امروز، یک شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

برگزاری اولین اردوی فراگیر تشکیلاتی ویژه دانش‌آموزان در فارس

 رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس از برگزاری اولین اردوی فراگیر تشکیلاتی ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر پیشتاز سازمان دانش‌آموزی در فارس خبر داد.
مرتضی کریمی با اعلام اینکه بعد از دو سال کرونا و تعطیلی فضاهای اردویی، دانش‌آموزان پیشتاز استقبال بسیاری نسبت به این اردوها داشتند، گفت: این اردو در مناطق و شهرستان‌های استان فارس و با حضور بیش از ۶ هزار دانش‌آموز به صورت فراگیر برگزار شد.
وی ادامه داد: اردوی فراگیر تشکیلاتی با رویکرد تربیت اجتماعی مبتنی بر سند تحول بنیادین برگزار شده است و از جمله اهداف آن تقویت ابعاد دینی و معنوی دانش‌آموزان و ارتقای روحیه مشارکت‌جویی و کارگروهی، پذیرش نظم و قانونمندی و تاب‌آوری و سازگاری در بین دانش‌آموزان بوده است.
به گفته کریمی، اصل و بنیان اردوهای ملی قطبی سازمان دانش‌آموزی را استوار بر ساحت‌های شش‌گانه سند تحول بنیادین دانست و هدف از این اردوها را آمادگی دانش‌آموزان به منظور فراگیری مهارت‌های مقدماتی و کشف و پرورش استعدادهای نهفته و خلاق پیشتازان عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه یکی از بسترهای مهم تربیت دانش‌آموزان اردوهای دانش‌آموزی است، برگزاری اردو را در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان مؤثر دانست و افزود: تحقق اهداف سازمان دانش‌آموزی در گرو تربیت، آماده‌سازی و توانمندسازی دانش‌آموزان است.
رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس گفت: دانش‌آموزان در این اردوها آموزش‌های جامعی در حوزه‌های مختلف تشکیلاتی از جمله حوزه اعتقادی، سیاسی و فکری می‌بینند و به منظور فراگیری مهارت‌های مقدماتی، کشف و پرورش استعدادهای نهفته و خلاق پیشتازان، با فنون و مهارت‌های مختلف زندگی در شرایط سخت و زندگی اجتماعی و با آداب و رسوم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شوند.
این اردو که با همکاری مربیان و مسؤولان سازمان دانش‌آموزی مناطق و شهرستان‌های استان و همچنین با حمایت‌های رؤسای ادارات و معاونین پرورشی ادارات برگزار شده است، دانش‌آموزان حس استقلال و مسئولیت‌پذیری را در قالب اردو و فراهم کردن نیازهای خود با حداقل شرایط و امکانات را تجربه کردند و موجب افزایش روحیه جمع پذیری، قانون مداری و نظم تشکیلاتی و گروهی اعضای سازمان دانش‌آموزی شده است.
وی ادامه داد: اردوی فراگیر تشکیلاتی دانش‌آموزان پیشتاز استان فارس، علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی، به دنبال تقویت روحیه دینی و ملی، تقویت روحیه خودسازی، اعتماد به نفس و تاب‌آوری در شرایط خارج از خانه و تقویت روحیه مسئولیت پذیری و مشارکت جویی اعضا نیز بوده است که خوشبختانه با استقبال پر شور دانش‌آموزان این مهم نیز محقق شده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما