امروز، یک شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

موفقیت نمایش محشر در تعلیم و تربیت نسل جدید در خصوص ارزش‌های دینی

 حسینی گفت: برای تعلیم و تربیت عمل کرده است و موجب تفکر نوجوانان و جوانان در خصوص ارزش های دینی می شود و هنر این نمایش موجب تسهیل ارزیابی و قضاوت در مورد نوع رفتار روزمره انسانی می شود.
سیده مریم حسینی، ضمن حضور در محل اجرای نمایش محشر در شیراز گفت: محشر نمایشی است که با هنرنمایی سازمان اوج در شیراز برپا شده است و خاطره ای زیبا برای مردم شیراز خواهد بود.
وی افزود: در محشر تمامی هنروران از فارس هستند که مصداق استفاده از ظرفیت بومی است و این نمایش را یک اثر هنری موفق 
می دانم زیرا در زمانه ای هستیم که هنر باید به کمک تعلیم و تربیت بیاید.
وی اضافه کرد: با حفظ روح خلاق و جسور هنر نمایش می توانیم نسلی خلاق، شجاع و با نشاط به جامعه معرفی کنیم و نمایش محشر در انتقال مفاهیم دینی با هنر به صورت تربیتی عمل کرده تا درک مفاهیم دینی را برای نوجوانان و جوانان تسهیل کند و در زمانه مواجهه با جنگ نرم که رقبای تربیتی زیادی پیدا 
کرده ایم در ارائه آموزه های دینی باید خلاقانه عمل کنیم.
حسینی تأکید کرد: برای محور قرار دادن قرآن کریم و سیره ائمه معصومین (ع) برای نسل جدید باید از هنر برای تعلیم و تربیت استفاده شود و محشر با استفاده از محتوای قرآنی برای تعلیم و تربیت عمل کرده است و موجب تفکر نوجوانان و جوانان در خصوص ارزش های دینی می شود و هنر این نمایش موجب تسهیل ارزیابی و قضاوت در مورد نوع رفتار روزمره انسانی می شود.
وی با تشکر از شهرداری شیراز بیان کرد: تفکر مدیریت شهری تنها نباید به پیشرفت کالبدی شهر منتهی شود بلکه باید به مسائل ارزشی و فرهنگی هم بسیار توجه شود که در نمایش محشر شاهد این توجه است و رایگان بودن بلیت نمایش محشر اقدامی مؤثر در این خصوص است.
حسینی ادامه داد: همکاری سازمان اوج و حمایت سپاه فجر قابل قدردانی است و قبلا با سازمان اوج تجربه همکاری در شیراز در نمایش موفق فصل شیدایی را داشتیم و در ایام محرم اثر مثبتی روی مردم گذاشت و هنوز مردم شیراز، از آن یاد می کنند.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: استفاده مطلوب از هنر در مسیر ارزش گذاری زندگی افراد، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی هم خواهیم بود و باید از سازمان رسانه ای اوج برای کارهای آتی مورد حمایت مطلوب قرار بگیرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما