امروز، پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

توجه به تردد ايمن و روان براي زائران

از آغاز اجراي طرح جابجائي زائران اربعين حسيني(ع) (26/7/97 لغايت 13/8/97 ) بيش از 49هزار و 500 زائر در قالب 1385 سفر (ناوگان حمل و نقل عمومي) از مبادي (مناطق) مختلف استان به مرزهاي پيش بيني شده بين‌المللي تردد زائران شامل: مرزهاي شلمچه، چذابه، مهران و... جابجا شدند.
مهندس علیرضا سیاهپور ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس در ایام اربعین حسینی(ع) امسال با تمهیدات و پیش‌بینی‌های کارشناسی و دقیق تر در کنار تلاش شبانه روزی و مؤثر خدمات مناسبی را به زائرین ارائه و رضایت آنان را جلب کرد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي فارس مهندس عليرضا سياهپور با اشاره به ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی با تمام ظرفیت ناوگان بخش حمل و نقل مسافر، عنوان كرد: تردد ايمن و روان زائرين اربعين حسيني در سال 97 مورد توجه جدي راهداري و حمل و نقل جاده اي بود و تمام توان خود در راستاي هدف اعلام شده به كار گرفته شد.
وی ضمن تأکید بر آمادگی کامل نیروهای تحت پوشش اعم از راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در این ایام اشاره كرد: امسال مطابق با پیش‌بینی‌های صورت گرفته، بیش از 49 هزار و 500 نفر در قالب 1385 سفر(برون شهری) تحت پوشش شرکت هاي فعال مسافربری استان برای شرکت در مراسم اربعین اعزام شدند.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي فارس ادامه داد: در مرز شلمچه جهت تردد زائرين 30 دستگاه اتوبوس به صورت رايگان به ارائه خدمات پرداختند و تعداد 4هزار بسته فرهنگي آموزشي نيز در بين زوار مرز شلمچه توزيع گرديد.
سياهپور با اشاره به استقرار نيروهاي راهداري و حمل و نقل جاده اي در نقطه صفر مرزي و همچنين پايانه هاي فعال مسافربري استان به صورت شبانه روزي اين ايام، تشريح كرد: بر اساس برنامه ريزي هاي به عمل آمده استان فارس به عنوان يكي از استان هاي معين علاوه بر ارائه خدمات به زائران هم استاني، خدمات رساني به زائران استان هاي ديگر را نيز در مرز شلمچه بعهده داشت. 
وي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: همه ساله مقارن با ايام اربعين شهادت سرور و سالار شهيدان، مشتاقان حضرت امام حسين (ع) به سمت كربلاي معلي آغاز و همايش بي بديل جهاني را رقم مي زنند مه ارائه خدمات شايسته، ضرورت پيش بيني ، برنامه ريزي و اقدام مؤثر در تمامي زمينه‌ها به منظور ارائه خدمات مناسب به اين حركت معنادار را مضاعف مي كند. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما