امروز، پنج شنبه، ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

درخشش مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه فارس در دو همایش کشوری

سیده ناهید تقویان- تماشا
رئیس مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه استان فارس ضمن اشاره به موفقیت های این مرکز در دو همایش مشهد و کرمان، گفت: از این پس طبق دستور استانداری جهت جلوگیری از شائبه فساد، موارد کارشناسی به صورت بی نام به این مرکز معرفی خواهد شد.
به گزارش «تماشا»، مهرداد کرمی در نشستی خبری با اشاره به دو همایش هیأت مدیره وکلا و کارشناسان رسمی کشور در مشهد و نخستین همایش تخصصی رؤسای مراکز کارشناسان رسمی کشور در کرمان گفت: مرکز کارشناسان رسمی استان فارس در هر دو همایش خوش درخشید و به عنوان استان برتر و نمونه معرفی شد.
او اظهار داشت: در همایش مشهد که با حضور معاون اول قوه قضاییه دکتر مصدق برگزار شد، از رئیس مرکز کارشناسان استان فارس به عنوان استان برتر تقدیر به عمل آمد و در نخستین همایش تخصصی رؤسای مراکز کارشناسان رسمی کشور در کرمان نیز بر اساس ارزیابی ها، استان فارس به عنوان استان نمونه معرفی شد.
به گفته کرمی شاخص هایی چون دارا بودن بیشترین تعداد کارآموز، سرفصل ها و محتواهای آموزشی مناسب و رعایت معیارهای کیفی و... از جمله مواردی بود که موجب انتخاب فارس گردید و در مجموع در همه شاخص ها استان فارس، استان برتر شد که در این راستا تلاش مجموعه عوامل مرکز، ارشادات دکتر عبدلیان پور رئیس  محترم مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، رئیس کل محترم دادگستری استان و معاونین محترم ایشان، زمینه برتر شدن مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس را رقم زد.
کرمی همچنین گفت: در همایش کرمان از سامانه یکپارچه مدیریت آموزش و مهارت افزایی کارشناسان نیز رونمایی شد و کار بسیار مهمی بود که با هدف ارتقای آموزش انجام و استان های کشور نیز از آن بهره مند شدند.
رئیس مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه استان فارس در ادامه با بیان اینکه چندین تفاهم نامه با سازمان های مختلف منعقد شده است، اظهار داشت: ارجاعات ما با هدف عادلانه بودن، به سمت هوشمندسازی رفته است و کارشناسان ما در حیطه تخصصی خود اظهار نظر می کنند ضمن اینکه دادسرای انتظامی ما با 5دادیار فعال است و به تخلفات رسیدگی می کند.
او تصریح کرد: دراین راستا در 3مورد پرونده کیفرخواست صادر شده و منتظر صدور حکم است و اگر تخلفی از کارشناسان دیده شود به صورت جدی برخورد می شود و در عین حال از کارشناسانی که نظامات را رعایت می کنند، تقدیر به عمل 
می آید.
کرمی با بیان اینکه متأسفانه برخی سازمان ها کارشناسان خاص انتخاب می کنند و قطعا این امر مفسده ایجاد می کند، افزود: حتما موارد بایستی به مرکز کارشناسان ارجاع شود  و در سال جدید با سازمان هایی که صرفا از کارشناس خاص استفاده می کنند، برخورد جدی خواهد شد و سازمان های متخلف به سازمان بازرسی معرفی می شوند.
او تأکید کرد: طبق مکاتبه استانداری، موارد به صورت بی نام به مرکز کارشناسان ارجاع داده 
می شود.
کرمی ادامه داد: ما این اطمینان را به همه سازمان ها 
می دهیم که اگر کارشناسی تخلف کند به صورت جدی با او در دادسرا برخورد خواهد شد پس این اخطار داده می شود که آن ها از کارشناسان خاص استفاده نکنند.
او اطمینان داد: کارشناسانی که ما معرفی می کنیم از صلاحیت های لازم برخوردار هستند و از توانمندی لازم جهت اجرای امورات کارشناسی برخوردار هستند و این مرکز آمادگی انعقاد 
تفاهم نامه با سازمان ها و شرکت ها را دارد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما