امروز، یک شنبه، ۷ خرداد ۱۴۰۲

تمام خریداران بازار طلا فروشنده شدند

زهرا مطهری - تماشا
مشاور عالی اتحادیه طلا و جواهر شیراز از کاهش  قیمت طلا و سکه در بازار  به دنبال ورود  دلار به فاز نزولی خبر داد. 
محمد حسین مستغنی در گفتگو با سرویس اقتصادی تماشا،  با اشاره به اینکه ثبات و کاهش قیمت ارز، بازار طلا و سکه را هم تحت‌تأثیر قرار داده و بازار از حالت التهاب و افزایشی خارج شده است، عنوان کرد: با کاهش قیمت طلا و سکه،  حجم تقاضا در بازار نسبت به هفته های گذشته ‌ کاهش چشمگیری یافته و در این راستا خبری از خریدار  طلا در بازار نیستو در واقع همه فروشنده هستند.
وی گفت: در هفته های گذشته و همزمان با سیر صعودی قیمت طلا و‌مسکوکات شاهد افزایش تعدا‌ خریدران  طلا و سکه بودیم، اما در شرایط موجود  با توجه به کاهش قیمت‌ها، تعداد مشتریان بازار طلا کاهش محسوسی را تجربه کرده است به گونه ای که تا روز پنج شنبه همه افراد به دنبال خرید طلا بودند و از صبح شنبه و همچنین روز یکشنبه همه فروشنده شده اند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر شیراز با عنوان اینکه در گذشته مردم طلا را به عنوان پس اندازی در دراز مدت و یا برای مصرف زینتی خریداری می کردند، عنوان کرد: در شرایط موجود  با توجه به نوسانات شدید اقتصادی، خریداران طلا در راستای  حفظ ارزش پول و دارایی اشان این فلز زرد را خریداری می کنند.
مستغنی تصریح کرد: نرخ تمام سکه در بازار شیراز، نسبت به آخرین روز هفته گذشته حدود ۳ میلیون تومان افت را تجربه. به گفته وی  دلیل عمده این کاهش، ریزش نرخ دلارو اعلام رسمی احیای روابط ایران و عربستان و  نوید آزاد شدن بخش هایی از پول های بلوکه شده ایران بود که شوک مثبتی را  به بازار طلا و سکه وارد کرد. 
وی خاطر نشان کرد: البته اگر انس جهانی افزایشی نبود، ریزش قیمت سکه و طلا تا حد زیادی  بیشتر شده بود. مشاور عالی انحادیه طلا و جواهر شیراز با عنوان اینکه بازار طلا با یک حرف بالا و پایین می شود، گفت: در واقع در حال حاضر هیچ اتفاق و‌گشایش اقتصادی رخ نداده که بخواهیم به صورت کلی در خصوص آن صحبت کنیم اماهمان صحبت از سرگیری روابط ایران و عربستان عامل کاهش تب هیجانات در بازار ارز و سکه شده و به همین دلیل حباب دلار و سکه در حال تخلیه شدن است.
 مستغنی در پایان اظهار امیدواری کرد در روزها و ماه های آینده بازار طلا و سکه از ثبات نسبی برخوردار باشد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما