امروز، یک شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

رایزنی دیپلمات‌های ارشد انگلیس و آمریکا درباره ایران در سازمان ملل

جیمز کلورلی و آنتونی بلینکن وزرای امور خارجه انگلیس و آمریکا در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و پیرامون طبف گسترده‌ای از مسائل بین‌المللی از جمله ایران رایزنی و تبادل نظر کردند. 
به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه انگلیس با صدور بیانیه‌ای به نقل از سخنگوی این وزارت‌خانه که طبق رویه‌های مرسوم نامش فاش نمی‌شود نوشت که دو طرف در این دیدار درباره آنچه تهدید صلح و امنیت بین‌المللی ناشی از تداوم فعالیت‌های هسته‌ای ایران نامیده شد گفت و گو کردند. آن‌ها در این دیدار «بر تعهد به تامین امنیت شرکای خود در خاورمیانه تأکید کردند.»
بر اساس این بیانیه، کلورلی و بلینکن «بر حمایت تزلزل ناپذیر و بلندمدت از اوکراین و حفظ اتحاد با شرکای خود برای اطمینان از شکست ولادیمیر پوتین در جنگ تأکید کردند. آن‌ها تأکید کردند: خصومت پوتین نباید بی‌پاسخ بماند. مناقشه انگلیس و اتحادیه اروپا و تحولات در تنگه تایوان از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد اشاره قرار گرفت.
وزارت امور خارجه انگلیس همچنین در بیانیه‌ دیگری از ملاقات کلورلی با همتای چینی خود در نیویورک خبر داد و نوشت: وزیر امور خارجه انگلیس در این دیدار اهمیت تعامل سازنده با چین را به عنوان یکی از اعضای P5 درمورد موضوعات کلیدی از جمله چالش های خارجی و امنیتی، تغییرات آب و هوایی و سلامت جهانی را مورد اشاره قرار داده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما