امروز، یک شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

ترویج آموزه‌های دینی، بخشی از نیازهای امروز جامعه است

مهندس یداله حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس بر لزوم توسعه فعالیت های فرهنگی و مذهبی برای پاسداشت ارزش های اسلامی تأکید کرد و گفت: تعظیم شعائر اسلامی و ترویج آموزه های دین، بخشی از نیازهای امروز جامعه است، بخشی از این آموزه ها در تبلیغ و اشاعه فرهنگ اقامه نماز تجلی یافته است.
مهندس حقیقی، در نشست ستاد اقامه نماز استان فارس که در سالن شهید هاشم پور با حضور حجت الاسلام سقاچی قائم مقام  ستاد اقامه نماز استان فارس برگزار شد، اولویت ها و خط مشی های فرهنگی و مذهبی در شرکت برق فارس را برشمرد و گفت: اقامه نماز اول وقت و تبیین آموزه های دینی و تعظیم شعائر اسلامی از جمله مؤلفه هایی است که نیروهای خدوم و متخصص باید به آن بپردازند و این مهم با تحکیم و توسعه فعالیت های فرهنگی و عملکرد درخشان ستاد اقامه نماز در این شرکت متبلور شده است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس در این نشست که با حضور پاک فطرت کارشناس نظارت و ارزیابی و حجت الاسلام نعمتی کارشناس این ستاد و مدیران ارشد  و  اعضای شورای اقامه نماز و مهدویت شرکت برق منطقه‌ای فارس برگزار شد، از جمله راهکارهای اصلاح امور را پایبندی به آموزه های دینی و ترویج آن و حرکت در مسیر و راه روشن انبیای الهی به ویژه راه روشن دین مبین اسلام دانست.
مهندس حقیقی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ نماز و ترغیب جوانان به سمت نمازخوانی و درک عمیق تر از مفاهیم نماز یک اولویت است، اضافه کرد: در آیات و روایت بسیار زیادی به اهمیت برپایی نماز اول وقت و به‌ویژه نماز جماعت تأکید شده است و همواره نیز این موضوع مورد توجه بوده است که کار نباید مانعی برای تاخیر در برپایی نماز باشد. این تأکیدات چراغ راه هدایت و نقطه امیدی برای همه کسانی است که دل در گرو 
آموزه های دینی دارند و به دنبال اصلاح امور جامعه هستند.
حجت الاسلام سقاچی قائم مقام  ستاد اقامه نماز استان فارس نیز در این نشست با تقدیر از خدمات مدیر عامل برق منطقه ای فارس در ترویج و تعظیم شعائر دینی و اقامه نماز اظهار داشت: آیات بسیاری در وصف نماز جماعت و نماز اول وقت آمده است؛ غیر از آثار فردی و اجتماعی نماز جماعت، پاداش‏‌های عظیمی برای آن بیان شده است.
در پایان با اهدای لوح تقدیر توسط حجت الاسلام  سقاچی، از مهندس حقیقی به عنوان رئیس و قاسمی به عنوان دبیر شورای اقامه نماز و مهدویت شرکت برق منطقه‌ای فارس قدردانی به عمل آمد.
ستاد اقامه نماز استان فارس با اعطای لوح تقدیر از عملکرد شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر در ارتباط با ترویج فرهنگ نماز  نیز تقدیر کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما