امروز، شنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

مدیر تعاون روستایی فارس: توزیع ۹۰۰ تن سیب و پرتقال طرح تنظیم بازار تا پایان تعطیلات نوروز ادامه دارد

سیدکاظم موسوی مدیر تعاون روستایی فارس از توزیع ۹۰۰ تن میوه شب عید به مناسبت ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در مناطق مختلف استان خبر داد.
سیدکاظم موسوی با تأکید بر اینکه تأمین میوه شب عید از چندین ماه قبل توسط این سازمان در دستور کار قرار گرفت، افزود: با توجه به سیاست‌های ابلاغی دولت‌ها به منظور تأمین میوه شب عید همانند سایر کالاهای اساسی و محصولات مورد نیاز بر اساس برنامه‌های ارایه شده ملی نسبت به تهیه اقلام مصرفی اقدام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تهیه میوه شب عید فارس با توجه به نیاز مصرفی استان انجام گرفته است، ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته و با مشارکت بخش خصوصی و نقش‌آفرینی اتحادیه‌های تعاون روستایی به میزان ۹۰۰ تن سیب و پرتقال با هدف تأمین بخشی از نیاز مصرف‌کننده و تنظیم بازار این دو محصول خریداری کرده‌ایم که از روز گذشته توسط عاملان توزیع قابل تهیه برای مصرف‌کنندگان است.
موسوی تنظیم بازار را یکی از رویکردهای جدی دولت سیزدهم به منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان دانست و افزود: بر اساس دستورالعمل ابلاغی دولت و وزارت جهاد کشاورزی به منظور مدیریت قیمت‌ها بایستی شرایط لازم برای عرضه مستقیم کالاها با هدف جلوگیری از افزایش قیمت محصولات نیز فراهم شود که سازمان تعاون روستایی در این راستا علاوه بر تهیه میوه شب عید با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب و پایین‌تر از بازار نسبت به توزیع آن توسط عاملان اجرایی مختلف نظیر غرفه‌های در سطح شهر، تعاونی‌های مصرف کارکنان اداری و فروشگاه‌های مجاز بدون ایجاد هیچ‌گونه محدودیتی نیز اقدام کرده است و فرآیند این طرح تنظیم بازار تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد یافت.
مدیر تعاون روستایی فارس با بیان اینکه هدف از اجرای طرح میوه شب عید نیز آرامش و ثبات در بازار است، اعلام کرد: اجرای این طرح ملی به معنای دخالت فراگیر در بازار نیست و صرفا با هدف کمک به تنظیم بازار به منظور حمایت از قشر متوسط جامعه انجام می‌شود.
این مقام مسئول با تصریح بر اینکه طرح میوه شب عید در سال جاری با محوریت بخش غیردولتی و با مشارکت بخش خصوصی در کشور اجرا می شود، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح با نقش مباشر اتحادیه تعاونی‌های روستایی و حمایت سازمان تعاون روستایی انجام می‌شود و بخش دولتی صرفا نقش نظارتی دارد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما