امروز، دوشنبه، ۲۰ آذر ۱۴۰۲

اوج اخلاق اسلامی توجه به دیگران است

دکتر محمدهادی ایمانیه گفت: در مقوله‌ انفاق و بخشش می بایست حرمت افراد حفظ شود؛ همچنین کیفیت بالا بر کمیت ارجحیت داشته باشد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور
بین الملل استانداری فارس دکتر محمدهادی ایمانیه در آیین رونمایی از سامانه‌ی تحت وب شیراز مدد، با اشاره به انفاق های متعددی که از جانب پیشوایان ما در صدر اسلام انجام شده است، گفت: هیچ مکتب و آئین بشری همچون دین اسلام در خصوص توجه به مستمندان، نیازمندان و افراد کم‌برخوردار سفارش نکرده است؛ اوج اخلاق اسلامی توجه به دیگران است.
استاندار فارس از همکاری صمیمانه شورای عالی خیرین استان، شورای شهر و شهرداری شیراز در ایجاد این سامانه تقدیر کرد و اظهار داشت: کار بسیار خوب و تأثیرگذاری انجام شده است؛ همچون گذشته فارس و شیراز الگوی کار خیر در کشور است و قطعا خداوند به این امور برکت خواهد داد.
وی با تأکید بر اینکه نباید هیچ زمان از استانداردهای مدنظر عقب نشینی کنیم، تصریح کرد: همه موظف هستیم انفاق را از کالاهای خوب و با ارزش انجام دهیم.
دکتر ایمانیه بر لزوم حفظ شان افراد تأکید کرد و افزود: در دین اسلام به حفظ حرمت و شان افراد بسیار سفارش شده است لذا  می بایست به جد از آن مراقبت کنیم.
نماینده عالی دولت در فارس، کیفیت را اصل اساسی و مهم در کلیه امور عنوان کرد و اظهار داشت: کارهای اندک اما با کیفیت های بالا و همراه با اخلاص، ارزش فوق العاده ای دارد و قطعا مهم تر از حجم بالای کار بدون کیفیت است.
استاندار فارس افزود: صداوسیمای استان، دستگاه های اجرایی و همچنین شهرداری شیراز از طریق فضاهایی که در اختیار دارند نسبت به ترویج این طرح مهم و شایسته اقدام نمایند.
وی خواستار همکاری سازمان همیاری شهرداری ها، شورای عالی خیرین استان و سازمان پسماند شهرداری شیراز در حوزه پسماندهای شهری شد و افزود: این گروه در این حوزه سرمایه گذاری نماید تا علاوه براینکه پسماندهای شهری بازیافت شوند، بخشی از آن برای حمایت از طرح شیراز مدد هزینه شود.
لازم به ذکر است؛ این سامانه به آدرس shirazmadad.ir در دسترس است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما