امروز، یک شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

استعدادیابی محور اصلی توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای

دکتر حیدر صفرپور مدیرکل ورزش و جوانان استان در بازدید از پایگاه قهرمانی از نزدیک بر انجام مراحل تست پیکر سنجی و آمادگی جسمانی منتخبین اعزامی به مسابقات استعداد های برتر نظارت نمود.
تاکنون بیش از سیزده هزار تست آمادگی جسمانی و پیکر سنجی از 40 تیم اعزامی به مسابقات استعدادیابی در پایگاه قهرمانی و استعدادیابی استان اخذ گردیده شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس ضمن بیان اهمیت پایگاه قهرمانی در امر استعدادیابی گفت: با تدوین برنامه های دقیق می توان بهترین استعدادهای ورزشی را در رشته های مختلف ورزشی شناسایی کرد و پرورش داد تا باعث افتخار ورزش استان در میادین داخلی و خارجی باشند.
دکتر صفرپور در ادامه افزود: این پایگاه با حضور متخصصین استعداد یابی در اختیار قهرمانان و نخبه های ورزشی قرار دارد و تلاشمان بر این است با تکمیل و تجهیز هرچه بیشتر این مجموعه بستر لازم برای ورزشکاران استان فراهم شود.
لازم به ذکر است؛ انجام تست های آمادگی جسمانی و پیکرسنجی برای 40تیم های شرکت کننده در مسابقات استعدادیابی کشور از نهم شهریور آغاز و بر روی هر نفر ورزشکار شرکت کننده در برنامه استعدادیابی ۴۳ آیتم از تست های پیکر سنجی و آمادگی جسمانی توسط مربیان و استعدادیابان اداره کل ورزش ارزیابی و تا کنون بیش از سیزده هزار تست آمادگی جسمانی و پیکر سنجی در محل پایگاه قهرمانی از مستعدین ورزش در رده سنی نوجوانان اخذ شده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما