امروز، یک شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

تحقق جوانی جمعیت نیازمند مشارکت جمعی است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأکید کرد: تلاش در مسیر جوانی جمعیت، موضوعی ارزشمند محسوب می‌شود و تحقق اهداف آن نیاز به مشارکت مجموعه‌های مختلف و همه دستگاه‌های اجرایی استان دارد.
دکتر عباس رضاییان‌زاده چهارشنبه ۳۰ شهریور در سیزدهمین نشست قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن بیان اینکه تاکنون ۹۰ درصد مصوبات این قرارگاه اجرایی شده است، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش برای جوان سازی نیروی انسانی کشور و حمایت از خانواده، پیگیری‌ها برای تحقق این مهم در دستور کار مسئولان دانشگاه قرار دارد و در ابعاد گوناگون در حال پیاده سازی است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین محور مهم فعالیت این قرارگاه را توسعه اهداف جوانی جمعیت در ابعاد مختلف دانست و بر ضرورت ایجاد زیرساخت های لازم برای ازدواج جوانان، باروری سالم و فرزندآوری به عنوان مصادیق فعالیت‌ها و مصوبه‌های این قرارگاه تأکید کرد.
رضائیان زاده از پیگیری جدی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای جوانی جمعیت خبر داد و افزود: تلاش برای حفظ پویایی و جوانی جمعیت کشور و تحقق اهداف قرارگاه جوانی جمعیت و تقویت زیرساخت‌های این مهم از اولویت‌های دانشگاه و پیگیری آن در دستور کار مسئولان مجموعه سلامت فارس قرار داد.
او تلاش در مسیر جوانی جمعیت را موضوعی ارزشمند خواند که نیاز به مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی استان دارد و گفت: عزم جدی و تلاش برای ترویج ازدواج جوانان، فرزندآوری، کاهش طلاق و کاهش سقط جنین از مهم ترین اهداف برنامه جوانی جمعیت است که نیاز به همراهی و هم افزایی مسئولان دارد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به برگزاری دوازده نشست پیشین قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی هفته‌های گذشته، دستاورد این نشست‌ها را تصویب ۱۲۵ مصوبه در سطوح مختلف دانشگاهی و بین بخشی عنوان و اضافه کرد: تاکنون نزدیک به ۱۱۴ مصوبه، معادل بیش از ۹۰ درصد این مصوبات اجرایی شده و اقدامات لازم برای اجرای دیگر مصوبه ها نیز در حال پیگیری و انجام است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما