امروز، پنج شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

احصای ۳۰۰ نیاز فناورانه در شهرداری شیراز

مهدی اسلامی-تماشا
دبیر برگزاری رویداد ریورس پیچ رهش و مسئول مركز نوآوری و فناوری شهرداری شیراز در شروع رویداد ریورس پیچ هوشمندسازی شیراز که در سالن همایش‌های شورای شهر شیراز برگزار می‌شد، اعلام کرد: وظیفه مركز نوآوری و فناوری تازه تأسیس در بدنه شهرداری شیراز تسهیل‌گری و پل ارتباطی بین شركت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور با سازمان‌ها و معاونت‌های شهرداری شیراز است كه ۱۴ بند حمایتی در آیین‌نامه مركز دیده شده و آمادگی همکاری با فناوران و نخبگان کلان‌شهر شیراز را داریم. 
محمد سادات شریفی افزود: ریورس پیچ شامل دو مرحله برگزاری با هدف ایجاد ارتباط بدون واسطه بین سازمان‌ها و شركت‌ها برگزار می‌شود. 
به گفته او؛ در مرحله اول رویداد امروز ٦ سازمان شهرداری از جمله مدیریت پسماند، سیما، منظر و فضای سبز شهری، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، کنترل ترافیک، حمل‌ونقل ریلی و سازمان فاوا مهمترین نیازهای فناورانه خود را مطرح می‌کنن  و در مرحله بعد جلساتی بعد از ظهر همان روز تحت عنوان جلسات رودرو  برگزار می‌شود و صاحبین ایده راه‌ه‌حل  خود را در خصوص نیاز‌های مطرح شده عنوان می‌کنند.
* رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز: ۱۰ ابرپروژه در سازمان آغاز گردیده است 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز با اشاره به احصای ۳۰۰ نیاز فناورانه در شهرداری شیراز گفت: در سازمان فاوای شهرداری شیراز آماده همکاری با شرکت‌هایی که بتوانند در رفع نیازهای فناورانه ما مؤثر واقع شوند، هستیم.
 محمدعلی علویان‌مهر اظهار کرد: مجموعه شورا و شهرداری شیراز پای کار حل مسائل شرکت‌های دانش‌بنیان بوده است.
 او با اشاره به بودجه سال آینده سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز تصریح کرد: حوزه فعالیت سازمان فاوای شهرداری شیراز تخصصی و اغلب به شکل تکنولوژی روز است که می‌توانیم قدم‌های خوبی برای حمایت از شرکت‌های دانش.بنیان برداریم.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز ادامه داد: از همه مجموعه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور دعوت می‌کنیم روی موضوعات چالشی متمرکز شده و با داشتن قوانین خوبی که در این زمینه تصویب شده، می‌توانیم همکاری‌های مطلوبی داشته باشیم.
 علویان‌مهر با اشاره به احصای ۳۰۰ نیاز فناورانه در شهرداری شیراز گفت: در سازمان فاوای شهرداری شیراز آماده همکاری با شرکت‌هایی که بتوانند در رفع نیازهای فناورانه ما مؤثر واقع شوند، هستیم.
 او با ذکر اینکه ۱۰ ابرپروژه در سازمان آغاز گردیده است، بیان کرد: در این پروژه‌ها می‌توان از ایده‌ها و نظرات شرکت‌های دانش بنیان و فناور برای اجرای هرچه بهتر پروژه‌ها بهره گرفت.
* عزم جزم مدیریت شهری شیراز برای حمایت از مجموعه‌های دانش‌بنیان و فناور  
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز در رویداد ریورس پیچ رهش از عزم جزم مدیریت شهری برای حمایت از مجموعه‌های دانش‌بنیان و فناور گفت. 
مهندس علی‌اکبر سلطانی گفت: حل بسیاری از مسائل و موضوعات مختلف حوزه شهری می‌تواند به‌وسیله شرکت‌های دانش بنیان و فناور مرتفع شود. 
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شهرداری باید ورودی جدی و تأثیرگذار به حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور داشته باشد، به مسائل و موضوعاتی در زمینه حمل‌ونقل و ترافیک و پروژه‌های عمرانی شهر اشاره کرد که با حضور شرکت‌های دانش بنیان و فناور بسیاری از آن قابل رفع شدن است. 
او از عزم جزم شورا و شهرداری شیراز برای حمایت از مجموعه‌های دانش‌بنیان و فناور گفت و بیان کرد: باید روزی برسد که در حوزه شهری به افتتاح کارخانه نوآوری برسیم، موضوعی که دور از دسترس نخواهد بود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما