امروز، جمعه، ۷ مهر ۱۴۰۲

از اداره کل امور مالیاتی فارس تجلیل شد

در دومین روز از اجلاس مدیران مالیاتی سراسر کشور بر اساس شاخص‌هایی مانند مبارزه با فرار مالیاتی، هوشمند سازی و فناوری‌های مالیاتی و رشد درآمدهای مالیاتی نسبت به سال گذشته، از ادارات کل برتر کشور تجلیل شد. 
در اجلاس مدیران مالیاتی سراسر کشور بر اساس شاخص‌هایی مانند مبارزه با فرار مالیاتی، هوشمند سازی و فناوری‌های مالیاتی و رشد درآمدهای مالیاتی نسبت به سال گذشته، از ادارات کل برتر کشور تجلیل شد.
در اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کشور که با شعار «هوشمندسازی، مؤدی مداری، عدالت مالیاتی» برگزار شد، اداره کل استان‌های فارس، آذربایجان شرقی، البرز، زنجان، قم، سمنان، مرکزی، یزد، ایلام و اداره کل مؤدیان متوسط به عنوان ادارات کل مالیاتی برتر کشور معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.
* تقویت نقش حمایتی مالیات‌ستانی از طریق مبارزه با فرار مالیاتی
در حاشیه این اجلاس، حمیدرضا محمدابراهیمی مدیرکل امور مالیاتی فارس اظهار داشت: درآمدهای مالیاتی علاوه بر تأمین درآمدهای مورد نیاز دولت می تواند همزمان نقش های دیگری از جمله تنظیم گری در اقتصاد و بازدارندگی در سیکل های معیوب بر اساس مطالبات عمومی را در پی داشته باشد.
مدیرکل امور مالیاتی فارس یکی دیگر از نقش های مالیات را کمک به تنظیم رفتارهای اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: مسئولیت اجتماعی مالیات ستانی در حوزه کلان اقتصادی با 
روش هایی مانند ارائه تخفیف ها، معافیت ها و اعتبارات مالیاتی در شرایط خاص تعریف می شود.
وی تأکید کرد: بخشی از درآمدهای مالیاتی از محل مبارزه با فرار مالیاتی تأمین شده که با تداوم و جدیت در مبارزه با فرار مالیاتی علاوه بر تحقق درآمدهای مالیاتی از این محل با حفظ رویکرد و سیاست مالیات ستانی منصفانه و بر اساس عدالت مالیاتی می توان از مشاغل و صاحبان درآمدهای کوچک نیز حمایت بیشتری بعمل آورد.
گفتنی است؛ طی دو روز برگزاری این اجلاس که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد، مدیران مالیاتی سراسر کشور، ضمن ارزیابی فعالیت‌ها و عملکرد سال 1401، چارچوب خط ‌مشی‌ها و سیاست‌های سازمان در سال آتی را بررسی و تدوین کردند.
شایان ذکر است؛ با افزایش سهم درآمدهای مالیاتی در تأمین منابع عمومی بودجه و ضرورت استقلال بودجه از درآمدهای نفتی، سازمان امور مالیاتی به عنوان یکی از مهم‌ترین ارگان‌های تنظیم گری و تأمین‌کننده منابع مالی کشور مورد توجه دولت و مجلس قرار گرفته 
است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما