امروز، پنج شنبه، ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

توجه به جوانان و مردمی‌سازی امور از سیاست‌های کلی دولت سیزدهم است

اسماعیل محبی پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در ستاد ساماندهی امور جوانان استان گفت: توجه به جوانان و مردمی سازی امور از سیاست کلی دولت سیزدهم است و باید از ظرفیت جوانان و مردم در پیشبرد امور استفاده شود‌.
ششمین ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس به ریاست معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری فارس با موضوع بررسی طرح های حوزه جوانان و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.
اسماعیل محبی پور معاون، سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در این ستاد با اشاره به نقش جوانان گفت: توجه به جوانان و مردمی سازی امور از سیاست های کلی دولت سیزدهم است.
وی با اشاره به احیای ستادهای ساماندهی امور جوانان استان فارس بیان داشت: مشکلات در جامعه تنها به دلیل عدم انجام مسئولیت ها نیست بلکه انجام امور روش های گذشته از دلایل عدم موفقیت طرح ها است.
محبی پور افزود: عبور از محدودیت ها و حصار ها و اجرای طرح نو باعث رشد و موفقیت خواهد شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس استفاده از ظرفیت های قانونی موجود را مهم برشمرد و تأکید کرد: لازم است قوانین و مقررات جهت توجه به بخش جوانان و استفاده از این ظرفیت ها توسط دستگاه های اجرایی، احصا شود.
تحلیل موضوعی و جغرافیایی داده ها، ارائه مشکلات و فرصت های موجود در حوزه جوانان به فرمانداران هر شهرستان از دیگر پیشنهادات معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بود.
محبی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح بشری ۳ و اعلام نیاز نوجوانان به مشاوره گفت: استان فارس استان فکر و فرهنگ است و همواره پس از ارائه مشاوره در عرصه‌های مختلف موفقیت ها در استان نمود یافته است.
این مقام مسئول حضور مدیران در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان را مهم برشمرد و گفت: حضور مسئولین ارشد در این جلسات مورد تأکید است و در صورت عدم امکان یکی از معاونین آن دستگاه به عنوان مسئول امور جوانان آن اداره کل منصوب و در جلسات آتی ستاد سازمان ساماندهی امور جوانان در سال آینده شرکت نماید.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در پایان انتشار بیانیه پایانی برگزاری ۶ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سال ۱۴۰۱ را پیشنهاد داد.
* صفرپور: همه دستگاه‌های اجرایی پای کار جوانان باشند
مدیر کل ورزش و جوانان در ستاد ساماندهی امور جوانان فارس گفت: حوزه جوانان حوزه بین بخشی، بین دستگاهی و بین وزارتی است و همه دستگاه‌های اجرایی با اهتمام ویژه پای کار جوانان باشند.
دکتر حیدر صفرپور مدیرکل ورزش و جوانان استان و در این ستاد با تقدیر از سازمان ها و دستگاه های اجرایی حاضر گفت: امروز داشتن دغدغه جوانان مورد تأکید موکد مقام معظم رهبری بوده است و ضرورت دارد این مهم در استان فارس توسط 
دستگاه های اجرایی استان با اهتمام ویژه تری نگریسته شود.
وی افزود: جوانان حوزه بین بخشی، بین دستگاهی و بین وزارتی است و همه دستگاه‌های اجرایی با اهتمام ویژه پای کار جوانان باشند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با ارائه پیشنهادی در خصوص ارائه بسته خدمات به جوانان در هفته جوان و دیگر ایام سال توسط دستگاه های اجرایی پرداخت و گفت: در هفته جوان جاری شاهد همکاری دستگاه های اجرایی بودیم و امید است هر دستگاه با توجه به ظرفیت خود در طی سال خدمات موثر تشویقی و حمایتی به جوانان ارائه کند.
دکتر صفرپور با اشاره به پیشتازی استان در برخی شاخص های حوزه جوانان گفت: این شاخص ها باید از نظر کیفی نیز در زندگی جوانان ملموس شود و جوانان این افزایش کمیت ها را در زندگی‌شان به صورت کیفی احساس کنند.
* تجلیل از جوانان فعال در طرح آزادسازی زندانیان جوان غیر عمد
با حضور معاون استاندار فارس از جوانان فعال در طرح آزادسازی زندانیان جوان غیر عمد تجلیل شد.در آیینی با حضور معاون استاندار فارس از محمد مهدی  کوثری،رضاشوریجه و اشکان افشاری جوانان فعال در طرح آزادسازی زندانیان جوان غیر عمد تجلیل شد. 
همزمان با هفته جوان و ایام ماه شعبان ۳ زندانی جوان مرتکب جرایم غیر عمد به همت سازمان های مردم نهاد جوان استان فارس آزاد شد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما