امروز، سه شنبه، ۱۱ مهر ۱۴۰۲

اصناف فارس مهیای استقبال از مسافران نوروزی

زهرا مطهری - تماشا
نشست کمیته استقبال از نوروز و ماه مبارک رمضان و ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی در استان فارس با حضور رئیس و اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف مرکز استان فارس، مدیرکل دفتر گردشگری وزیارت استانداری، معاونت اجرایی شهرداری شیراز، رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی استان و روسای اتحادیه های 
صنفی، بسیج اصناف و تشکل های 
ذی ربط در محل سالن جلسات اتاق اصناف تشکیل شد. 
رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس در این نشست با اشاره به آمادگی کامل اصناف فارس برای استقبال از مسافران نوروزی عنوان کرد:  ۱۶ صنف از جمله صنف مکانیک، تعویض روغن،  فروشندگان و تعمیرکاران موبایل، صافکار و نقاش در قالب کشیک های نوروزی جهت ارائه کالا و خدمات به مسافران در این ایام مشخص شده‌اند تا یاری رسان مردم استان و مسافران باشند. 
رعنایی با اشاره به اینکه از زمان آغاز دهه فجر جشنواره فروش فوق العاده در سراسر استان فارس آغاز شده است، اظهار کرد: از ابتدای اسفند ماه این طرح در قالب نمایشگاهی به وسعت ایران در حال برگزاری است و مجوز تخفیفات این طرح از اتحادیه های مرتبط اخذ شده است.
وی به طرح تشدید نظارت و بازرسی بر اصناف در ایام نوروز و ماه رمضان اشاره و عنوان کرد: این طرح  با همکاری ناظران بسیج اصناف و دیگر دستگاه‌های مرتبط در حال انجام است. 
رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس  با یاد آوری اینکه شماره تلفن ۳۲۳۴۰۰۰۰ جهت دریافت شکایات شهروندان در حوزه اصناف مشخص شده است، گفت: از هم استانی های عزیز تقاضا مندیم در صورت مشاهده هر گونه تخلف احتمالی از سوی واحد های صنفی، موارد تخلف را با شماره مذکور مطرح نمایند. 
رعنایی خاطر نشان کرد:  لیست واحدهای صنفی کشیک در ایام نوروز، جهت اطلاع مسافران نوروزی و استفاده آنها از کارا و خدمات مختلف  در اختیار ستاد دائمی خدمات سفرهای نوروزی شهرستان شیراز و همچنین ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری شیراز قرار خواهد 
گرفت.
* برنامه ساعت کاری اصناف فارس در ایام نوروز و ماه رمضان به زودی اعلام خواهد شد 
نایب رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس نیز در این نشست ضمن  تأکید بر حفظ حرمت ماه مبارک رمضان اظهار کرد:  جهت تسهیل و ارائه خدمات به مسافران و زائران نوروزی در ماه مبارک رمضان، تدابیر لازم  اندیشیده شده است.
سید عبدالهادی خسروفرد عنوان کرد در روزهای آتی جلساتی  با دستگاه های مختلف در خصوص وضعیت کار صنوف در ماه مبارک رمضان از جمله ساعت کار اصناف تشکیل و پس از بررسی نظرات و پیشنهادات دیگر دستگاه ها، طرح نهایی در این خصوص مشخص و  اعلام خواهد شد 
نایب رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس در ادامه به برگزاری جشن بزرگ سنتی و مردمی نیمه شعبان به مدت دو شب در مسجد وکیل شیراز اشاره کرد و گفت: این جشن با همت بازاریان و هیئت‌های مذهبی و پیرو تأکیدات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز پس از چند دهه احیا و اجرا خواهد شد.
* تشکیل ۱۷ کمیته برای ارائه خدمات به زائران و مسافران در استان 
مدیرکل امور زائران و گردشگری استانداری فارس نیز در این نشیت از تشکیل ۱۷ کمیته برای ارائه خدمات به زائران و مسافران در استان خبر داد.
سید مجتبی علوی اردکانی گفت: استان فارس و شهر شیراز آماده استقبال و پذیرایی از زائران و مسافران در ایام تعطیلات پایان سال‌جاری و نوروز ۱۴۰۲ 
می باشد.
وی ضمن ابراز خرسندی از اهتمام اصناف فارس جهت ارائه کالا و خدمات مطلوب و مشخص شدن کشیک های نوروزی در صنوف مورد نیاز مردم و مسافران  نوروزی عنوان کرد: استقبال از زائران و مسافران نوروزی با محوریت ستاد دائمی خدمات سفر استان فارس و شهر شیراز، به صورت ویژه مد نظر  قرار دارد. 
* آمادگی کامل اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان فارس
سرهنگ باستانی رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان فارس نیز از آمادگی کامل حوزه تحت مسئولیت خود مرتبط با ایام نوروز و ماه رمضان خبر داد.غلامی معاون اجرایی و خدماتی شهرداری شیراز نیز در ادامه از آمادگی کامل شهرداری شیراز جهت استقبال از مسافران و زائران در ایام نوروز  خبر داد و گفت در حوزه رفع سد معبر و زیباسازی مناظر شهری در این ایام اقدامات مؤثری صورت گرفته است. 
وحید رضا محمود زاده معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز در این نشست ضمن تبربک اعیاد شعبانیه و دهه مهدویت گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و آغاز سفرهای نوروزی از ۱۵ اسفند ماه استان فارس و شهرستان شیراز میزبان مسافران و گردشگران داخلی و خارجی زیادی می باشد که در این راستا  با ارائه خدمات از سوی  تشکلهای صنفی مقدمات ورود این عزیزان را فراهم خواهیم کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما