امروز، سه شنبه، ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

۲۳۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز جمعه بیست و ششم اسفند ۱۴۰۱، اعلام کرد.
با بستری ۵۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت از ظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه، هم اکنون ۲۳۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت، مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۲ نفر 
است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۴ هزار و ۷۰۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۷۵۴ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۸۷ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۱۰ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۲۲ دوز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۳۵ دوز یادآور واکسن بوده 
است. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما