امروز، پنج شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

طرح پیش‌فروش به لوازم خانگی نیز رسید!

 بازار جدید جذب نقدینگی شکل گرفت. همزمان با مجوز ستاد تنظیم بازار و تایید سازمان حمایت فاز اول پیش‌فروش لوازم خانگی آغاز شد. اجرای این طرح با هدف رفع نگرانی مصرف‌کنندگان و جبران کمبود کالا در بازار از یکسو و جذب نقدینگی برای بنگاه‌های تولیدی در دستور کار قرار گرفته است.
بر این اساس طرح پیش‌فروش ۱۶۰ مدل محصول لوازم خانگی شامل یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، تلویزیون و تا سقف ۵۰ هزار دستگاه آغاز شد. این طرح به مدت محدودی اجرا خواهد شد؛ به‌نحوی‌که برای هر کالایی که سقف فروش پر شود، سایت بسته می‌شود و مصرف‌کنندگان می‌توانند برای مرحله بعدی، درخواست خود را ثبت کنند. با توجه به اینکه در مرحله اول همه مبلغ کالا از مشتری دریافت می‌شود و در زمان تحویل مابه‌التفاوت قیمتی دریافت نخواهد شد، پیش‌بینی استقبال بیشتر از این طرح محقق شد؛ به‌طوری‌که ظرفیت فروش با سررسید تحویل مهرماه با نرخ تخفیف یک درصد در اولین روز ثبت‌نام در ساعات اولیه تکمیل شد.
 البته با تکمیل ظرفیت تحویل مهر ماه، متقاضیان امکان انتخاب زمان دریافت کالا در فاصله زمانی ماه‌های آبان ۹۷ تا فروردین ۹۸ را دارند و از تخفیف‌های حداقل ۲درصد تا حداکثر ۱۲ درصدی بهره‌مند خواهند شد.
با اجرای طرح پیش‌فروش انواع لوازم خانگی  بازار در اختیار تولیدکننده داخلی قرار خواهد گرفت. برای اجرایی کردن این طرح روز گذشته یکی از شرکت‌های لوازم خانگی با اخذ مجوز از ستادتنظیم بازار اقدام به راه‌اندازی درگاه اینترنتی به منظور پیش‌فروش تولیدات خود کرد و به این طریق توانست در ساعات ابتدایی پرونده فروش مهر ماه خود را ببندد، به‌طوری که ارزیابی‌های حکایت از آن دارد که در همان دقایق اولیه بیش از ۲ میلیون نفر از سایت این شرکت بازدید کردند که این امر اخلال در روند کار این سایت را به همراه داشت. 
*روند ثبت نام
بررسی سکانس اول پیش‌فروش لوازم خانگی نشاندهنده آن است که برای اجرای این طرح فروش ۱۶۰ مدل محصول لوازم خانگی شامل یخچال و فریزر، لباسشویی و اجاق گاز در دو شیوه قیمت مقطوع و خرید با قیمت غیرقطعی و با سود مشارکت، در نظر گرفته شده است و متقاضیان می‌توانند براساس بودجه خود یکی از روش‌های مذکور را برای خرید کالای مورد تقاضا استفاده کنند.
 از سوی دیگر، در طرح پیش‌فروش این امکان برای خریدار فراهم شده است تا سبد کامل لوازم خانگی موردنیاز خود را تا فروردین ماه سال ۹۸ سفارش دهد؛‌ هرچند در همان ساعات ابتدایی فروش اولین ماه (مهر) بسته شد و متقاضیان برای سفارش باید سایر ماه‌ها را انتخاب کنند. براساس آنچه در سامانه این شرکت لوازم خانگی ثبت شده است ثبت‌نام‌کنندگان آبان ماه این امکان را دارند که از تخفیف ۲ درصدی استفاده کنند. تخفیف پیش‌بینی شده برای خریداران آذرماه نیز ۴ درصد خواهد بود و براساس ارزیابی صورت گرفته متقاضیان دریافت کالای خریداری شده در دی‌ماه می‌توانند از تخفیف ۶ درصد استفاده کنند.
تخفیف پیش‌بینی شده برای بهمن ماه نیز ۸ درصد خواهد بود و متقاضیان خرید در اسفندماه نیز می‌توانند از تخفیف ۱۰ درصدی استفاده کنند، اما خریداران لوازم خانگی در فروردین ماه سال آینده که آخرین ماه پیش‌فروش لوازم خانگی محسوب می‌شود می‌توانند از تخفیف ۱۲ درصدی بهره‌مند شوند.
 یکی دیگر از موارد، درج قیمت نهایی کالا با تخفیف در سامانه شرکت تولید‌کننده است به‌طوری که متقاضی پس از انتخاب اینکه می‌خواهد در چه ماهی محصول خریداری شده خود را دریافت کند می‌تواند اقدام به ثبت کالای درخواستی خود، پرداخت وجه و خرید آن کند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما