امروز، پنج شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

خودباوری رمز صعود فجری‌ها

فجر شهید سپاسی شیراز در ادامه مسابقات فوتبال لیگ دسته یک جام آزادگان با وجود ۹ بازی باقی مانده همچنان شانس صعود به لیگ برتر را دارد و برای تحقق این امر نیاز به حمایت بیشتر مسئولان استان و هواداران دارد تا دوباره جشن صعود گرفته شود.
تیم فجر شهید سپاسی شیراز در هفته بیست و چهارم این رقابت ها با قرعه استراحت روبرو شده است تا بتواند با توجه به نتایج سایر تیم های مدعی برای ادامه مسابقات لیگ دسته یک برنامه ریزی کند.
* یک سهمیه لیگ برتر برای هشت تیم
اگر نگاهی به جدول رده بندی دسته یک تا پایان هفته بیست و چهارم داشته باشیم، تیم شمس آذر قزوین با ۵۲ امتیاز فاصله ۱۴ امتیازی با تیم دوم جدول دارد و از این رو، باید صعود این تیم را به لیگ برتر قطعی دانست.
اما استقلال خوزستان، خیبر خرم آباد و سایپا تهران ۳۸ امتیازی هستند، فجر سپاسی ۳۶ امتیازی است،چادر ملو یزد ۳۵ امتیازی، ون پارس ۳۴ امتیاز، پارس جم جنوبی ۳۳ و حتی مس شهر بابک که ۳۱ امتیاز دارد شانس گرفتن سهمیه دوم لیگ برتر دوره بیست و سوم در سال ۱۴۰۲ دارند و باید منتظر ماند و دید کدام تیم به همراه شمس آذر قزوین لیگ برتری می شوند.
* ۹ بازی باقیمانده فجر، چهار دیدار خانگی
شاگردان مهدی رجب زاده سرمربی تیم فجر از ۹ بازی باقیمانده چهار دیدار میزبان هستند و پنج بازی هم باید به مصاف حریفان در خانه آنها برود.
ازاین ۹ دیدار، فجری ها ۲ بازی با تیم های پارس جم جنوبی بوشهر و مس شهر بابک کرمان دارند که آنها نیز شانس صعود دارند اما با گذر از این تیم ها شانس فجریها را برای صعود به لیگ برتر افزایش
 می دهد.
زردپوشان فجرسپاسی در ادامه مسابقات باید به مصاف تیم هایی همچون چوکا تالش، خلیج فارس ماهشهر، خوشه طلایی ساوه، دریا بابل، شهرداری همدان، شهرداری آستارا، پارس جنوبی جم بوشهر و مس شهر بابک کرمان بروند.
تیم فجر در دیدار های پیش رو با تیم هایی همچون چوکا تالش و خلیج فارس ماهشهر بازی دارد که این تیم ها در انتهای جدول قرار دارند که این بازیها هم در نوع خود سخت است چرا که آنها برای بقا دست و پا می زنند.
* فجر نباید دوباره شخصیت دسته یکی پیدا کند
فجری ها پس از سقوط از لیگ برتر برای حضوری پر قدرت در لیگ دسته یک تاکنون دست به تغییراتی اساسی زده اند و این امیدواری وجود دارد که این تیم بدون حاشیه بتواند دوباره به لیگ برتر باز گردد چرا که اگر شخصیت دسته یکی پیدا کرد شاید به مانند گذشته سال ها پشت درهای لیگ برتر باقی 
بماند.
* بازیکنان فجرسپاسی
یوسف بهزادی و فرزاد طیبی پوردروازه بان تیم هستند که بارها از سنگر تیم حفاظت کردند، آرام عباسی، محمد آژیر، محمد خدری، محسن سیفی، سید جلال عبدی، احمد زنده روح، حسین خسروی، حسین مهربان، سعید زارع، ابوالفضل بابایی، علی آل کثیر، رضا مستعلی، رضا خانی، مجید تاجیک، حمید ملکی، حامد بحیرایی و سید مهدی سجادی بازیکنان تیم فجر هستند که بیشترین بازی ها را برای این تیم انجام داده اند.
* آمادگی احمد زنده‌روح
احمد زنده روح بازیکنی است که فوتبالش با تیم 
گل گهر سیرجان اوج گرفت، اما این بازیکن برای گذراندن خدمت سربازی سر از تیم فجر سپاسی در آورد و برای این تیم هم در لیگ برتر بازی کرد هر چند نتوانست کیفیت گذشته اش را به نمایش بگذارد.
این بازیکن دومین سال حضور خود را در فجر سپری می کند و در چندین بازی به عنوان یک بازیکن کلیدی عصای دست مهدی رجب زاده شده و برای تیمش هم گلزنی می کند و هم خوب پاس دهد.
به نظر می رسد آمادگی زنده روح در خط میانی فجر 
می تواند به این تیم کمک کند تا نبض بازی تیمش را در میانه میدان که حساس است در دست بگیرد.
* امکان آسیب‌دیدگی بازیکنان
به هر حال دست کادر فنی تیم فجر برای چیدن بهترین ترکیب باز است تا آنها بتوانند نتیجه مورد دلخواه را کسب کنند هر چند بازی های سختی در پیش دارند که امکان آسیب دیدگی بازیکنان هم وجود که قطعا سرمربی تیم، فکر این روزها هم کرده است.
تیم فجر در هفته بیست و پنجم این مسابقات ۲۵ اسفند به مصاف چوکای تالش انتهای جدولی می رود که این تیم هنوز شانس ماندن در لیگ دسته یک را دارد و سپس مسابقات تا نهم فروردین تعطیل و سپس هفته بیست و ششم از سر گرفته خواهد شد و در این روز فجر میهمان تیم خلیج فارس ماهشهر است که این تیم هم د رمعرض خطر سقوط است هر چند شانس ماندن هم دارد برای همین کار فجر در ماهشهر سخت است. در رقابت های فوتبال دسته یک ۱۷ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۲ بازی ۲ تیم اول و دوم جدول جواز حضور در لیگ برتر دوره بیست و سوم را در سال ۱۴۰۲ کسب خواهند کرد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما