امروز، پنج شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

مخالف تعطیلی مدارس هستیم

مهدی اسلامی- تماشا
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه سلامت دانش آموزان اولویت نخست آموزش و پرورش است، گفت: مخالف تعطیلی مدارس هستیم و تلاش ما بر این است همچنان آموزش‌های حضوری را ادامه دهیم.
محمد خلیل عسکری در آیین اختتامیه پویش مصرف بهینه انرژی گاز تحت عنوان «هدیه انرژی» در شیراز گفت: آموزش و پرورش بزرگ ترین مولد سرمایه های اجتماعی است و ما برای تولید سرمایه اجتماعی باید مسئولیت اجتماعی را تعریف کنیم.
مدیرکل آموزش وپرورش فارس افزود: آموزش و پرورش در کنار همه نهادها و دستگاه ها از جمله نهاد مقدس خانواده، فرهنگ سازی را از وظایف و مأموریت های اصلی خود می داند.عسکری اظهار کرد: در راستای کاهش مصرف انرژی در ماه های اخیر بر اساس مصوبه استانداری دستگاه ها و ادارت موظف به کاستن ساعات کاری کارمندان خود شدند اما آموزش و پرورش ترجیح داد به جای تعطیلی، مساله فرهنگ سازی در این زمینه را جایگزین تقلیل ساعات کاری ادارات تابعه و مدارس کند و در این خصوص بسیار موفق عمل کرد بنا براین فرهنگ سازی کار اصلی این دستگاه است.
وی ادامه داد: شرکت گاز خوشبختانه در این پویش مصرف بهینه انرژی گاز افتخارآفرینی کرد ما نیز در این راستا از هر نوع همکاری دریغ نمی کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: در خصوص حوادث اخیر ما به هیچ عنوان مایل به تعطیلی مدارس و فاصله گرفتن دانش آموزان از درس نیستیم.
وی ادامه داد: بر اساس بررسی های صورت گرفته بیش از ۹۰ درصد مراجعات به مراکز درمانی، ناشی از جو روانی ایجاد شده بود، لذا در این زمینه به جمع بندی خواهیم رسید و تصمیمات لازمه اتخاذ می شود که در هر صورت نباید به سمت تعطیلی مدارس برویم.
عسکری ادامه داد: سلامت دانش آموزان اولویت اول آموزش و پرورش است و تلاش ما بر این است بعد از وقفه کوچکی که ایجاد شد، به سمت آموزش های حضوری باز گردیم.وی گفت: خانواده ها توجه داشته باشند در دوران کرونایی آسیب های زیادی را از آموزش های مجازی متحمل شده ایم و تعطیلی ها خسارت زیادی را به فرآیند تعلیم و تربیت وارد کرد. وی ادامه داد: با توجه به تأثیر معدل کتبی پایه های دهم تا دوازدهم در کنکور باید تلاش کنیم در تراز نمرات کتبی جهش داشته باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تمام تلاش خود را در راستای ارائه آموزش های حضوری به کار خواهیم گرفت و به خانواده ها این اطمینان را می دهیم که تا پای جان از سلامت دانش آموزان محافظت خواهیم کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما