امروز، یک شنبه، ۷ خرداد ۱۴۰۲

به عنوان قطب گردشگری با مشکل مواجه هستیم

حسین حسن پور - تماشا 
سخنگو شورای شهر با بیان اینکه شیراز به عنوان قطب گردشگری و زیارت، بهداشت و درمان، علم و الکترونیک، صادرات و واردات در دو حوزه حمل و نقل هوایی و دریایی با مشکل جدی مواجه است، تصریح کرد: لازم است تمامی همت نمایندگان و مدیران فارس برای حل این دو مشکل با ارائه طرح ها 
و بودجه های ملی حل و فصل شود تا شهر مسافرپذیر تر شود.
محمدرضا هاجری در نطق پیش از دستور صحن علنی شورای شهر شیراز با اشاره به ورود شورا و شهرداری به جهش عمرانی و فضای سبز گفت: این جهش در سال آینده سرعت و سبقت بیشتری می گیرد و لازم است دستگاه هایی همچون منابع طبیعی و راه و شهرسازی بخشی از زمین های تفکیک شده  خود را در اختیار شهرداری قرار داده تا عمران و آبادی شهر با فضای سبز پاک و دلنشین، زندگی مصفا را ارتقا و تعالی بخشد.
وی با اشاره به اینکه خرید بخش های زیادی از باغات شمال شهر به منظور حفظ و صیانت از فضای سبز، هزینه زیادی دارد، یادآور شد: باید دیگر اداره ها بخشی از هزینه ها را تأمین  تا  مسیر گسترش فضای سبز استمرار یابد.
عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه فضای عمومی شهر می بایست با قانون مداری همه شهروندان  حفظ و صیانت گردد، خاطرنشان کرد: اماکن گردشگری، بوستان های شهری و کوهستانی و خودروهای خارج از منزل، جزو فضای عمومی شهر هستند و لازم است به قانون حرمت گذاشته و از آلودگی های صوتی و... جلوگیری شود.
به گفته هاجری احترام به ارزش ها و آرمان های 
یک ملت که در قانون به عنوان میثاق ملی نهادینه شده لازم و ضروری است.
وی گفت: رعایت ضوابط و قانونمندی شهروندان از مصادیق زیبایی های اجتماعی است و هرج و مرج، خودسری و لجاجت با قانون از مصادیق زشتی های اجتماعی است.
هاجری با اشاره به بودجه سال آینده شهر شیراز گفت: اعضای شورا و مدیران شهرداری با جلسات پی در پی توانستند بودجه سال 1402 شهر شیراز را روی مبلغ بیست و سه هزار و پانصد میلیارد تومان ببندند که امیدوارم تمامی آن تحقق پیدا کند تا روند عمران و آبادی در شهر استمرار داشته باشد.
عضو شورای شهر شیراز افزود: علاوه بر این رقم، در حوزه جذب سرمایه گذار برای طرح ها 
و پروژه ها روی 20 هزار میلیارد تومان به توافق رسیده اند، تخصیص ویژه مبلغ 400 میلیارد تومان برای محرومیت زدایی و 400 میلیارد تومان برای حوزه محله و مسجد محوری نشانه درک صحیح و واقعی شورا و شهرداری به مناطق محروم، مدیریت محلات بر محور مساجد بوده که افق تازه، نو و امیدوار کننده ای را رقم خواهد زد.
هاجری گفت: چنانچه شهروندان طرح، نظر و پیشنهاد اثرگذار و کاربردی بخصوص در حوزه محرومیت زدایی و مسجد و 
محله محوری دارند ارائه تا مورد توجه و استفاده قرار گیرد.
وی با بیان اینکه به منظور کمک به مصوبات شورا،تسریع در کار، همدلی و همراهی در کاهش مغایرت مصوبات شورا با قانون از فرماندار شهرستان شیراز درخواست 
می شود همچون دوره های قبل، نماینده ای جهت تبادل نظر به جلسات صحن علنی شورا اعزام نماید، تصریح کرد: توقع است چنانچه مصوبه ای از کنترل کمیته تطبیق شورا گذشته و در فرمانداری نسبت به آن شبهه دارند، رئیس کمیسیون مربوطه به فرمانداری رفته، مصوبه را کالبد شکافی و تبیین نموده تا در تصمیم گیری ها شاهد کاهش بازگشت مغایرتی مصوبات به شورا باشیم‌.
هاجری تأکید کرد: وقت خدمت به مردم یک فرصت است و بهتر است به جای فرصت سوزی، فرصت سازی کنیم تا خدمات با سرعت و سبقت بیشتر، گره گشای کارهای فروبسته مردم باشد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما