امروز، پنج شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

برد فجر در زمین خاکی حافظیه!

فریدون رئیسی- سرویس ورزشی
فجر شهید سپاسی شیراز یک- ون پارس نقش جهان صفر
گل: محسن سیفی دقیقه 75
عصر دیروز رقابت های لیگ یک استارت دوباره خورد و فجری ها در ورزشگاه حافظیه شیراز که تبدیل به زمین خاکی شده است و بیشتر شبیه زمین کشاورزی بود تا زمین فوتبال موفق شدند در یک بازی کم موقعیت با گل زنی سیفی در اولین دقایق بازی اش در فصل جاری برای فجر که نیمه دوم وارد میدان شد، یک بر صفر مقابل تیم ون پارس نقش جهان پیروز شوند.
در این دیدار آنچه بیش از خود بازی دیده شد و بارها و بارها گزارشگر صدا و سیما به درستی به آن اشاره کرد وضعیت اسفبار ورزشگاه حافظیه شیراز بود و متأسفانه سال های سال است همه مسئولین استان فارس با هم نتوانسته اند یک زمین چمن باکیفیت در تمام استان فارس ایجاد کنند و فجری ها باید در یک زمین خراب به مصاف حریفان بروند و اگر فجر صعود نکند یکی از دلایل اصلی آن نبود یک چمن باکیفیت در استان پهناور فارس است، چون تیم خوب مهدی رجب زاده یک فوتبال مالکانه و روی زمین را دنبال 
می کند و با فوتبال بکش زیرش بیگانه است و یکی از ابزار موفقیت چنین تیم هایی چمنی همواره است.
موضوع دوم که در دیدار روز چهارشنبه مشهود بود سوت های اشتباه داور بازی بود که تعجب همگان را در پی داشت و در یک صحنه کارت زرد اشتباهی به مهاجم فجر داد. در حالی که مدافع اصفهانی روی مهاجم فجر خطای پنالتی مرتکب شد و در نیمه دوم یک تک به تک و موقعیت صددرصد گل را کمک داور به اشتباه آفساید اعلام کرد و مشخص نیست چرا داوران در شیراز هم سر تیم فجر را 
می برند و هیچ فریادرس و صدای اعتراضی شنیده 
نمی شود!!!
به هر حال بعد از ظهر دیروز در ورزشگاه حافظیه تیم فجر شهید سپاسی میزبان ون پارس اصفهان بود و توانست با گل محسن سیفی  که در دقیقه ۷۵ به دست آمد حریف خود را شکست داده و با ۲۹ امتیاز به مکان دوم جدول صعود کند. دو تیم فجر و ون پارس در حالی برابر یکدیگر قرار گرفتند که هفته گذشته در جام حذفی هر چند که دو  تیم از گردونه مسابقات حذف شدند اما فجری ها در جدال  با قهرمان دوره قبل این مسابقات ارائه گر یک بازی جذاب و خوبی بودند. ون پارس نیز برابر صدرنشین لیگ برتر باشگاه‌های کشور یک بازی خوب را به نمایش گذاشت و با تساوی دو بر دو در وقت قانونی و اضافه در ماراتن  پنالتی ها بازی را به پرسپولیس واگذار کرد. با توجه به بازی دو تیم در فوتبال حذفی کشورمان تماشاگران انتظار یک فوتبال خوب و زیبا را  از دو تیم داشتند. 
فجری ها که در دور رفت مسابقات فراز و نشیب‌های زیادی داشتند، در پایان مسابقات با ۲۶ امتیاز در مکان سوم جدول قرار گرفتند. آنها برای اینکه بتوانند در زمره مدعیان باشند در بازی های دور برگشت مسابقات محکوم به پیروزی برابر حریفان خود می باشند. ون پارس نیز برای اینکه بتواند از میانه جدول جدا و به تیم‌های بالای جدول بپیوندد با تمام توان آمده بود تا بتواند برابر فجرسپاسی شیراز یک بازی خوب را به نمایش بگذارد. مهدی رجب زاده سرمربی فجر شهید سپاسی که نیک می‌دانست شاگردانش جدال سختی را با حریف اصفهانی دارند ترکیب فرزاد 
طیبی پور، حمید ملکی، رسول بهاروندی، محمدرضا خدری، محمد آژیر، سعید زارع، محمد حسین خسروی، احمدرضا زنده روح، داوود رجبی، ابوالفضل بابایی و حسین مهربان شاگردان خود را روانه میدان کرد. هر چند که دو تیم در نیمه اول یک فوتبال محتاط  را به نمایش گذاشتند و حملات پراکنده ای بر روی دروازه یکدیگر داشتند بازیکنان دو تیم نتوانستند از موقعیت‌ها استفاده کنند و نیمه اول علی رغم تلاش بازیکنان دو تیم بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید. در نیمه دوم بازیکنان فجر سپاسی که 
نمی خواستند در خانه به تساوی هم دست پیدا کنند و چشم به پیروزی در این دیدار داشتند بهتر از حریف خود توپ را در زمین به گردش درآوردند و پس از به هدر دادن چندین موقعیت در دقیقه ۷۵ روی شلیک خوب محسن سیفی  به گل دست پیدا کردند تا 
فجری ها بتوانند این دیدار را با پیروزی پشت سر گذاشته و با کسب ۳ امتیاز اندوخته های خود را به عدد ۲۹ رسانده و با توجه به شکست تیم سایپا به مکان دوم جدول صعود کنند. فجری ها شروع خوبی را در لیگ دسته اول باشگاه های کشور در دور برگشت آغاز کردند و مطمئنا تداوم آن می تواند زمینه ساز موفقیت آنها در ادامه مسابقات و صعود به لیگ برتر باشد.
* ناکامی استقلالی‌ها در 9 هفته متوالی 
دیدار استقلال ملاثانی و خلیج فارس ماهشهر با تساوی به پایان رسید تا دو تیم همچنان در شرایط نامطلوبی قرار داشته باشند.
در یکی از دیدارهای هفته هجدهم رقابت های دسته اول، تیم فوتبال استقلال ملاثانی در استادیوم غدیر اهواز میزبان خلیج فارس ماهشهر بود که این دیدار در نهایت با تساوی یک - یک به پایان رسید و دو تیم امتیازها را تقسیم کردند.
استقلال ملاثانی که در هفته های گذشته روی نوار ناکامی قدم برداشته است، پس از جدایی ابراهیم اشکش موفق به کسب پیروزی نشده بود و در روزهای گذشته نیز مدیران این باشگاه با عزیز فریسات برای هدایت تیمشان به توافق رسیدند.
استقلال ملاثانی که در هشت دیدار قبلی خود نتوانسته بود برنده از زمین خارج شود، امیدوار بود که برابر تیم قعر جدولی خلیج فارس ماهشهر به پیروزی برسد و به نوار ناکامی های خود پایان دهد که در این امر ناموفق بود و دیدارهای متوالی بدون پیروزی این تیم به 9 بازی رسید.
این بازی برخلاف انتظار ملاثانی آغاز شد. در همان دقایق ابتدایی بازی بود که مصطفی بهزادپور توانست دروازه استقلال را باز کند تا میهمان خیلی زود از شاگردان فریسات پیش بیفتد.
پس از این گل، تلاش های استقلال ملاثانی برای رسیدن به گل تساوی جواب داد و پس از اینکه مدافعین میهمان در دقیقه 20 به روی احسان علوان زاده مرتکب خطای پنالتی شدند، محمدامین سعیداوی توانست این توپ را وارد دروازه کرده و کار را به تساوی بکشاند.
پس از این گل حملات پردامنه استقلال ملاثانی برای رسیدن به گل برتری ادامه پیدا کرد و این تیم 
فرصت هایی را نیز خلق کرد که همگی بی ثمر بودند و در نهایت این بازی با تساوی یک - یک به پایان رسید.
بدین ترتیب استقلال ملاثانی با این تساوی 22 امتیازی شد و در رده هشتم باقی ماند. خلیج فارس ماهشهر نیز با 9 امتیاز در رده شانزدهم حضور دارد.
* تساوی در منطقه خطر
تیم های آرمان گهر و چادر ملو که در نیمه پایین جدول قرار دارند، با وجود نیاز به کسب سه امتیاز جدال با هم، به تساوی بدون گل رضایت دادند. 
البته نیاز تیم آرمان گهر به سه امتیاز این دیدار بیشتر از تیم میهمان بود. به این خاطر که نزدیک ترین تیم به منطقه خطر است. با این وجود و به رغم ارائه بازی رو به جلو نتوانست سه امتیاز را از آن خود کند. تیم آرمان گهر بازیکنان جدیدی را هم به ترکیب اضافه کرده اما به نظر می رسد این نفرات برای هماهنگی با دیگر اعضای تیم نیاز به زمان دارند.
با این تساوی شمار امتیازات تیم آرمان گهر به عدد 17 رسید و چادرملو هم 19 امتیازی شد. آرمان گهر در حالی نزدیک ترین تیم به منطقه خطر است که در 
فصل های گذشته همواره یکی از تیم های مدعی صعود به لیگ برتر بود اما کاهش بودجه مالی این باشگاه و هم چنین مشکلی که در پرداخت ها به وجود آمد، موجب شد تا تیم قاسم شهبا از روزهای خوب خود فاصله بگیرد. در سوی دیگر میدان چادرملو که اولین فصل حضور در لیگ یک را تجربه می کند، بیشتر به دنبال کسب تجربه برای حضور موفق در فصل های بعدی است.
کسب یک امتیاز از این بازی برای آرمان گهر رخداد خوبی نبود اما به طور حتم تیم میهمان با رضایت زمین بازی را ترک کرد. هر چند تیم چادر ملو هم برای پیروزی در این دیدار پر تلاش ظاهر شد اما دراین مسابقه حملات هیچ یک از دو تیم با نتیجه همراه نبود.
* باخت بد موقع فکری در سرزمین مادری
سایپا در هفته نخست دور برگشت مسابقات لیگ یک باخت بد موقعی را مقابل نماینده مازندران تجربه کرد.
 سایپایی‌ها با سفر به استان مازندران و شهر بابل دور برگشت مسابقات لیگ را آغاز اما برابر تیم فوتبال دریا در نهایت باخت بد موقعی را تجربه کردند.
شاگردان یونس گراییلی در دریا از همان ابتدا حملات خوبی روی دروازه سایپا ترتیب دادند و در نهایت خیلی زود به گل رسیدند. در دقیقه ۱۵ با پاس در عمق سینا قنبرپور، معین قربانی با گلر سایپا تک به تک شد و توانست گل اول را برای میزبان به ثمر 
برساند.
در ادامه بازیکنان سایپا با ارائه نمایشی نه چندان خوب، موفق به خلق موقعیت برای جبران گل خورده، نشدند و بازیکنان دریا با کنترل مسابقه به برد ارزشمندی دست پیدا کردند.
شاگردان محمود فکری با این باخت رده دوم جدول را به فجر سپاسی تقدیم کردند و با ۲۹ امتیاز به رده سوم رسیدند. دریای بابل نیز با ۱۹ امتیاز در رده ۱۲ جدول قرار گرفت.
* بدشانسی خیبر برای پیروزی در نبرد حساس
خیبر خرم آباد در حالی مقابل پارس جنوبی جم متوقف شد که فرصت‌های گلزنی خوبی را از دست داد
دو تیم پارس جنوبی جم و خیبر خرم آباد که در چارچوب یکی از مهمترین دیدارهای هفته هجدهم مسابقات لیگ یک از ساعت 14 امروز به مصاف هم رفتند در پایان به تساوی بدون گل رضایت 
دادند.
این نتیجه در حالی رقم خورد که خیبر تیم برتر میدان بود و با بدشانسی نتوانست پیروز مسابقه شود. مهرداد هدایتیان در نیمه اول صاحب فرصت گلزنی بسیار خوبی شد اما از آن بهره نبرد و نیمه دوم نیز مهران امیری با شوتی خطرناک دروازه پارس جنوبی را تهدید کرد اما این توپ نیز به گل تبدیل نشد.
کوپال ناظمی به عنوان داور مسابقه قضاوت بسیار خوبی داشت و اجازه بروز حواشی به دو تیم داده نشد.در حالی که هر دو تیم پارس جنوبی و خیبر خرم آباد این فرصت را داشتند تا با پیروزی در این مصاف خود را به بالای جدول نزدیکتر کنند، با این تساوی به ترتیب 26 و 25 امتیازی شدند و در رده‌های چهارم و پنجم جدول قرار گرفتند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما