امروز، شنبه، ۱۱ آذر ۱۴۰۲

رفع مشکل آب ۷۵ روستای شهرستان شیراز

لطف ا... شیبانی فرماندار شهرستان شیراز گفت: عقد تفاهم نامه همکاری فی مابین قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و شرکت ملی آبفا کشور مبنی بر رفع مشکلات آبی روستاهای سراسر کشور تا پایان دولت فعلی انجام شده است که ۷۵ روستای شهرستان شیراز در این طرح قرار گرفته دارد.
شورای اداری شهرستان شیراز به ریاست لطف ا... شیبانی، فرماندار و مدیران ارشد دستگاه های اجرائی و خدمات رسان شهرستان، در سالن شهرداری داریون تشکیل جلسه داد.
در این جلسه که همزمان با بازدید مدیران شهرستان از بخش های مختلف روستا و نیز میز ارتباطات مردمی همراه بود چالش ها و مشکلات شهری و روستائی داریون احصا و در راستای رسیدگی مطلوب به آنها تصمیماتی اتخاذ گردید.
لطف ا... شیبانی در این نشست، در خصوص هزینه های 
دهیاری های این منطقه اظهار داشت: مدیریت روستاها بر عهده شورای اسلامی روستا و دهیاری ها است و با توجه به لازم الاجرا شدن قانون درآمد پایدار دهیاری ها، کلیه هزینه های طرح های داخل روستا ها 
بر عهده دهیاری ها بوده و بنیاد مسکن به عنوان بازوی اجرایی دهیاری ها در مسائل فنی ورود می کند. 
فرماندار شیراز در خصوص واگذاری زمین ویلایی به افراد مشمول در طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: طی مصوبه ای در شورای مسکن استان فارس، مقرر شده در بحث نهضت ملی مسکن افرادی که تمایل به اخذ زمین ویلایی در روستاهای اطراف شیراز را دارند، به استثنای روستاهای حریم شهر شیراز، می توانند درخواست های خود را به اداره راه و شهرسازی ارائه دهند و از ظرفیت لازم استفاده کنند تا بدین ترتیب روستاهایی که نیاز به الحاق دارند تعیین تکلیف شده و در کارگروه توسعه استان مطرح و اجرایی شود.
فرماندار شیراز از مدیران دستگاه های اجرایی و مسئولین متولی مسایل مطرح شده اعم از احداث زمین ورزشی روستای دیندارلو، بهسازی معابر روستاهای شهر داریون، الحاق روستاهای واقع در حوزه استحفاظی پارک ملی بمو، دفن سایت زباله و راه های دسترسی روستاها خواست تا حل و فصل مشکلات مطرح شده را در دستور کار قرار داده و نتایج حاصل از پیشرفت کار را به فرمانداری شیراز گزارش نمایند.
عقد تفاهم نامه همکاری فی مابین قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و شرکت ملی آبفا کشور مبنی بر رفع مشکلات آبی روستاهای سراسر کشور تا پایان دولت فعلی، که 75 روستای شهرستان شیراز در این طرح قرار گرفته است، خبر خوش لطف ا... شیبانی، فرماندار شهرستان شیراز به مردم و مسئولین شهر داریون بود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما