امروز، شنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

مدیرعامل ستاد دیه کشور: دستیابی به اهداف رهایی بخش ستاد دیه در گرو کمک‌های مردمی است

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: به منظور جلب کمک‌های مردمی برای ستاد دیه، لازم است رایزنی‌هایی با نهادهای مؤثر حمایتی، خدماتی و اجتماعی صورت گیرد تا از کمک‌های این ارگان‌ها برای دستیابی به اهداف رهایی بخش ستاد دیه برخوردار شویم.
علی شمس پنجشنبه در نشستی با رئیس کل دادگستری فارس، بر ضرورت توسعه فرهنگ صلح و سازش در دعاوی و کاهش میزان ورودی متهمان جرایم غیرعمد به زندان ها تأکید کرد و افزود: در راستای جلب کمک‌های مردمی برای ستاد دیه لازم است رایزنی‌هایی با نهادهای مؤثر حمایتی، خدماتی و اجتماعی معمول تا از کمک های این ارگان ها در راستای اهداف رهایی بخش ستاد دیه برخوردار شویم.
حجت الاسلام کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس هم با بیان اینکه این استان از نظر جرائم غیرعمد به ویژه مهریه و محکومیت های مالی بالاترین آمار را در کشور داراست، گفت: مجموعه ستاد دیه استان با تمهیدات و برنامه ریزی های بسیار گسترده و استفاده از همه ظرفیت ها توانسته خدمات بسیار فراگیری را برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد به انجام برساند اما به منظور کاهش آمار اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه، فرهنگ‌سازی و رویکرد های قضایی ویژه نیز می بایست مدنظر قرار گیرد.
اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای فارس و رئیس ستاد دیه استان نیز از آزادی ۵۰۰ زندانی جرایم غیرعمد در سال جاری خبر داد و گفت: با کمک خیرین ۹۰ زندانی دیگر نیز در آستانه آزادی قرار
 دارند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما