امروز، یک شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

آغاز المپیاد استعدادهای برتر کشور از ششم مهرماه

مدیرکل دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان از آغاز المپیاد استعدادهای برتر کشور از تاریخ ششم مهرماه خبر داد.
فرامرز کیانی‌زاده با اشاره به سند تحول دولت مردمی خاطر نشان کرد: سند تحول دولت مردمی به استعدادیابی، پرورش و نگهداری استعدادها تاکید دارد و در همین راستا سعی کردیم استعدادها شناسایی و فرآیندی طی شود تا افراد مستعد در استان‌ها شناسایی شده و از سوی گروه‌های استعدادیاب مراحل پیشرفت را طی 
کنند.
مدیرکل دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی افزود: با تاکید وزیر ورزش، مصمم به برگزاری المپیاد استعدادهای برتر کشور هستیم. در همین راستا ستاد المپیاد استعدادهای برتر به ریاست سید محمد پولادگر تشکیل شد و از ابتدای سال  ۱۴۰۱ پیگیر برگزاری این مسابقات هستیم.
وی گفت: بعد از جلسات متعدد و هماهنگی‌های لازم و با توجه به برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده، مسابقات از ششم مهر آغاز خواهد شد و حدود یک ماه به طول خواهد انجامید.
کیانی‌زاده در خصوص طرح نظام‌نامه نخبه‌یابی و نخبه‌گزینی گفت: این طرح تکمیل‌کننده طرح استعدادیابی این وزارتخانه است و پیش‌بینی کردیم که افراد مستعد هر استانی شناسایی و در کانون‌ها و پایگاه قهرمانی‌ با حضور مربیان مرد و زن آموزش ببینند.
وی با تأکید بر این‌که افراد مستعد و شناسایی شده زیر نظر مربیان رشته‌های مربوطه همواره مورد پشتیبانی قرار خواهند گرفت، اظهار کرد: افراد انتخاب شده که در ۲۸ رشته خواهند بود به حال خود رها نخواهند شد و تمرینات آن‌ها را زیر نظر خواهیم داشت تا با تلاش و استعدادی که از خود نشان خواهند داد به مسابقات مختلف راه پیدا کنند.
مدیرکل دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات، ورزشکاران در ۲۸ رشته در دو بخش دختران و پسران به میزبانی استان‌های تهران، اصفهان، آذربایجان‌شرقی، یزد، مازندران، زنجان با شرکت ۴۷۸۱ ورزشکار دختر و ۶۵۱۵ ورزشکار پسر در این طرح استعدایابی حضور خواهند داشت.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما