امروز، جمعه، ۷ مهر ۱۴۰۲

وزیر کشور ترکیه: احتمالا تروریست‌های کُرد عامل بمب‌گذاری استانبول باشند

وزیر کشور ترکیه (دوشنبه) با اشاره به اینکه زنی یک کوله‌پشتی حامل بمب را در خیابان پرتردد استقلال استانبول انداخته، گفت اکنون او به همراه ده‌ها تن دیگر که گمان می‌رود به گروه‌های تروریستی کرد مرتبط باشند، در بازداشت به سر می‌برند. 
براساس تازه‌ترین آمارها، انفجار در خیابان استقلال استانبول شش کشته و ۸۱ زخمی بر جای گذاشته است. پنج تن از مجروحان در بخش مراقبت‌های ویژه هستند که حال دو تن از آنها وخیم است.
سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه پس از بازدید از محل حادثه به خبرنگاران گفت: فردی که بمب را انداخته بود توسط تیم‌های اداره پلیس استانبول بازداشت شد.
به گزارش شبکه تلویزیونی تی‌آرتی هابر، وزیر کشور ترکیه گفت گمان می‌رود افرادی که این حمله را انجام دادند با گروه‌های کرد پ.ک.ک  و پ.ی.د مرتبط باشند.
علاوه بر مظنون اصلی، حداقل ۲۱ مظنون دیگر بازداشت و بازجویی شده‌اند. سویلو توضیح داد که مظنونان در اظهاراتشان گفته‌اند که اگر دستگیر نمی‌شدند به کجا می‌رفتند و این منجر به یک ارزیابی اولیه شد مبنی بر اینکه دستور این اقدام از شهرکوبانی صادر شده است. 
وزیر کشور ترکیه بدون اشاره به طرف خاصی به خبرنگاران گفت: بی‌صداقتی به اصطلاح متحدان ما که برای آنها (شبکه‌های تروریستی) پول رسمی از سنای خود می‌فرستند، احتمالا آشکار است. کسانی که چنین دردی را بر مردم ترکیه تحمیل کردند در آینده‌ای نزدیک چندین برابر درد را تجربه خواهند کرد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما