امروز، شنبه، ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس: جهاد تبیین از مأموریت و اولویت‌های اصلی امروز آموزش و پرورش است

مهدی اسلامی- تماشا
مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس، ماموریت و اولویت اصلی امروز آموزش و پرورش را جهاد تبیین دانست و گفت: مدیران آموزش و پرورش از ظرفیت تشکل های دانش آموزی؛ انجمن های اسلامی، بسیج دانش آموزی و ... در جهاد تبیین استفاده کنند.
محمد خلیل عسکری در نشست رؤسا و مدیران  آموزش و پرورش مناطق و شهرستان های استان در باشگاه فرهنگیان شیراز با اشاره به حوادث اخیر اظهار کرد: تعداد 57 سازمان جاسوسی پشت آشوب های کشور بودند اما مدیریت خوبی صورت گرفت لذا از همه همکاران فرهنگی تشکر می کنم.
وی افزود: اوج افتخار ما در واکنش به حوادث اخیر،  راهپیمایی 13 آبان ماه بود به طوری که این حرکت انقلابی در طول 15 سال گذشته بی سابقه بوده است لذا حضور دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان در راهپیمایی بسیار پرشور بود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس تصریح کرد: برخی مدیران در شیراز، شهرستان ها و مناطق استان، در شرایط ایجاد شده بسیار تلاش کردند و در مدیریت آن برگ زرینی در  تاریخ انقلاب ایجاد کردند.
وی خاطرنشان کرد: در پی حادثه تروریستی  شاهچراغ علیه السلام که سه دانش آموز شهید داشتیم عملکرد بسیار خوبی را شاهد بودیم بنابراین مجالس بزرگداشت بسیاری به یاد شهدای دانش آموز در مدارس برگزار 
شد.
عسکری با تقدیر از مدیران آموزش و پرورش در عکس العمل در برابر حادثه تروریستی، گفت: در بحث اطلاع رسانی و جریان سازی در خصوص شهدای دانش آموز حادثه تروریستی، روابط عمومی عملکرد بسیار خوب و قابل تقدیری داشت.
وی ادامه داد: در آموزش و پرورش در شرایط فعلی، محور کار ما ایجابی و تربیتی است و برنامه های ما در مدارس با رویکرد اقناعی ارائه می شود.
وی اضافه کرد: همه مدیران آموزش و پرورش فارس باید با سیاست های نظام همراهی کنند و در اجرای برنامه ها تلاش کنند.
عسکری ادامه داد: سال 88 فتنه با رویکرد سیاسی بود  و سال 98 فتنه اقتصادی  و اینک فتنه ادراکی شکل گرفته است که ذهن نوجوانان را هدف قرار داده است.
وی تصریح کرد: رهبر  معظم انقلاب در فرمایشات جهاد تبیین را یک فریضه فوری و یک فریضه قطعی دانستند که باید به آن پرداخته شود لذا جهاد تبیین با محوریت سپاه فجر باید انجام 
شود.
وی ادامه داد: جریان مهسا امینی تنها، شکل گیری فتنه را تسریع کرد امروز باید چتر انقلاب را به وسعت انقلاب باز کنیم و همه کسانی که اصل ولایت را قبول دارند زیر یک چتر قرار گیرند و جذب حداکثری در دستور کار باشد.
عسکری، آموزش و پرورش را تنها سازمان متولی اصلی تربیت برشمرد و افزود: مسئولیت و مأموریت ما جهاد تبیین است و باید در این حوزه تلاش کنید.
وی ادامه داد: امروز چون نظام اسلامی میدان دار است بسیاری با آن مقابله می کنند 120 سرویس اطلاعاتی  در آشوب ها فعال  بودند.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: ماموریت  و اولویت امروز  ما جهاد تبیین است البته کار آموزشی باید بیش از پیش و با نهایت دقت و تلاش انجام شود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما