امروز، پنج شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

بهبود نواقص احتمالی در بازار نوروزی فارس

زهرا مطهری - تماشا
نزدیک شدن به روزهای پایانی سال خریدهای نوروزی را رونق  بخشیده و مردم، کسبه و دستفروشان در گوشه و‌کنار شهر مشغول خرید و فروش هستند.
هر ساله در روزهای پایانی سال طبق سنوات قبل طرح‌های بازرسی و نظارت برای تنظیم بازار پایان سال اجرا می‌شود و امسال نیز حدود یک هزار و ۵۰۰ بازرس در سراسر کشور به صورت دو شیفت فعال هستند و فعالیت بازرسین و طرح‌های نظارتی از ابتدای اسفندماه شروع شده است.
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس یادآور شد: نوروز یکی ازمهمترین ظرفیت های کشور در رونق اقتصادی به ویژه در حوزه کسب و کار است؛ در این راستا بایستی اخلاق مداری و خوش انصافی بازاربان  در این ایام نمود بیشتری داشته باشد.
وحیدرضا محمودزاده برخورد مطلوب، حسن خلق و رعایت انصاف و رعایت درصد سود قانونی، نصب نرخنامه در معرض دید مشتریان و درج قیمت مصرف کننده کالا از سوی بازاریان را در تمام طول سال به ویژه ایام نوروز ضروری دانست 
وی اظهار داشت: در ایام نوروز گردشگران و مسافران نوروزی نیازمند خدمات مختلف اعم از اسکان،اقلام و نیازمندی های ارزاق کالا و خدمات فنی و غیره هستند و از این رو  اتحادیه های مرتبط  هرچه سریع تر باید اقدامات مؤثر در راستای خدمات رسانی مستمر و با کیفیت را انجام دهند.
  محمود زاده معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس خاطرنشان کرد: دراین خصوص در ایام تعطیلات نوروزی شیفت بندی اصناف جهت خدمات دهی پیش بینی شده است.
محمودزاده در ادامه گفت: با تنظیم برنامه های گشت مشترک، برای  بهبود نواقص احتمالی در حوزه بازار اقدام خواهد شد و همچنین کسبه و بازار در این ایام می توانند از فرصت برگزاری فروش فوق العاده و تأمین نیاز مندی های مردم با درصد سود کمتر و فروش بیشتر با مراجعه به اتحادیه مربوطه و اخذ مجوز استفاده نمایند. 
وی با اشاره به اینکه طرح نظارتی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان از نیمه اسفند امسال آغاز و تا اوایل اردیبهشت سال بعد ادامه خواهد یافت، گفت: مهمترین هدف از اجرای این طرح، جلوگیری از گران فروشی درپی افزایش تقاضای خرید 
است.
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس یادآورشد:  کنترل و نظارت بر وضعیت بازار کالا و خدمات مهم ترین برنامه تنظیم شده در راستای اجرای طرح نوروزی است که در این مدت اجرایی می‌شود.
در قالب این طرح، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، با همراهی برخی نهادهای دیگر از جمله تعزیرات حکومتی در مراکز عرضه و توزیع کالا حاضر شده و با دقت و حساسیت روند توزیع اقلام مورد نیاز مردم را بررسی می‌کنند.
محمودزاده با  اشاره به آمادگی استان فارس و شهرستان شیراز برای میزبانی از مسافران نوروزی افزود: باتوجه به تقارن ماه رمضان با تعطیلات عید نوروز با تشکیل کارگروه‌هایی در حوزه اصناف تدابیر لازم برای میزبانی از مهمانان زودتر از آغاز طرح ویژه نوروز اندیشیده شده است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما