امروز، سه شنبه، ۵ مهر ۱۴۰۱

بازگشت خدمات درمانی به روال عادی

سیده ناهید تقویان- تماشا
عکاس: حجت رحیمی
دکتر مهرداد شریفی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در سال‌های گذشته در درمان اولویت با کرونا بوده است، اظهار کرد: از ابتدای امسال بقیه خدمات درمانی به مردم روی روال افتاده و همزمان با مدیریت کرونا بقیه خدمات بیمارستان‌های دولتی و خصوصی فعال است. 
* انجام ۴۶ هزار و ۴۳۱ عمل جراحی در بیمارستان‌های دولتی در چهار ماه نخست سال جاری
او با بیان اینکه همه اتاق عمل‌ها فعال شدند و از ابتدای امسال بیش از ۴۶ هزار عمل جراحی انجام شده است، گفت: مراجعه به بیمارستان‌های ما بدون نگرانی از کرونا انجام می‌شود.  انجام ۴۶ هزار و ۴۳۱ عمل جراحی در بیمارستان های دولتی در چهار ماه نخست سال جاری داشته ایم. در این بازه زمانی، ۷۰۰ هزار و ۵۷۶ بیمار به اورژانس بیمارستان های 
دولتی استان مراجعه کردند که از این تعداد، ۱۱۹ هزار و ۳۱۰ بیمار در بخش های مختلف بیمارستان های 
فارس بستری شدند.
دکتر شریفی حرکت به سوی درمان های نوین با بهره مندی از دانش هوش مصنوعی و یا روش های نوینی مانند سلول درمانی را از رویکردهای پیش روی این معاونت برشمرد که در حال پیگیری است.
* بیشترین چالش مردم در مجموعه سلامت به حوزه درمان اختصاص دارد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در آستانه فرا رسیدن هفته دولت، از پیگیری ۷۳۵ هزار و ۱۱۶ مورد تماس بیماران و همراهان با مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه در کوتاه ترین زمان ممکن، طی یک سال گذشته خبر داد.
 دکتر «مهرداد شریفی» گفت: بیشترین چالش مردم در مجموعه سلامت به حوزه درمان اختصاص دارد و این معاونت آمادگی دارد تا در صورت انتقال اطلاعات و نظرات مردمی از سوی اصحاب رسانه، به فوریت موضوع را بررسی و پیگیری کند.
* پاسخگویی شبانه‌روزی مرکز MCMC به مسایل مردم فارس در حوزه درمان
وی با معرفی مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز (MCMC) اظهار کرد: مردم استان فارس می توانند در صورت نیاز، پرسش های درمانی، مشکلات احتمالی در مراکز درمانی و بیمارستان ها، مشاهده دخالت مراکز غیرمجاز در امر درمان در سطح استان فارس را به صورت شبانه روزی، با شماره تلفن ۱۸۱۹ به کارشناسان این مرکز اطلاع دهند.
معاون درمان دانشگاه همچنین به نظارت بر ارایه خدمات درمانی در بخش های دولتی و خصوصی، به عنوان دیگر محور فعالیت های این معاونت اشاره کرد که با جدیت در حال انجام است و ادامه داد: با پیگیری بازرسان معاونت درمان دانشگاه، از شهریور سال گذشته تا چهار ماه نخست سال جدید، دو هزار و پانصد پرونده تخلف مربوط به مراکز و واحدهایی که در امر درمان دخالت می کنند و موجب تهدید سلامت مردم هستند، به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.
* در حوزه‌های مختلف ۲۶۰۰ پرونده به مراجع قضایی تحویل دادیم
شریفی با بیان اینکه اصلی‌ترین وظیفه درمان نظارت است که در بخش خصوصی و دولتی جدی گرفته شده است عنوان کرد: نظارت بر مراکزی که دخالت در حوزه درمان دارند انجام می‌شود و در حوزه‌های مختلف ۲۶۰۰ پرونده به مراجع قضایی تحویل دادیم و ۶۰ مرکز غیرمجاز پلمب شدند. 
معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین از تعطیلی ۵۷ مرکز زیبایی غیرمجاز در استان فارس طی یک سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در کنار نظارت های موجود، نیاز است مردم نیز در این زمینه با دقت نظر بیشتری عمل کرده و برای دریافت خدمات درمانی و زیبایی، تنها به مراکز مجاز مراجعه کنند.
* ارائه خدمات درمانی باکیفیت به مردم از اولویت‌های حوزه معاونت درمان
دکتر شریفی ارائه خدمات درمانی با کیفیت به مردم را از اولویت های حوزه معاونت درمان عنوان کرد و افزود: در طول یک سال گذشته در بیمارستان های دولتی و خصوصی استان فارس، علاوه بر ارایه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به کروناویروس، تمامی خدمات درمانی، اعمال جراحی و دیگر خدمات نیز به صورت فعالانه در حال ارائه است و تلاش شده تا در دوران کرونا، اختلالی در روند خدمات درمانی ایجاد نشود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما