امروز، یک شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

گرامیداشت روز پاکسازی زمین در فارس برگزار می‌گردد

 یک مسئول در هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس، از برنامه‌ریزی این هیأت برای گرامیداشت روز پاکسازی زمین در نقاط مختلف استان خبر داد. حسین وهابی به ایسنا گفت: ۱۵ سپتامبر روز جهانی پاکسازی زمین نامیده شده و با توجه به اینکه امسال این روز مصادف با ایام پیاده‌روی اربعین بود، برنامه‌های گرامیداشت این مناسبت به جمعه اول مهرماه موکول شد.
وهابی گفت: روز جهانی پاکسازی زمین، فرصت بسیار مناسبی برای گسترش آگاهی در زمینه اهمیت پاکی محیطی که در آن زندگی می‌کنیم، لذا هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس قصد دارد ضمن جلب همکاری همه مردم، در یک اقدام هماهنگ و منسجم، یکی از مسیرهای پرتردد کوهستانی در هر شهرستان را پاکسازی کنیم.
مسئول کارگروه محیط زیست هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس با بیان اینکه، هیأت‌های شهرستانی هم در این راستا همراهی خواهند داشت، گفت: امیدواریم که روز جمعه، با همراهی اعضای این هیأت ورزشی و همچنین همه اقشار مردم و علاقه‌مندان به محیط زیست، شاهد خلق صحنه‌های زیبایی از همدلی در مسیر حراست از زمین باشیم.وهابی توضیح داد: در شیراز علاقمندان به کوهستان و همچنین اعضای باشگاه‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی، با همدلی عزم خود را برای پاکسازی بخشی از ارتفاعات دراک، جزم خواهند کرد.او خاطرنشان کرد که هدف این رویداد، علاوه بر کمک به پاکسازی کوهستان به عنوان یکی از بدیع‌ترین عناصر طبیعت، بسترسازی برای گسترش فرهنگ کاهش زباله از مبدأ تولید آن‌ست؛ بنابراین از همه علاقه‌مندان به طبیعت، کوهستان، ورزش، محیط زیست و ... برای این رویداد دعوت می‌شود. وهابی با اشاره به همراهی دستگاه‌های مختلف اجرایی در مسیر اجرای این برنامه همگانی گفت: در شیراز، این برنامه ساعت هفت صبح روز جمعه با تجمع در کنار مجتمع فرهنگی آموزشی احسان، واقع در میدان احسان معالی‌آباد، آغاز خواهیم کرد.
***
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما