امروز، شنبه، ۱۱ آذر ۱۴۰۲

حق‌آبه تالاب‌های فارس مطالبه مردمی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس گفت: رهاسازی آب نه تنها موضوعی زیست محیطی محسوب می شود بلکه مطالبه مردمی است.
محمود رضایی چهارشنبه در آئین رهاسازی آب سد درودزن برای تالاب بختگان بیان کرد: موضوع رهاسازی آب سد درودزن موضوعی زیست محیطی بوده و نقش ویژه ای در توازن بخشی محیطی دارد.
وی افزود: شاید برخی از مخالف رهاسازی آب باشند اما رهاسازی آب نقش ویژه ای در جامعه داشته و می‌تواند عاملی برای بهبود وضعیت زیست محیطی در مناطق پایین دست باشد.
رضایی تأکید کرد: نباید فراموش کرد که احیا تالاب‌ها در جامعه از جمله مهم‌ترین موضوعاتی است که می‌تواند اثرگذاری بلند مدت بر مسائل زیست محیطی داشته باشد از این رو رهاسازی حق آبه تالاب‌ها می‌تواند این هدف را قابل دستیابی کند.
معاون استاندار فارس افزود: تمامی آحاد مردم و گروه‌های حامی محیط زیست حمایتگر رهاسازی حق آبه تالاب‌ها هستند زیرا با این اقدام جامعه و به طور کلی محیط زیست فارس از این موضوع بهره مند خواهد شد.
* مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس: مردم به آگاهی مناسبی در خصوص خطرات زیست محیطی دست‌یافته‌اند 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس از رهاسازی بیش از ٣٠ میلیون متر مکعب حق آبه تالاب بختگان خبر داد.
عطا پورشیرزاد بیان کرد: با توجه به اثرگذاری تالاب بختگان در منطقه این امیدواری وجود دارد که پس از رسیدن آب به این تالاب بزرگ ترین انجیرستان دیم جهان از طراوت این آب بهره مند شود.
وی ادامه داد: رهاسازی حق آبه تالاب بختگان علاوه بر حفظ محیط زیست نقش ویژه ای در تعادل بخشی محیط زیستی نیز دارد.
وی ادامه داد: دستگاه‌های همکار با اداره کل محیط زیست استان همکاری خوبی در موضوع رهاسازی آب دارند البته امیداست دستورات لازم برای افزایش همکاری در این بخش نیز صادر گردد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس عنوان کرد: رهاسازی آب نه تنها عاملی برای دستیابی مردم به این آب خواهد شد بلکه شاهد احیا و حمایت تالاب‌ها نیز خواهیم بود.
به گفته او مردم به آگاهی مناسبی در خصوص خطرات زیست محیطی دست‌یافته اند و همکاری خوبی نیز با محیط زیست در راستای حمایت از طرح‌های حمایتی و احیایی دارند.
پورشیرزاد تأکید کرد: بیش از ١۴ روز باید دریچه سد درودزن باز باشد تا ٣٠ میلیون متر مکعب حق آبه تالاب تأمین شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما