شیراز با مدیریت محمدمهدی کوثری در کنار زحمات شاهین بشکار از دلسوزان و علاقمندان به کشتی بعد از این مدت اولین مسابقه پهلوانک ها در روزهای پایانی سال جاری برگزار گردید.
از آنجا که برگزاری این مسابقات باعث ایجاد شور و نشاط و انگیزه در بین آینده‌سازان کشتی فرنگی شیراز خواهد بود لذا خانواده کشتی گیران که با حضور خودشان سالن را پر از جمعیت کرده بودن دو هموا ره در طول مسابقات نیز به خوبی نظاره‌گر تلاش این آینده سازان بودند و با تشویق های بی امان خود در آنها ایجاد انگیزه می کردند.
در پایان مسابقه نیز با مراجعه به مسئولین هیأت کشتی و برگزاری مسابقات از تلاش و زحمات آنها قدردانی نمودند. بدون شک این مسئله باعث خواهد شد تا دست‌اندرکاران کشتی شیراز با انگیزه بیشتر در جهت رشد و پویایی این ورزش اقدامات بهتری انجام دهند و از اینکه خانواده آینده سازان کشتی فارس به خوبی قدرشناس تلاش دست اندرکاران هیأت و برگزارکنندگان مسابقات می باشند جای تقدیر 
دارد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما