امروز، یک شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

اهمیت پاسداشت ثمرات و برکات دفاع مقدس

 سید محی الدین حسینی ارسنجانی  - تماشا
 سی و یکم شهریورماه سال ۱۳۵۹ صدام با صدور فرمانی به لشکر خود، رژیم بعثی را مأموریت داد تا به کشور عزیزمان ایران هجوم آورند و به خیال خام خود فاتح تهران و تعبیرکننده خواب های شیاطین شرق و غرب عالم در شکست نظام نوپایمان شود.
اما او و ارتش بعث با حمایت همه جانبه ده ها کشور شرقی و غربی از پس مقاومت غیورمردان ایرانی برنیامد و نتوانستند بر ایران،کشور دلیران و مهد علم، فرهنگ، تاریخ و تمدن سلطه یابند. یا یک کمتر از خاک ایران زمین را در تصرف خود نگه دارند.
با شروع جنگ تحمیلی ۸ ساله رزمندگان اسلام و جوانان وطن از اقشار گوناگون ایرانیانی که حتی کمترین آموزش های نظامی را ندیده بودند، رژیم سفاک صدام که تا بن دندان مسلح بود و از سوی بیش از ۵۰ کشور دنیا حمایت های مالی، اطلاعاتی، تدارکاتی و تسلیحاتی می شد، را به عقب رانده و به پشت مرزهای کشورمان فراری 
دادند.
تقدیم هزاران شهید عزیز و ایثارگری هزاران آزاده سرافراز و جانبازان  قهرمان در کنار از بین رفتن تأسیسات بزرگ اقتصادی و نظامی کشورمان محصول کار عبث و بیهوده صدام و ارتشیان بعثی او بود، اما اراده الهی و همت مردم ایران بر این شد تا کشورمان در جنگی نابرابر و ناخواسته پیروز  و روسفید در آید و چشم طمع متجاوزان بیگانه به وطن عزیزمان را کور نماید.
اکنون چند دهه است که جنگ ۸ ساله تمام شده و شاهد جنگی به ظاهر با توپ و تانک و اسلحه نیستیم اما دشمن زخم خورده در میادین اقتصادی با تحریم ها، 
در مباحث فرهنگی با شبیخون های فرهنگی و رسانه ای به دنبال بر هم زدن نظم و آرامش ملی ماست.
بیگانگان در اندیشه به انحراف کشاندن کشورمان از مسیر رشد و تعالی اند و همه ما وظیفه داریم تا در این جنگ نابرابر کم نیاوریم و کوتاه 
نیاییم.
خون های بسیاری برای آزادی،عمران، آبادانی، استقلال و پایداری ایران و عزتمندی و سرافرازی مردم کشورمان در طول چهل و اندی سال از پیروزی انقلاب تا به اکنون ریخته شده است. رسالت ما بر این است که با رجوع به گذشته و حال تاریخ پرفراز و نشیب ایران با هوشمندی هر چه تمام تر فتنه های رنگارنگ و پیچیده دشمن را رمز یابی کرده و در اندیشه شکست همه جانبه آنان که چشم طمع به منابع ملی ایران دارند، باشیم.
نکوداشت شهدا، جانبازان، مفاخر دفاع مقدس و قهرمانان ملی که جان عزیز خویش را فدا کردند تا پای دشمن را از این مرز و بوم ببرند و ذره ای از این خاک عزیز در دست دشمن قرار نگیرد حداقل کاری است که باید انجام داد و به احترام آنها تمام قد ایستاد و عرض ارادت کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما