امروز، شنبه، ۲۳ تیر ۱۴۰۳

شهردار منطقه ۶ شیراز: به صورت شبانه‌روزی آماده راهنمایی و ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستیم

حسین حسن پور - تماشا
شهردار منطقه شش شیراز از خدمت رسانی گسترده در حوزه های گسترش فضای سبز، اسفالت و آماده سازی برای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد. 
دکتر مسعود قادری اردکانی در جمع خبرنگاران با اشاره به این موضوع که شهرداری منطقه 6 شیراز از مدت ها پیش به استقبال نوروز و بهار طبیعت رفته است، اظهار داشت: با اقداماتی نظیر 
رنگ آمیزی جداول، توسعه فضای سبز، آسفالت معابر، برپایی مرکز استقبال از مسافران نوروزی به پیشواز سال نو رفته ایم. 
او از اجرای عملیات پوشش فضای سبز به صورت ویژه در محورهای اصلی خبر داد و افزود: در محور معالی آباد، بولوار شاهد، محور شهید کسایی و سایر مسیرهای اصلی از گل های بهاری و مناسب با اقلیم شیراز به منظور زیبا سازی چشم انداز شهری برای شهروندان استفاده شده است. 
وی در ادامه از اجرای طرح تپه گل در زیرگذر میلاد خبر داد و افزود: بیش از ده هزار گلدان در سطح منطقه 6 شهرداری شیراز کاشته و مستقر شده است و این در حالی است که در روز درختکاری چند هزار اصله نهال میان شهروندان توزیع شد. 
به گفته این مقام مسئول یکی از شاخص ترین مناطق شهرداری منطقه 6 شیراز پیاده راه سلامت است و در این محور مهم پروژه های فضاسازی و گسترش فضای سبز از مدت ها پیش در دستور کار قرار گرفته است. 
دکتر قادری خاطرنشان کرد: مهم ترین تمرکز ما که در ستاد استقبال از مسافران نوروزی به آن پرداخته شد مربوط به محور کمربندی شیراز بود که شهروندان تقاضاهای زیادی را پیرامون ساماندهی آن مطرح می کردند. به همین منظور وضیعت آسفالت و زیرسازی این محور به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.  
شهردار منطقه 6 شیراز با اشاره به اجرای پروژه ها بر اساس نیاز شهروندان گفت: با توجه به این که کمربندی شیراز در حوزه اختیارات وزارت راه است، با پیگیری شهردار کلانشهر شیراز تفاهمنامه ای میان این دو دستگاه به امضا رسید و در نهایت مقرر شد که در ازای اقداماتی که وزارت راه انجام می دهد، شهرداری شیراز  نسبت به ساماندهی آسفالت کمربندی اقدام کند. 
او بیان  داشت: آسفالت این منطقه از محور شمالغربی با همکاری شهرداری منطقه 6 و سازمان عمران شهرداری از چند روز پیش آغاز شده و تا قبل از سال نو حدفاصل شهرک های جوادیه - پردیس - زیرگذر میلاد تا تقاطع شهید فرصتیان به طول 3 کیلومتر به وضعیت مناسبی خواهد رسید. 
وی از همکاری با شهرداری منطقه  3 شیراز به منظور ارتقای کیفیت خدمات به مسافران نورزی خبر داد و افزود: شهرداری منطقه 6 شیراز به یاری سایر مناطق در زمینه بهبود وضعیت ورودی های شیراز آمده و کمپ استقبال از مسافران نوروزی در منطقه اکبرآباد را با پروژه های فضای بسیار زیبا و طرح های چشم نواز کالبدی راه اندازی کرده 
است. 
شهردار منطقه 6 شیراز از احداث سرویس بهداشتی و نمازخانه و سایر امکانات مورد نیاز مسافران نوروزی در کمپ خبر داد و افزود: کارکنان شهرداری منطقه 6 شیراز به صورت شبانه روزی آماده راهنمایی و ارائه خدمات به مسافران نورزی هستند. همچنین از ماه مبارک رمضان طرح افطاری در ورودی های شهر و کمپ های استقبال از مسافران و اماکن گردشگری و زیارتی اجرا می شود. 
دکتر قادری در بخش دیگری از سخنانش از آمادگی گامل شهرداری منطقه شیراز برای مدیریت آب های سطحی و باران های بهاری خبر داد و افزود: در تابستان سال گذشته با مشکل آب گرفتگی در شهرک جوادیه مواجه بودیم و برای حل این جالش طرحی با حمایت کمیسیون محرومیت زدایی شورای اسلامی شهر شیراز تهیه و تدوین شد و بودجه مناسبی برای حل این چالش اختصاص یافت. 
او با اشاره به این که احداث آبراه جوادیه زمینه ساز حل مشکل ابگرفتگی در این منطقه شده است، اظهار داشت: تجهیزات و نیروهای کارآمد برای مقابله با بارش های احتمالی آمادگی دارند. 
شهدار منطقه 6 شیراز در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه حفظ و توسعه فضای سبز پایدار از جایگاه ویژه ای در شهرداری منطقه 6 شیراز برخوردار است، افزود: برخی از متخلفان از تعطیلی شهرداری در ایام نوروز سوءاستفاده کرده و به دنبال تخریب باغات هستند که این موضوع با آمادگی کامل و نظارت پیوسته واحد کنترل رفع تخلفات شهری و ساختمانی ساماندهی خواهد شد. امیداوریم با مشارکت شهروندان و تلاش های مدیریت شهری در راستای حفظ و پاکیزگی هوای کلانشهر شیراز گام های استواری برداریم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما