امروز، شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

قطع برق شیرازی‌ها بدون اطلاع و عدم پاسخگویی ۱۲۱

پس از اعلام‌های مکرر مسئولان امر در شرکت توزیع نیروی برق شیراز مبنی بر دستیابی به توان بالا در تولید نیرو وخاتمه برنامه خاموشی‌های ساعتی در فصل گرما اما متاسفانه در سال 97 و با آغاز فصل گرما دوباره شاهد همان خاموشی‌های تاریخ گذشته، مرسوم و گسترده هستیم.
خاموشی‌های امروز وپیش رو این حکایت تلخ را دارد که شرکت توانیر، توانی برای تولید و تامین برق مردم شیراز نداشته است. شعار‌های ارائه شده و برنامه‌های نمایشی در هفته دولت یا دهه فجر مبنی بر توسعه نیروگاهی و افزایش توان تولید در این روزها نماد عینی برای مردم دارد. نمادی بر این واقعیت که اتفاق مهمی در حوزه توسعه و پیشبرد اهداف عالی تولید و توزیع نیرو نیفتاده است. بطور قطع نیروگاه‌های تاریخ مصرف گذشته همچنان باید با توان یکصد سال پیش خود، برق شهرهای به کلانشهر تبدیل شده را تامین کنند که عملاً غیرممکن است.
قطعی برق در شیراز (دیروز 5تیر ماه) در حالی هر دو ساعت و بیش از دو ساعت و نیم مناطق مختلف شهر را درگیر بی‌برنامگی مدیران شرکت توزیع برق شیراز کرد که این خاموشی‌ها از قبل اعلام نشده بود!!!
انجام مانورهای پدافند غیرعامل در مراکز توانیر در سنوات گذشته مؤید این رویداد مهم بود که در صورت بروز اشکال در خطوط تولید و توزیع اما کارکنان این شرکت به سرعت قادر به رفع خرابی‌ها هستند. اما دیروز و در جریان خاموشی‌های پی در پی، نه تنها نشانی از آمادگی برای رفع خرابی‌ها دیده نمی شد، بلکه مراکز مخابراتی این شرکت (121) پاسخ قانع کننده‌ای برای شهروندان نداشتند و انگار این مردم هستند که باید در آتش بی تدبیری مسئولان توزیع برق شیراز بسوزند و متحمل خسارت‌های شدیدی شوند. 
باید دید شرکت توزیع برق شیراز در رابطه با تأمین برق بالاسری متروی شیراز چه تمهیداتی اندیشه کرده است؛ چراکه ادامه روند خاموشی‌ها وگسترش آن به حوزه حمل ونقل ریلی شیراز می‌تواند مخاطرات بسیاری را برای شهروندان در عمق 15 تا 30متری زمین و تونل‌های تاریک داشته باشد.
در هر حال ضعف عملکرد در اطلاع رسانی به مردم توسط روابط عمومی این مجموعه نیز باعث بی اطلاعی مردم شده بود که این نیز جای سؤال دارد و ضروری است مدیریت برق شیراز در این خصوص نیز بررسی‌های لازم را انجام دهد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما