امروز، پنج شنبه، ۷ مهر ۱۴۰۱

سخت ترین و خطرناک ترین رشته های رزمی جهان

رشته هاي ورزشی سنگین کـه هر شخصی توان آموختن آنها را ندارد، رشته هایي کـه ضربات مرگبار و فوق سنگین آنها برای همه آشنا اسـت. از فول گرفته تا جیت کاندو رشته‌اي کـه مرحوم بروسلی آن را اختراع کرد تمام ورزش هاي مرگ بار را معرفی می کنیم، از این مطلب جنجالی لذت ببرید.
* رشته رزمی بوکاتور – Bokator
این هنر رزمی مردم کامبوج در میادین نبرد استفاده می شد و در حقیقت معادل شکست یک شیر اسـت.دراین روش رزمی و با کمک سلاح ها و ضربات وارده بـه آسانی می توان چندین نفر را از پای درآورد.
* رشته رزمی کمباتو – Combato
 اگرچه این هنر رزمی دیگر استفاده نمی‌شود اما نوعی هنر رزمی مرگبار بود کـه در جنگ جهانی دوم توسط نیروهای مسلح کانادا بکار برده می شد. این روش کـه توسط بیل آندروود و در سال 1910 خلق شده بود، باعث شد پس از جنگ نیروهای بسیاری تدریس آن را به ارتش خود خواهان شوند. اما از آنجاییکه کمباتو بسیار خشن بود بیل از اینکار امتناع کرد و روش دیفندو را که معتمدتر بود را خلق نمود.
* رشته رزمی جیت کان دو – Jeet Kun Do
 این هنر رزمی ترکیبی توسط بروس لي و در پاسخ بـه هنرهای رزمی دیگر خلق شد. او تصور می کرد کـه اگرچه هنرهای رزمی دیگر جذاب بودند اما در حقیقت کارآمد نبودند.
 * رشته رزمی شیپالجی – Shippalgi
 این هنر رزمی کـه در سه بخش: اعتماد، ضربه و تکه تکه شدن وجود دارد، صدها سال اسـت کـه توسط ارتش کره استفاده میشود. با این تفاوت کـه بر خلاف روشهای دیگر کره اي بر تکنیک هاي مبارزه تأکید دارد نه جذابیت هاي هنرهای رزمی.
* رشته رزمی کاپوئرا – Capoeira
 اگرچه این هنر رزمی امروزه تنها نمایش تناسب بدن و مهارت اسـت اما در حقیقت یک هنر رزمی بود کـه صدها سال پیش در گتوهای بردگی برزیل متولد شد. این تکنیک در حقیقت بـه بردگان کمک می‌کرد در برابر حمله دشمن خود را آزاد کنند. لگدهای پرقدرت و حرکات هوشمندانه کـه همانند رقص به نظر می رسیدند بـه بردگان این فرصت را می دادند تا در خفا تمرین کنند.
 تاریخچه و روش خطرناک این هنر باعث شد کـه در دوره اي از تاریخ در برزیل ممنوع شد و حتی امروزه هم در عده اي از بخش هاي برزیل ممنوع اسـت. اگر بازی تیکن را در پلی استیشن بازی کرده باشید قطعاً حرکات جذاب شخصیت «ادی» رابه خاطر دارید کـه از روی سبک کاپوئرا ساخته شده بود.
 * رشته رزمی کاجوکنبو – Kajukenbo
  یک هنر رزمی مؤثر کـه دربخش جنایی پالاما در هاوایی متولد شد و با ترکیب تکنیک هاي مؤثر بـه مردم محلی این امکان را می داد تا در مقابل 
گروه هاي گانگستری و سربازان مست نیروی دریایی کـه بـه زد و خورد علاقه داشتند، مقابله کنند.
* رشته رزمی روش مبارزه کیسی – Keysi
 روش مبارزه کیسی کـه توسط جاستو دیه گو سرانو و در نتیجه مبارزات خیابانی در اسپانیا پدید آمده، در حقیقت برای دفاع از خود در برخورد با مبارزان خیابانی استفاده میشود. این روش در سال هاي اخیر شهرت یافته و حتی در فیلم های بتمن هم نمایش داده میشود.
* رشته رزمی سامبو – Sambo
 سامبو یک روش مرگبار و ترکیبی از حمله و کُشتی اسـت کـه در اوایل سال هاي ۱۹۲۰ برای ارتش سرخ پدید آمد. این روش در حقیقت برای تقویت نیروی مقابله ارتش شوروی ایجاد شد. اما با افزایش جرم و جنایت دولت آن را به گاردهای امنیتی و نیروهای دولتی هم آموخت. به همین دلیل اسـت کـه در روسیه سرقت از بانک گزینه جالبی نیست.
* رشته رزمی لمس مرگبار – Dim Mak
 لمس مرگبار یک روش رزمی باستانی اسـت کـه با سوزن هاي مخصوص بـه نقاط حساس بدن حمله میشود. این حملات می تواند بـه بیهوشی و یا حتی مرگ قربانی ختم شود. شاید خطرناک ترین بخش این روش این باشد کـه تعداد زیادی از افراد قدرت آن را دستِ‌کم گرفته و حتی نمی‌دانند کـه این روش تا چـه حد مرگبار اسـت.
* رشته رزمی کیوکوشین – Kyokushin
 این هنر رزمی در واقع یک سبک در کاراته اسـت اما بر پایه عقاید فلسفی چون رشد فردی، نظم و احترام، ایجاد شده اسـت. این روش یکی از دشوارترین روشهای رزمی اسـت زیرا دو طرف آنچنان بـه هم نزدیک شده کـه بـه سختی 
می توان تکنیک دفاعی بکار برد. تعریف این روش چنین اسـت: در حقیقت مبنای این روش مبارزه صرف اسـت، بدون مبارزه هیچ مدرکی وجود ندارد، بدون مدرک اعتمادی وجود ندارد و بدون اعتماد، احترامی وجود ندارد.
 * رشته رزمی بوجوکا – Bojuka
 این روش مبارزه ترکیبی، همانند هنرهای رزمی غیرورزشی دیگر، در دهه 90 و توسط تام شرنک ایجاد شد و بر دریافت امتیاز یا روش صحیح انجام تکنیک ها، تمرکز نمی کند. هدف این روش این اسـت کـه مبارزان دفاع کننده از خود در مبارزات خشن، بـه هر روشی از خود دفاع کنند و برخلاف روشهای دیگر این لیست، از حداقل نیروی منطقی استفاده میکند.
 رشته رزمی سیلات – Silat
  این هنر رزمی از مالزی می‌آید. اگر توجه کرده باشید اغلب هنرهای رزمی این لیست با توجه بـه باورهای اخلاقی یا فلسفی ایجاد شده اند، در حالیکه سیلات تنها درباره خشونت اسـت. اگرچه درباره پیدایش و هویت این هنر هنوز بحث می‌شود اما هدف آن بیرون کشیدن نقاط ضعف طرف مقابل و حداکثر استفاده از آنهاست.
* رشته رزمی کونگ فو – Kung Fu
 کونگ فو در حقیقت واژه اي برای توصیف تمام هنرهای رزمی چینی اسـت. اگرچه این هنرها ممکن اسـت روشهای مختلف داشته باشند اما همه آنها بر قدرت زیاد و سرعت تمرکز دارند. کونگ فوی چینی مبنای هنر رزمی جیت کان دو بود کـه بروس لي آن را خلق نمود.
* رشته رزمی سیستما – Systema
 یک روش مبارزه مرگبار کـه توسط نیروی ویژه روسیه استفاده شده و همانند کراو ماگا، هدف اصلی آن این اسـت کـه با سرعت و نیروی هرچه بیشتر بطرف مقابل فشار وارد نمود.
 * رشته رزمی جوجیتسو برزیلی – Brazilian Jiu Jitsu
 جوجیتسو برزیلی زمانی در سراسر جهان شهرت یافت کـه رویس گریس در نخستین، دومین و چهارمین مسابقات قهرمانی اول شد. رمز موفقیت این روش مبارزه زمینی و تسلط بر طرف مقابل اسـت، تا حدی کـه او نتواند واکنش نشان دهد.
* رشته رزمی موآی تای – Muay Thai
 این روش کـه بدلیل ضربات سریع آرنج و زانو، «هنر هشت عضو» نامیده میشود، یک هنر رزمی دفاعی خطرناک اسـت کـه از تایلند برمی خیزد، کشوری کـه بدلیل داشتن مبارزات خشونت آمیز شهرت دارد. از بهترین مثال‌هاي این رشته رزمی می توان بـه فیلم‌هاي بسیار زیبای هنرمند رزمی کار یعنی «تونی جا» «Tony Jaa» اشاره کرد کـه در طی سال هاي اخیر بسیار مورد توجه واقع شده اند.
* رشته رزمی کاپو کویالوآ – Kapu Ku’ialua
 این هنر رزمی هاوایی کـه لوآ هم نامیده می‌شود بر شکست استخوان ها، فشار بر مفاصل و حتی مبارزه در آب تمرکز دارد. معنای نام این هنر «دو ضربه» اسـت. علاوه بر این کـه در نبردها تاریخ طولانی دارد، شرکت کنندگان آن بـه کارهای مختلفی دست می‌زنند. از جمله اینکـه کل بدن رابا روغن نارگیل 
می پوشانند تا در نبرد کسی نتواند آنها را شکست دهد. 
 * رشته رزمی باکوم – Bacom
 باکوم یا واکون یک هنر رزمی پرویی اسـت کـه در خیابان هاي لیما متولد شد. این هنر رزمی ترکیبی از هنرهای رزمی دیگر بوده و حداکثر ضربه و فشار را به طرف مقابل وارد می کند. از آنجاییکه در آن از 
سلاح هاي مخفی و فریب کاری هم استفاده می‌شود، ممکن اسـت در آن مرگ و میر هم مشاهده شود.
* رشته رزمی آرنیس – Arnis
 یک هنر رزمی فیلیپینی کـه کالی یا اسکریما هم نامیده میشود و همانند هنرهای رزمی دیگر این لیست بر نظم و ارزش هاي اخلاقی تأکید دارد. یکی از مشخصه هاي آن استفاده از چوب اسـت. اگرچه در طول تاریخ از سلاح هاي تیزی کـه کمی از چاقو بزرگ‌تر بود هم استفاده می شده «همانگونه کـه از کلمه مالزیایی کالی مشخص اسـت».
 * رشته رزمی پیوجیلیزم – Pugilism
 این ورزش رزمی کـه بوکس هم نام دارد بـه شکلهای مختلف در سراسر جهان انجام میشود. از آنجاییکه هدف اصلی این مبارزه سر طرف مقابل اسـت، بنابراین بسیار خطرناک محسوب می‌شود و حتی در تعداد زیادی از کشور هـای جهان در قرن هجدهم ممنوع بود.
 * رشته رزمی والی تودو – Vale Tudo
 یک ورزش رزمی تن بـه تن در برزیل کـه در زبان پرتقالی «همه چیز جریان دارد» معنی میشود. این روش قوانین محدودی داشته و از تکنیک هنرهای رزمی مختلف استفاده میکند. تنها مشکل این اسـت کـه این هنر بسیار خطرناک و خونین اسـت کـه اغلب در رسانه ها سروصدا بپا میکند. به همین دلیل اغلب بـه صورت زیرزمینی انجام می‌شود.
 * رشته رزمی نینجوتسو – Ninjutsu
 این هنر رزمی کـه توسط نینجاهای ژاپنی انجام 
می شد، بر مبارزات غیرقانونی، جاسوسی و ترور تمرکز داشت. حتی مبارزان آن را بیگانه می نامیدند. مبارزات نینجایی همواره یکی از جذاب ترین مبارزات در نزد مردم عادی بوده اسـت.
* رشته رزمی تند و خشن – Rough and Tumble
 یکی از معدود روشهای مبارزه بومی ایالات متحده کـه در زمان انقلاب کشور آمریکا بعنوان یک روش خشن شهرت داشت. در این چالش خشن، روشهای وحشتناکی چون ضربه بـه چشم تا زبان طرف مقابل انجام می شد. شاید تعداد معدودی از روشهای این لیست از لحاظ خشونت با این روش برابر 
باشند.
 * رشته رزمی لاین – LINE
 لاین یک روش مبارزه مرگبار اسـت کـه مخفف مبارزه خطی مشارکتی عصبی می باشد و در دهه ۹۰ توسط تفنگداران نیروی دریایی ایالات متحده استفاده می شد. هنوز هم اغلب نیروهای ویژه این کشور این روش رابه کار می‌برند. انعطاف پذیری این روش باعث شد کـه در سال هاي اخیر هم ارتش سپاه تفنگداران ایالات متحده آن را به کار بگیرند. از آنجاییکه در این روش اغلب طرف مقابل کشته میشود بنابراین نمی توان در عملیات 
صلح طلبانه آن را به کار برد.
* رشته رزمی کراو ماگا – Krav Maga
 تعجبی ندارد کـه مرگبارترین و مؤثرترین هنر رزمی جهان از یکی از مشکل سازترین قسمت هاي جهان برمی خیزد. کراو ماگا یک هنر رزمی غیر ورزشی اسـت، بـه این معنا کـه سلامت طرف مقابل مهم نیست، و توسط نیروی دفاعی اسرائیل خلق شده اسـت. درحقیقت در ابتدا هدف این مبارزه مرگ دشمن نبود. به همین دلیل دراین روش تکنیک هایي استفاده می‌شود کـه حداکثر درد و فشار را برطرفِ مقابل وارد نماید ودر اغلب موارد جان وی را می گیرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما