امروز، شنبه، ۱۱ آذر ۱۴۰۲

رفع شکاف‌های اجتماعی هنرمندانه دنبال شود

دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب فارس تأکید کرد: باید هنرمندانه نسبت به رفع شکاف‌های اجتماعی در جامعه اقدام کرد.
حسین اسلامی چهارشنبه ٢٦ بهمن در جمع خبرنگاران بیان کرد: وقتی یک شکاف عمیق اجتماعی در جامعه ایجاد می‌شود، در واقع سوژه‌ای به دست دشمن داده‌ایم که گاهی طبیعی و گاهی هم غیرطبیعی است و ممکن است سهل انگاری مسئولان موجب آن شده باشد یا افراد نخبه و تأثیرگذار. او با بیان اینکه اکنون در جامعه دچار یک مشکل اساسی هستیم و دشمن بر مباحثی همچون؛ جنسیت، زن، زندگی، آزادی، خانواده و... تمرکز کرده است، افزود: بیش از مسئله پوشش، حجاب موجب امنیت روحی و روانی جامعه می‌شود.
دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب فارس تأکید کرد: باید آسیب شناسی کرد که چرا امروز به جایی رسیده‌ایم که می‌گوییم زنان با پوشش مناسب از خانه خارج نمی‌شوند؟
اسلامی ادامه داد: امروز جامعه متأثر از اتفاقاتی شده که با فرهنگ و نگاه دینی جامعه ما فاصله پیدا کرده است و چرایی این مهم به کاری علمی، پژوهشی و کارشناسی نیاز دارد.
او با تأکید بر اینکه باید هنرمندانه نسبت به رفع شکاف‌های اجتماعی در جامعه اقدام کرد، گفت: وقتی قانونی برای مسائل اجتماعی تدوین می‌شود یک نسخه مشترک برای همه کشور خواهد بود در حالی که جامعه دارای اقوام مختلف است و نیاز است نسخه واحدی برای هر منطقه‌ای وضع شود.
دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب فارس همچنین با بیان اینکه مردم ما با هر سلایقی قوانین موجود در جامعه را پذیرفته‌اند و به قانون هم احترام 
می گذارند، افزود: اگر جایی احساس می‌شود که شاید مردم نسبت به احترام به قانون کم رنگ شده‌اند، باید دلیل آن را جست و جو کرد.
اسلامی با بیان اینکه هیجانات جوان و نوجوان در جامعه باید مدیریت و به سمت مثبت برای حضور میدانی آنها در سطح جامعه هدایت شوند، گفت: چون در این باره خوب عمل نکرده‌ایم شاهد یکسری ناهنجاری‌هایی جدی هستیم که جای کار دارد و باید جبران شود.
او تصریح کرد: ابتدا باید نگاهی رنگین کمانی به جامعه داشته باشیم و همه را فرزندان و مردم این مملکت با هر گرایش و پوششی بدانیم و سپس به میزان تأثیرگذاری خودمان بر این قشر توجه کنیم.
دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب فارس همچنین با بیان اینکه برخورد قهری مطالبه امروز مردم با برخی آسیبها در سطح جامعه است، گفت: تأمین امنیت روحی و روانی جامعه مطالبه همه جامعه است.
اسلامی با تأکید بر اینکه باید تعریف صحیحی از جامعه سالم توسط حاکمیت ارائه شود، گفت: حاکمیت باید به این مهم توجه کند که اعتماد مردم را کسب کند، چرا که مردم هرکجا لازم بوده مردانگی خود را اثبات کرده‌اند و اکنون نیاز توجه بیشتر حاکمیت به مردم هستیم. او با بیان اینکه نتوانسته‌ایم با نسل جوان به خوبی برخورد کنیم و باید این واقعیت را بپذیریم، تصریح کرد: اگر خانواده متزلزل شود، جامعه متزلزل خواهد شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما