امروز، شنبه، ۱۱ آذر ۱۴۰۲

بسکتبال با ویلچر پگاه فارس در مسیر سازندگی

فریدون رئیسی- سرویس ورزشی 
تیم بسکتبال با ویلچر پگاه فارس در عرصه مسابقات کشوری طی دو دهه گذشته حضور موفقی در این عرصه داشته است.
در اوایل دهه ۸۰ که بسکتبالیست های با ویلچر  فارس سرگردان بودند و حامی مالی نداشتند تا بتوانند در مسابقات شرکت نمایند با حضور مهندس باروتکوب به عنوان مدیرعامل وقت شرکت پگاه فارس چتر حمایتی این شرکت بر سر این رشته پهن شد و بسکتبالیست های با ویلچر استان فارس یک حامی پیدا کردند تا بتوانند بدون دغدغه و با فراغ بال در مسابقات حضور پیدا کنند.
 طی  این سال ها بازیکنان زیادی توانستند در رشته بسکتبال با ویلچر در تیم پگاه فارس رشد کرده و در تیم‌های باشگاهی و ملی کشورمان خوش درخشیده و در این راستا زمینه ترانسفر آنها به خارج از کشور هم مهیا شد به طوری که امروز چند بازیکن فارسی در اروپا بازی می کنند.
باید از باشگاه پگاه فارس در عرصه بسکتبال با ویلچر به عنوان کارخانه بازیکن سازی در این رشته یاد کرد که در سایه حضور مدیران دلسوز طی سال های گذشته در عرصه مدیریت شرکت پگاه فارس و همچنین حمایت های خوب آنها از این ورزشکاران باعث شده تا بتوانند با عشق و علاقه در عرصه بسکتبال با ویلچر  در رقابت های کشوری حضور موفقی داشته 
باشند. 
هرچند طی این سال‌ها تیم بسکتبال با ویلچر پگاه فارس فراز و نشیب‌هایی در عرصه رقابت های کشوری داشته اما خوشبختانه حمایت مدیران هیچ وقت اجازه نداده که چراغ این رشته در فارس و شیراز خاموش شود.
 در کنار حمایت مدیران پگاه فارس تلاش و زحمات عباس عباسی سرپرست پرتلاش و دلسوز این تیم نیز نقش بسزایی در فعالیت این رشته در استان فارس و شیراز دارد. عباسی که سال های متمادی به عنوان یک پایه ثابت این تیم به شمار می‌رود با پیگیری های خوبی که داشته توانسته زمینه موفقیت ورزشکاران را فراهم نماید. بدون شک امروز با حضور دوباره مهندس باروتکوب  به عنوان مدیرعامل صنایع شیر ایران امید بیشتری در دل اهالی بسکتبال با ویلچر فارس زنده شد چراکه مهندس باروتکوب همواره عشق و علاقه خاصی به این تیم داشته و با 
حمایت هایی که از این تیم به عمل آورد پایه گذار یک بدعت خوب و ماندنی در استان فارس 
بود. 
مطمئنا امروز که در رأس مدیریت  کلان صنایع شیر ایران قرار دارد باز هم از این تیم حمایت خواهد کرد و در سایه این حمایت ها و دلسوزی های بازیکنان بسکتبال با ویلچر پگاه فارس می توانند در عرصه رقابت های کشوری حضور موفقی داشته باشند. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشت حضور این تیم در عرصه مسابقات کشوری و تداوم آن باعث تحول خیلی خوبی در بین  عزیزان معلول شده که  با گرایش به ورزش معلولیت را به عنوان یک محدودیت ندانسته و با گرایش به ورزش در جهت داشتن نشاط و شادابی در جامعه قدم برمی دارند.
امروز باید مسئولین استان نیز در کنار مدیران پگاه فارس به  خصوص مدیر کل بهزیستی استان فارس و شیراز و سایر دستگاه‌های اجرایی از این تیم حمایت کنند و با فراهم کردن بسترهای لازم اجازه ندهند که چراغ بسکتبال با ویلچر فارس بخواهد به خاموشی گراییده شود.
 امروز جوانان بیشماری در جامعه معلولین استان فارس چشم انتظار حضور موفق این تیم در عرصه مسابقات می باشند و چه بسا این عزیزان که همواره یار و یاور این بازیکنان بوده‌اند در سرما و گرما کنار آنها بوده و در پیروزی ها شاد هستند و در شکست ها نیز زانویِ غم بغل می گیرند لذا  انتظار جامعه ورزشی  معلولین استان فارس این است که مسئولین با حمایت های همه جانبه خود زمینه اوج‌گیری دوباره این تیم را در عرصه مسابقات کشوری و انجام سازندگی در عرصه بازیکن فراهم نمایند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما